Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 21-12-2013, 22:47     #1
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално Камерни дилеми

На пазара съм за камера. Коелбанието е между новият Sony ActionCam и GoPro 3 Black (без +)
Сонито изглежда ползва същия сензор като HDR-AS15, промените са по-скоро функционални.

Огромен минус за мен е формата на Про-то - като телевизор е. Неколкократно съм карал с такова на каската и ми вади душата направо и ме дразни. Това почти засенчва предимствата, които би имало...

Сонито пък може да стои дискретно отстрани. Сноубордист съм, така че предимството на Pro-то за монтиране на гърдите не ми е фактор.

Визуално изглежда Pro-то има известна преднина и отвратителен цветен баланс с мнооого жълто (това на калибриран IPS монитор).

4к-то на Про-то е с прекалено малко кадри, а 64ГБ+ картите са прекалено скъпи, за да е от значение.

Общо взето бих се пуснал веднага на Сони-то, но се колебая малко заради качеството и най-вече заради ProTune-a.
Конкретният ми въпрос е и за тоя ProTune - заслужава ли си, струва ли си? Обработвам си снимките на DSLR-а, така че не ми е проблем да се позанимавам. Въпросът е прави ли толкова УАУ разлика, че да преглътна формата?

Попаднах и на едно доста обстойно визуално сравнение на 3+ и Сонито - http://www.youtube.com/watch?v=d38wNcCJckM Липсва малко детайл на последното, иначе не е фрапантно.
Стари 21-12-2013, 23:12     #2
Demetrii
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Demetrii
Начално

Що не погледнеш към iON?
http://www.youtube.com/watch?v=ACIZUV0zRdE

По-евтино, с повече аксесоари, не е като тв
Не съм ги сравнявал, а и не съм се занимавал изобщо с която и да е от двете камери, но изглежда читава "йонката".
Demetrii Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-12-2013, 23:59     #3
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Нали дъската ти е в Xrescue... Помоли Влади да ти разкаже за сонито, снимането и обработката. Той, Весо и Марти цяло лято снимаха само с тая камера и я подлагаха на зверски тормоз и знам че са много доволни. Бях качил и тук едно тяхно яко филмче за уиндсърф. Със сигурност знаят най- много за тая камера
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-12-2013, 00:28     #4
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Супер! Ще им пиша, че съм в УК все още и искам да го взема преди да се прибера.
Стари 22-12-2013, 13:18     #5
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Няколко неща:

Сравнявай с Black+ и просто няма да има нужда да се чудиш..... Цветове, баланс и картина доста над Black.

Иначе, нямам представа каква дискретност очакваш от Sony, камерата е по-голяма и се усеща доста повече, монтажите и са в пъти по неприятни. Особенно спрямо новата кутия на +.

За 4К и ProTune - според мен не са за теб, поради ред причини, най-малкото защото питаш. ProTune изкарва напълно сурова картина, от която можеш в началото да се уплашиш, и ако наистина незнаеш какво правиш, едвали ще я докараш по-добре от default режима.

Финално, съвсем на майтап - при положение, че караш сплит с твърди обувки, мислиш да търсиш пудра в Индия и т.н. неща все напреко на mainstream-a едно Sony може и да ти пасне.....

Запоследно променено от dimitard : 22-12-2013 в 14:49.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 22-12-2013, 14:35     #6
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Митре ле Евала ти бичим за последнио поуст
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:29.