Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 06-04-2016, 13:35     #1
Holmes
Member

Дата на присъединяване: Feb 2011
Начално Прозрачно ли е WWF?

Понеже в раздел Екология има много теми, в които фигурира думата "прозрачност", реших че можем да добавим още една нова тема със същата дума.

http://fakti.bg/bulgaria/181048-i-ze...-ofis-v-panama

Очаквам отново да бъде тотално сринат, като се обърне основно внимание на външния ми вид, екипа ми, какво ям, какво пия, как карам ски, как ходя по улиците и изобщо всичко, за което може да сети човек и става за оплюване.
Holmes Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 14:17     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Ти откри топлата вода.
Не разбра ли, че всички са маскари?
Те си лаят, само и само кервана да им върви. Е в другата тема бях пуснал къде са еколозите при затворения път в Пирин. Ни дума, ни вопъл. НА Витоша в момента около кабината се реже яко, ама еколози не видях.
Аз много одавна съм казал, че ако Цеко беше решил да е платил на който трябва(ТБ) и нещата да са приключили. ТБтака или иначе си прибира кеш от всичко. Ама ей на.
Тука е така.
Стари 06-04-2016, 14:31     #3
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отHolmes Разгледай мнение
Понеже в раздел Екология има много теми, в които фигурира думата "прозрачност", реших че можем да добавим още една нова тема със същата дума.

http://fakti.bg/bulgaria/181048-i-ze...-ofis-v-panama

Очаквам отново да бъде тотално сринат, като се обърне основно внимание на външния ми вид, екипа ми, какво ям, какво пия, как карам ски, как ходя по улиците и изобщо всичко, за което може да сети човек и става за оплюване.
Здрасти, гъз пасивен

не ми пука особено за WWF, но виж да се ебавам с теб ми е особено забавно и мисля да обръщам специално внимание на постовете ти . Няма нужда да ми благодариш

Айде сега да кажеш каква ти е тезата (защото един линк от подобен сайт не е теза, което дори галфон като теб трябва да осъзнава)? Например, че WWF не може да оперира в държави, които са офшорни зони? Например Панама? Или, че не може да си сътрудничи с компании, които са регистрирани в офшорни зони - напр. Кока-кола?

Защото иначе темата ти е чист спам.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 14:42     #4
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Аз не мога да схвана как ТБ обича природата, като се има в предвид какво му е причинила?
Стари 06-04-2016, 15:39     #5
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

мммм дааа,
в един идеален свят Кока Кола ще си регистрира собствена фимра във всяка държава, в която оперира и ще си плаща там всички данъци. А ски курортите, таксита и прочее в България няма да се притежават от едно подставено лице като представител на различни офшорни фирми. Пък Ники и други будни граждани няма да ползват услугите на нито една фимра с офиси в офшорни зони, защото ще целят да подкрепят само бизнеси, които изцяло си плащат данъците у нас... А пък организации като WWF, зелени морета и бенбени балкани няма да същесатвуват, защото всички ние в купом няма да допускаме да се случват безобразия с природата и земята ни... И финално, гражданите ще мислят, докато четат вестници и няма да се хващат само за заглавията, ами ще осмислят и съдържанието.

Неща като "може би", "защо не" и т.н. в една статия НЕ са факти, това не са дори догадки. Специално тази статия в крайно поръчковото "издание" не казва нищо интересно и съществено, тя просто "намеква", че щом "някой е ходил в Русия, несъмнено е агент на КГБ". А ако бяха поне журналисти, щяха да се заровят малко повече в историята на WWF по света (а не на български клон) и току виж щяха да измислят мноооого по-интересна статия...

Запоследно променено от mp2 : 06-04-2016 в 15:44.
mp2 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 15:41     #6
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Ти откри топлата вода.
…..Аз много отдавна съм казал, че ако Цеко беше решил да е платил на който трябва(ТБ) и нещата да са приключили. ……
Съгласен на 1000%

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
Здрасти, гъз пасивен
.......Айде сега да кажеш каква ти е тезата (защото един линк от подобен сайт не е теза, което дори галфон като теб трябва да осъзнава)? Например, че WWF не може да оперира в държави, които са офшорни зони? Например Панама? Или, че не може да си сътрудничи с компании, които са регистрирани в офшорни зони - напр. Кока-кола?

