Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-01-2015, 22:29     #1
dkraev74
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2014
Начално Избор на яке

Здравейте,
Малко помощ за избор на яке. За сега съм харесал тези но още не съм пробвал нито едно от тях :
1. http://basecamp-shop.com/oblekla/iaketa/jake-guide.html

2. http://www.zajo.net/bg/%D0%BF%D0%BE%....p2831-10.html

3. http://www.zajo.net/bg/%D0%B2%D0%BE%....p2666-10.html

4. http://olx.bg/norrona-trollveggen-dr...er-l-i55030130

5. http://olx.bg/norrona-trollveggen-go...r-xl-i57652762
dkraev74 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 07:07     #2
roe
roe

Дата на присъединяване: Jul 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на roe
Начално

Имам един въчрос, горе долу за каква дейност ти трябва яке. В смисъл само за каране, за катерене и каране, за турове... и тр.
Стари 29-01-2015, 07:19     #3
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

No:1 или No:5. Като се увериш, че No:5 е истинско! На снимката се вижда, че това е стария Pro shell, т.е. се води по-малко дишащ( к'вото и да значи това ). Все пак отвори сайта на Norrona и разгледай точно тая серия. Ще видиш, че има разлика. Явно якето не е модел този сезон, което не е проблем, разбира се. Norrona си е класа, но все пак ме озадачава, че на ръкава липсва надписът "Pro" след Гортекс, въпреки, че на етикета вътре го има. Това не е обичайно. Та внимавай!
Ако искаш да имаш хубаво яко, тея зайци въобще не ги гледай. Особено онова 3 в 1.
EDIT:
Сега гледам, че надписът NORRONA на якето от продавалник-а се намира от дясната страна на лицето. На оригиналните якета е винаги в ляво. Това е като да видиш дреха на THE NORTH FACE, на която надписът SUMMIT SERIES се намира на десния ръкав(винаги е на левия). Това е знак, че със сигурност е менте. БЕгай от посочените от теб в OLX якета. Дано да бъркам, де, но се съмнявам. Norrona е висш пилотаж, ат ранга на Арктерикс, Патагония и т.н. Трудно си сменят концепциите за разположение на надписи и други подробности знакови за фирмата.
Остана No:1 То поне е доказана дреха.

Запоследно променено от joropc : 29-01-2015 в 08:31.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 08:10     #4
dkraev74
Senior Member

Начално

За каране и от време на време некво бутане нагоре :-)))
Стари 29-01-2015, 08:18     #5
dkraev74
Senior Member

Начално

joropc , мн. благодаря за отговорите. А номер 3 - най - ми беше харесало на вид :-)))).
Direct Alpine също ама много шаренко да го ....
Стари 29-01-2015, 08:28     #6
blueavalanche
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

В SPORTPURSUIT в момента има доста добри неща. Хубавото е, че ако не си уцелиш номера можеш да го върнеш и ти връщат парите бързо.
blueavalanche Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 08:59     #7
hwarang
Pray For Snow

Дата на присъединяване: Jan 2011
Изпрати съобщение чрез skype; на hwarang
Начално

Виж в sport pursuit, преди 1 седмица си взех мармот за 350лв, дойде вчера.

Този модел http://marmot.com/products/details/spire-jacket

Гледам, че са пуснали Arcteryx, разгледай

2014-2015/15, 2015-2016/7, 2016-2017/8

Запоследно променено от hwarang : 29-01-2015 в 09:07.
hwarang Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 09:23     #8
dkraev74
Senior Member

Начално

Ми аз това май си го харесах : http://www.sportpursuit.com/catalog/...view/id/537809
Почти всички теми изчетох тука за мембраните и тая доста я хвалят.
Arcteryx - a наистина имат яки оферти , ама нещо се без джобове :-))). Предимно ше го ползвам за ски. Мерси на всички
Стари 29-01-2015, 17:32     #9
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdkraev74 Разгледай мнение
Почти всички теми изчетох тука за мембраните и тая доста я хвалят.
Точно за двуслоен Dermizax тука никога не си чел, щото никой не е писал. Малко като Merc А и S клас
Стари 29-01-2015, 17:49     #10
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отjoropc Разгледай мнение
БЕгай от посочените от теб в OLX якета. Дано да бъркам, де, но се съмнявам. Norrona е висш пилотаж, ат ранга на Арктерикс, Патагония и т.н. Трудно си сменят концепциите за разположение на надписи и други подробности знакови за фирмата.
Остана No:1 То поне е доказана дреха.
+1 за този съвет. Тези Норони, дори и да са истински, изглежда като да са втора ръка от някое кило заграбени, съответно не е ясно как са прани, съхранявани и ползвани. Има риск да се сдобиеш с много яко на дизайн и много шарено яке, с което да ходиш потен по баирите.
За Zajo нищо не мога да ти кажа, освен че името на марката ме кефи
За Guide якето само мога да кажа, че не го препоръчвам ако караш много ски по гори и шубраци - имам долнище от същата мембрана и не е предидена за прекалено чести сблъсъци с клони и тръни. Иначе всичко друго е идеално.. Ако не си горски, няма да сбъркаш и лете и зиме. Аз от 6-7 години съм с предишните версии на Guide, и лете и зиме.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 17:52     #11
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Имам долнище от същата мембрана и не е предидена за прекалено чести сблъсъци с клони и тръни.
Мисля, че са доста различни мембраните - през последните години името на модела е същото, но мембраната се е сменяла 4-5 пъти...
Стари 29-01-2015, 18:29     #12
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Мисля, че са доста различни мембраните - през последните години името на модела е същото, но мембраната се е сменяла 4-5 пъти...
ей този е панталона, мембраната същата ли е , друга ли е? Панталона е супер, ама просто не е достатъчно здрава едната от двете мембрани, които се ползват ( тази отзад на крачолите и около кръста). Не знам защо така са го решили Direct Alpine, ама имат какво да учат от Patagonia относно тов акак се правят здрави ски панталони ( старите ми патагонии са на 8 години и още не съм успял да ги скъсам ). Но се отклоняваме де
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 19:11     #13
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
ей този е панталона, мембраната същата ли е , друга ли е? Панталона е супер, ама просто не е достатъчно здрава едната от двете мембрани, които се ползват ( тази отзад на крачолите и около кръста). Не знам защо така са го решили Direct Alpine, ама имат какво да учат от Patagonia относно тов акак се правят здрави ски панталони ( старите ми патагонии са на 8 години и още не съм успял да ги скъсам ). Но се отклоняваме де
Да мисля, че са същите. Новия модел панталон с новия модел яке - да. Принципно съм съгласен, че живота на DA - ако е 5 години, на Patagonia e сигурно двойно. Но то и в цената е по две
Стари 29-01-2015, 20:45     #14
dkraev74
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Точно за двуслоен Dermizax тука никога не си чел, щото никой не е писал. Малко като Merc А и S клас
Грешката е моя , но прочетох твой коментар :
От години карам с тънки като Neoshell мембрани (и по-тънки, например Dermizax 2 и 1/2) и мога да ти кажа, че теорията ти за износване в гората и с раница е напълно погрешна. Няма, такова нещо, а като се късат се късат, както и по-дебелите....да не кажа, че 3 слойната се къса по-лесно.....

