Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 11-01-2010, 12:39     #861
BADGANAKA
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

Имам питане ... Почнах да чувствам болки от външната страна на дясното коляно ( операция на 7.12.2009 г. скъсани коленни кръстни връзки ) . Странното е че един ден я има болката на другия я няма ... Питах днес физиотерапевката в дианабад и тя каза че това са сраствания ... толкова леко го каза все едно не е нищо а мен ме притесняват Питах д=р Хубенов който ми направи операция и тои каза че още доста време ще ме боли ... но не споменах са това че го чувствам все едно се каса нещо ... Може ли ващо мнение ?
BADGANAKA Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2010, 12:48     #862
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Осъзнай се!!!
Питал си един от най-добрите коленни доктори в Бг + физиотерапевтка от Дианабад и не им вярваш, а вярваш и питаш непознати хора от интернет форум, който дори не е специализиран медицински!
bob_beliata Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2010, 12:49     #863
valantain82
Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBADGANAKA Разгледай мнение
Имам питане ... Почнах да чувствам болки от външната страна на дясното коляно ( операция на 7.12.2009 г. скъсани коленни кръстни връзки ) . Странното е че един ден я има болката на другия я няма ... Питах днес физиотерапевката в дианабад и тя каза че това са сраствания ... толкова леко го каза все едно не е нищо а мен ме притесняват Питах д=р Хубенов който ми направи операция и тои каза че още доста време ще ме боли ... но не споменах са това че го чувствам все едно се каса нещо ... Може ли ващо мнение ?
ami az su6to ima dni kato v4era6tnia naprimer i po stulbite si slizax gore dolo normalno nikvi bolki i kucane a dnes kato stanax i stupix na kraka ujasno me bole6e otstrani ot vun6nia krai ne6to xru6ti kato go svivam no zabeliazax 4e kolkoto pove4e natovaria kraka hru6teneto namalia
valantain82 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2010, 13:53     #864
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Оперираното коляно боли с или без причина дълго след операцията.Свикнете с болката или пък я игнорирайте.И нещо,което съм споделял вече-наблягайте на тренировки за възвръщане на мускулатурата,това е нещото,което ще ви върно по-скоро към активен спорт,пък нека си боли от време на време.Успех!
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2010, 13:58     #865
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Приемете и друго. Дори и след 5 години, пак като почне да се променя времето ще ви боли това коляно. С напредване на годините, нарастват и травмите, така, че като почне да се разваля времето, един аспирин решава проблема. А и пази от инфаркт.
Стари 11-01-2010, 14:02     #866
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Приемете и друго. Дори и след 5 години, пак като почне да се променя времето ще ви боли това коляно. С напредване на годините, нарастват и травмите, така, че като почне да се разваля времето, един аспирин решава проблема. А и пази от инфаркт.
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2010, 19:54     #867
BADGANAKA
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

хахаха ДОбре мерси Проблема е че не казах на д-р Хубенов за това "разкъсване" защото забравих ... и понеже се притеснявам . Питам тук защото малко или много има много хора с такава операция и ето че и друг има моя проблем и сега ми е малко по добре
BADGANAKA Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-01-2010, 20:33     #868
kuzatameduza
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

Цитат:
ето че и друг има моя проблем и сега ми е малко по добре
мисли позитивно, това е много важно при травмите, особено такива по-сериозни. ето, ти си се почувствал по-добре само защото някой те е успокоил с добра дума. а преди това от черни мисли направо те е заболяло коляното...

да не се подценява психологическият аспект искам да кажа
kuzatameduza Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2010, 10:24     #869
Петре
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Приемете и друго. Дори и след 5 години, пак като почне да се променя времето ще ви боли това коляно
Надявам се бъркаш и то осезаемо.
Обяснявам си го така:имам вече нова кръстна връзка,зашит менискус,съответно ставата е комплект.При постоянни тренировки да кажем 2 години и правилно зарастване,не би трябвало да има проблеми,заради променящи се метеорологични условия.Тук някъде стои и въпросът с 5-те инжекции,подпомагащи възстановяването на коляното след операция.Тук нямам лични отзиви,само наблюдения и то положителни.Момче претърпяло травмата преди много години,без операция,но с тези инжекции+дългогодишни тренировки,прави чудеса с краката.
Та да попитам и аз:имат ли ефект инжекциите при оперирано коляно от ПКВ и шит менискус?
Стари 12-01-2010, 10:36     #870
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отПетре Разгледай мнение
Надявам се бъркаш и то осезаемо.
Ами не. Не бъркам. Една травма, си остава травма, колкото и добре да е поправена. Пример. Скъсаният ми ахилес от 95-та. Направен, правя чудеса с крака си, но заради тази травма, получих сума други на същият крак. А тренирах, даже прекалено. И сега, когато се променя времето ме срязва долу. Имам сума травми на лактите от разбойническите ми години. Сега не ги усещам, но почне ли да пада налягането ми напомнят за младините. Всичко това го говоря от база 42 години. Ако си на 25-30 няма да ги усещаш все още, но след 10-тина, ще ти напомнят за всяка травмичка, която си имал на младини. Даже ми припомнят и такива, които съм забравил.
Стари 12-01-2010, 11:02     #871
kuzatameduza
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

усеща се и още как, мойта травма не беше и много сериозна, премахване на скъсана ципа в и около коляното...