Защото иначе темата ти е чист спам.
Бат Асене, ако не можеш да разбереш каква ми е тезата, то аз не мога да ти помогна. Няма смисъл да се опитвам да ти обяснявам.
Стари 06-04-2016, 15:47     #7
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

И понеже обичам подобни полемики, на цитата:

Цитат:
Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Ти откри топлата вода.
…..Аз много отдавна съм казал, че ако Цеко беше решил да е платил на който трябва(ТБ) и нещата да са приключили. ……
Съгласен на 1000%
Ами да, Цеко се беше опитал да го направи, но онзи ваш любим човек не се е навил... Те така, понякога "обичайните практики, с които си работиш" не вървят...
Стари 06-04-2016, 15:50     #8
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Бат Асене, ако не можеш да разбереш каква ми е тезата, то аз не мога да ти помогна. Няма смисъл да се опитвам да ти обяснявам.
Аз не искам да ми помагаш. Нямаш капацитет за това .

А теза явно ти липсва - само намеци под формата на линкове от долнопробни сайтове, които генерират импресии за рекламите си с гръмки заглавия и кухо съдържание. Иначе не се учудвам, че четеш точно такива - пасва на профила ти (да се чете "тъп си като гъз").
Стари 06-04-2016, 15:52     #9
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Момчи, тука идеята е да не се правят на "света вода ненапита" Щото и едните не са стока и другите. Докато такива като WWF, ТБ "усвояват" едни кинти, ние с тебе лапаме мухите и си мислим, че ядем чист протеин.
бОли ги фара WWF за природата принципно. Както и ТБ. Точно колкото ЦМЕК го бОли за развитието на ски спорта.
Ореваха орталъка за Путин, а той си го премести от единият крачол в другия. Сега и тия. Точно както и ЦМЕК ще си го премести, като аз не ходя на Банско.
Нищо чудно ЦМЕК и ТБ да си правят взаимно фистинг, наслаждавайки се на напъните ни да се изпокараме.
Опазвали били природата...
Искал развитие за ски спорта...
А корабчето плува ли плува.
Стари 06-04-2016, 16:11     #10
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Holmes, кажи честно, като постваш линк към тази медия - кефиш ли се чия е, как се финансира, какво пишат там, какви са им стандартите за журналистика? Абстахирай се от екологията, примерно говорейки за "прозрачност" как ще коментираш тази тяхна статия:
http://fakti.bg/mnenia/179761-nikoi-...zma-na-peevski

Или да поговорим за прозрачността на любимия ти курорт - нормално ли е да се води собственост на социално-слаб кипърец... И държавата му е подарила милиони - по измислената програма "научи се да караш ски", за световната купа, за кризисно стимулиране на туристическия бранш и т.н. Достатъчно пари да се построят нови съоръжения на Витоша примерно. И същия кипърец е със заеми за стотици милиони в Първа Инвестиционна Банка. А правителството тегли заем от няколко милиарда, за какво ли им е? В момента в бюджета даже има излишък.

Затова и ни се случва цялата тази свинщина - защото има хора като теб които я толерират. Четат поръчкови статии, цъкат език и споделят.

Запоследно променено от geleto : 06-04-2016 в 16:46.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 16:42     #11
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Holmes как ще коментираш тази статия:
Каролев: С новия заем ще може да направим опашка от лифтове за всеки скиор

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 17:13     #12
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Според мен тезата на Асен е , че си пасивен гъз
И няма нужда от защита
ААайй, Хоуми ?
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 17:34     #13
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgeleto Разгледай мнение
Holmes, кажи честно, като постваш линк към тази медия - кефиш ли се чия е, как се финансира, какво пишат там, какви са им стандартите за журналистика ......?
Геле, не се кефя на тази медия.
1. Просто ме интересува дали това, което пише е вярно. Ако не е вярно WWF да го опровергае и да съди въпросната медия.
2. Обаче ако е вярно къде отиде морала на нашите „природозащитници“. От едно страна плюят по офшорките, от друга ги ползват. Как ти се струва това а?
А сега за Банско. Какво значение има това чия собственост е Юлен. Юлен е българска фирма, регистрирана в България, подчинява се на българското законодателство и плаща данъци и осигуровки съгласно българските закони. В този фирма работят българи. Освен това в Банско се построиха много хотели благодарение на ски зоната. Напълно съм съгласен, че са повече от колкото трябва, но каква е причината за това е тема за съвсем друг разговор. Та в тези хотели работят български граждани. Те получават там заплати, осигуряват ги. Сигурно и заплатите могат да се по-високи, но и така това е нещо. В хотела, в който аз обикновено отсядам работи един младеж като пиколо. Този младеж живее в Благоевград и всеки ден пътува със собствената си кола до Банско. Освен всичките други длъжности в този хотел има и спасител, както аниматор за деца.
Ако ти искаш всички тези хора да се наредят на опашката за безработни, прави каквото знаеш.
Така, че мен кой е реален собственик на Юлен няма никакво значение.