Иначе за Neoshell в момента тествам, и за дишането диша, за мекото меко е, водоустойчивоста за ски не е проблем, но на вятър си е хладичко.....или поне на мен ми е доста хладно на витошкия вятър...
Поздрави,
Димитър
Стари 29-01-2015, 20:50     #15
dimitard
Senior Member

Начално

Да де, провери го това, защото между 2 и 1/2 както я водят (което си изглежда като 3), и 2-слойна има разлика.

Да не се окаже, някаква 2-слойна с подплата от вътре, щото не е много вариант....
Стари 29-01-2015, 21:04     #16
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdkraev74 Разгледай мнение
За каране и от време на време некво бутане нагоре :-)))
Някак се загубиха в тази тема точния въпрос и точния отговор.

За каране и само отвреме навреме бутане нагоре по-добре забрави за този тип якета, които са без подплата. Хич не са удобни за каране по курорти със само инцидентни забежки извън пистите и нагоре.

За курортнопистово каране определено е много по-удобна комбинацията от дебело яке с подплата и термобельо + евентуално тънък полар за много (-20C) студено време. С тези дето си ги споменал ти трябват два-три слоя отдолу в зависимост от температурата, което разбира се е идеален вариант ако предимно буташ нагоре.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2015, 23:05     #17
roe
roe

Дата на присъединяване: Jul 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на roe
Начално

То това беше идеята на въпроса ми за къде и как. Не знам за какво са ти якета които са предназначени за катерене, седалки, каски и кви ли не щуротии, които качват цената по няколко пъти. Аз каска като съм носил не съм си слагал качулката (и без това е достатъчно топло и само по каска) дали ти трябва джоб който е еди как си направен, че да можеш да бръкнеш в него докато си осигурен? Ако бъхташ по скали рапели зимни катерения и така нататака и после да караш ски в улеи и извънземни линии ок, но за курортно и от време на време турване за мен не си заслужава. Само за едно яке което е без шевове цената е двойна. До сега не ми се е случвало яке да ми пропусне на шев а са ме валяли какви ли не неща от небето. А това колко 30-40-50 100к водо ветро дъждо и тн устойчивост, докато не се направи стандарт за всички марки си е само една цифра на един каталог. Ако цената не ти е проблем, взимай с тези няма да збъркаш, но лично мое мнение, че можеш да налееш 300лв някъде другаде след като си купиш страшно яке за 150-200.

ПС Раздирал съм си лакътя в гора през мембрана и полар. На якето му нямаше нищо и следа дори, полара имаше дупка а на лакътая имах 3-4 см рана, така че има си якета дето си държат на клони има такива които не държат
Стари 30-01-2015, 07:48     #18
dimitard
Senior Member

Начално

Мда, видяхме ги "страшните" якета на Картала миналия уикенд, при условията които бяха някой хора на 2ро пускане бяха като от студена парна баня и до там...

Та почвам да се чудя на кои курорти и при какво каране точно е толкова приятно да караш с подплата и "страшно яке".....
Стари 30-01-2015, 10:17     #19
Kolioivan
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2012
Начално

Аз също да попитам авторитетите:
2-layer Dermizax NX with 2-way или GORE-TEX Pro 3L
http://www.sportpursuit.com/catalog/...view/id/537809
http://www.sportpursuit.com/catalog/...view/id/578750
Интересува ме само за пантене
Kolioivan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2015, 10:23     #20
dkraev74
Senior Member

Начално

Dimitard, прав си с подплата е :-))) Fabric: 2-layer Dermizax NX with 2-way stretch. Waterproof, windproof and excellent breathability. Lined with wicking Fieldsensor. A unique mesh lining that dries quickly. It feels drier and more comfortable than ordinary linings.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 05:32.