сутринта ме болеше малко, което е един много добър знак
kuzatameduza Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2010, 11:14     #872
flirty
Senior Member

Изпрати съобщение чрез skype; на flirty
Начално

Въпреки, че и моето коляно е оперирано преди 2 год. и сега всичко си му е наред и го скъсвам от тренировки при всяка промяна на времето (от по-топло към студено или наближаващ дъжд) се усеща веднага.
И наистина, след 2-3 дни след като ме е заболяло почва да вали дъжд или става студено

Така, че ако имате въпроси към това какво ще е времо в близките дни попитайте в тази тема и колената ще ви кажат
flirty Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2010, 13:43     #873
valantain82
Member

Дата на присъединяване: Nov 2009
Начално

Цитат:
хахаха ДОбре мерси Проблема е че не казах на д-р Хубенов за това "разкъсване" защото забравих ... и понеже се притеснявам . Питам тук защото малко или много има много хора с такава операция и ето че и друг има моя проблем и сега ми е малко по добре
ami ne sum samo az s toia problem sno6ti se 4ux s priatel4etata po sudba ot dianabad s koito biaxme operirani za dva dena deset 4oveka i na vseki mu 6traka kolianoto dnes pitax rexabilitatora si koito mi kaza 4e dokato ne se vuzstanovi muskulaturata na kolianoto ne 4etiriglavia bedren muskul a malkite muskuli okolo kolianoto 6te 6traka tova bili vruzkite i meniskusite na kolianoto koito se natovarvat za6toto niama drugo koeto da stabilizira kolianoto a po vuprosa s vremeto sum suglasen 4e 6te sme sinoptici
valantain82 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2010, 18:45     #874
freestyle
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2009
Начално

Цитат:
Badganaka, с минаването на времето болката от страни ще премине, отзад, отпред, отвътре и така почти отвсякъде и идва момент, в който като ходиш и свиваш не те боли никъде и така до момента, в който може да пробегнеш, момент който очаквам да дойде и при мен скоро.
freestyle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2010, 22:29     #875
Петре
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfreestyle Разгледай мнение
с минаването на времето болката от страни ще премине, отзад, отпред, отвътре и така почти отвсякъде и идва момент, в който като ходиш и свиваш не те боли никъде и така до момента, в който може да пробегнеш, момент който очаквам да дойде и при мен скоро.
Почти шест месеца след операцията съм,тичам три километра за 25 минути ,но болката отзад,отвътре,отдолу при свиване си остава...още от преди среза я има и не си отива.Всъщност виждам че си написал почти
Стари 18-01-2010, 18:49     #876
vaskes
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2010
Unhappy

Добър вечер, въпроса ми е кратък и ясен.Малко предистория преди това Миналата година на 21.01 ми правиха операция за скъсани коленни връзки и частично скъсан менискус, всичко мина точно, операцията я правих във ВМА при доктор Антони Георгиев и съм много доволен от всичко, което той направи за крака ми.Понеже не можах да си седя на гъза и успях точно след около 5 месеца има няма, да си доскъсам менискуса(за щастие на връзката нищо и няма ), сега ми предстои пак операция, та въпроса ми е : Упойката за първата интервенция която претърпях и тази която ми предстои, една и съща ли е ? Мерси предварително !

p.s. Миналата година ми биха упойката в кръста !
vaskes Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-01-2010, 20:51     #877
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

да
bob_beliata Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-01-2010, 21:36     #878
hollow_heart
bass-тун

Дата на присъединяване: Dec 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на hollow_heart
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отvaskes Разгледай мнение
Добър вечер, въпроса ми е кратък и ясен.Малко предистория преди това Миналата година на 21.01 ми правиха операция за скъсани коленни връзки и частично скъсан менискус, всичко мина точно, операцията я правих във ВМА при доктор Антони Георгиев и съм много доволен от всичко, което той направи за крака ми.Понеже не можах да си седя на гъза и успях точно след около 5 месеца има няма, да си доскъсам менискуса(за щастие на връзката нищо и няма ), сега ми предстои пак операция, та въпроса ми е : Упойката за първата интервенция която претърпях и тази която ми предстои, една и съща ли е ? Мерси предварително !

p.s. Миналата година ми биха упойката в кръста !

Яко си го пре _ б _ л коляното
Един колега му оперираха връзките, скъса ги на ски и една година дори не тичаше, защото било много опасно, докато при мен ( разкъсан мениск от футбол и 1ч и 30 мин операция), доктора на 3-тата седмица ми каза, че мога да се качвам на ски и аз го послушах и една година без проблем!
Обаче в твоят случай ...
Успех с операцията и другия път умната!
hollow_heart Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-01-2010, 05:39     #879
vaskes
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbob_beliata Разгледай мнение
да
Ех мамка му Това с упойката като цяло ми беше най ужасното, ама ше се търпи няма начин. Мерси все пак за отговора
Стари 19-01-2010, 05:43     #880
vaskes
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отhollow_heart Разгледай мнение
Яко си го пре _ б _ л коляното
Един колега му оперираха връзките, скъса ги на ски и една година дори не тичаше, защото било много опасно, докато при мен ( разкъсан мениск от футбол и 1ч и 30 мин операция), доктора на 3-тата седмица ми каза, че мога да се качвам на ски и аз го послушах и една година без проблем!
Обаче в твоят случай ...
Успех с операцията и другия път умната!
Абе да ти кажа при мен нещата се развиха много по добре от очакваното. Така че, не е чак толкова страшно, колкото звучи Рехабилитаторите дори бяха учудени, че толко много съм си раздвижил крака в къщи сам . Обаче май попрекалих с бързането и затова го доскъсах. Иначе и при мене всичко стана заради футбол, дори и 2-рия път пак с футбол си го докарах

Мерси все пак за пожеланието
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 04:03.