Сега да ти обясня малко и за кредитите. Световната икономика се движи от кредити. Дали те са взети от Мерцедес, Фиат, Пежо, Иван, Драган или социално слаб кипърски гражданин няма значение. Важното е кредита да се върне заедно с лихвите. След като се върне заедно с лихвите, това означава, че с този кредит е създадено нещо, получена добавена стойност.
Стари 06-04-2016, 17:36     #14
Holmes
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBORKO Разгледай мнение
Според мен тезата на Асен е , че си пасивен гъз
И няма нужда от защита
ААайй, Хоуми ?
ОчевАдно това е теза, която е продукт на силен интелектуален напън. Има ли смисъл да я коментирам?
Стари 06-04-2016, 17:39     #15
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Абе аз забравих, че си мазохистичен трол и да не ти правя гъдел като те споменавам.
Извинявай
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 18:16     #16
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Цитат:
Геле, не се кефя на тази медия.
1.Просто ме интересува дали това, което пише е вярно...
Влизаш news.google.com , пишеш 'Panama WWF' и четеш какво има - няма нищо освен горната статия. Повярвай ми ако WWF се беше набутала в тази каша - има хиляди консервативни медии които предоволно ще разнищят всичко до дупка. Достоверността на това издание е на нивото на "една съседка каза", самото линкване към такова издание рязко ми сваля мнението за съответния човек. Нищо лично.

Цитат:
А сега за Банско. Какво значение има това чия собственост е Юлен...
Бях написал в предишния пост, да повторя:
Затова и ни се случва цялата тази свинщина - защото има хора като теб които я толерират.
На всяка свинщина можеш да извадиш доводи колко е полезна. Примерно мутрата X е построила грозен 9-етажен хотел в стил мутробарок направо на пясъка на морето и е опропастила приказно красив залив. Е, ама дава работа, върви бизнеса, идват руснаци...

Цитат:
Сега да ти обясня малко и за кредитите. Световната икономика се движи от кредити...
А сега прочети що е то кредит без обезпечение и има ли то почва у нас. Безработният кипърец е само върха на айсберга. ПИБ (а в последствие и държавата) ще си види парите от тези кредити през крив макарон. Този филм сме го гледали вече. Може да не ти пука за безработния кипърец - но парите които тези които са го сложили за бушон са окрали и източили, ще ги връщат твоите деца.

Запоследно променено от geleto : 06-04-2016 в 18:20.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 18:23     #17
fallacy
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2013
Начално

Офшорките не са сами по себе си проблем. Има безброй основателни причини да се ползват.

В близките седмици ще се разбере вече кой за какво е ползвал въпросните офшорки и тогава ще може да се сочи с пръст към проблемните. Дотогава въпросната тема е типичен жълт сензационализъм на пеевска медиа.
fallacy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2016, 18:33     #18
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Плащането на данъци само по себе си е едно вредно и ненужно задължение.
Защо?
Обяснявам.
Плащайки си данъците(аз), подпомагам разни учЕни да получават заплата и да ходят да карат ски в пудрата, докато аз бачкам за да си плащам данъците. Следователно всеки скрит данък е полза. За мен.
Хау
Стари 06-04-2016, 19:11     #19
Holmes
Member

Начално

Цитат:
На всяка свинщина можеш да извадиш доводи колко е полезна. Примерно мутрата X е построила грозен 9-етажен хотел в стил мутробарок направо на пясъка на морето и е опропастила приказно красив залив. Е, ама дава работа, върви бизнеса, идват руснаци...
Викаш друго си е цигански катун да опъне палатки край този приказно красив залив и да си пик@е и сер* на воля наоколо. Така е по-красиво и екологично.

Цитат:
…… А сега прочети що е то кредит без обезпечение и има ли то почва у нас. Безработният кипърец е само върха на айсберга. ПИБ (а в последствие и държавата) ще си види парите от тези кредити през крив макарон. Този филм сме го гледали вече. Може да не ти пука за безработния кипърец - но парите които тези които са го сложили за бушон са окрали и източили, ще ги връщат твоите деца.
А ти откъде си сигурен, че тези кредите няма да се върнат и дали някои от тях вече не са върнати?

Запоследно променено от Holmes : 06-04-2016 в 19:27.
Стари 06-04-2016, 19:50     #20
batAssen
чичка

Начално

Цитат:
Викаш друго си е цигански катун да опъне палатки край този приказно красив залив и да си пик@е и сер* на воля наоколо. Така е по-красиво и екологично.

А ти откъде си сигурен, че тези кредите няма да се върнат и дали някои от тях вече не са върнати?
Тъп си и аргументите са ти тъпи!

Колко време е нужно на приказно красивия залив залив да се възстанови от бетона и колко време от катуна? А, тъъъъп? Напъни малко повече кухата си кратуна

Относно кредитите - как ще коментираш печално известната КТБ? Или смяташ, че няма прилики с ПИБ, а? Какви са ти прогнозите за стрес тестовете, а? Споменах ли си, че си тъп?
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 04:21.