Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 11-03-2009, 07:29     #1
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално Ебем ти природата (или: с кола в планината)

докато днес преглеждах какво са пуснали Rage за без пари на iTunes попаднах на този бисер... честно казано, за мен това е възмутително. да, трудно е, иска се знание, усилие и акъл да го правиш, но все пак не е като да сложиш пантите на краката и да се разходиш в планината без да пречиш на никой. собствено, аз не бих поддържал хора, поддържащи този спорт (както и онези със сноумобилите, от които толкова се оплаквате и в българия).

ето го да го видите и да се възмутите сами:
http://mirtchovski.com/tgr/rage.mov
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2009, 08:32     #2
Георги
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Още един глас против! Ей това е мегаидиотия! Ако на Банско ти пишат акт за пускане на улей, незнам на тези какво трябва да им направят! Това си е неуважение към природата!
Георги Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2009, 17:18     #3
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2009, 17:40     #4
manev
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

тва е много стара американска щуротия. Невероятно скъпа и напълно безмислена за мен. Някои от кадрите са от известни атрактивни места за тоя спорт. Радвайте се че на наще в БГ не им се дават хиляди левове за изработка на такъв Монстър, щото щеше да ви е писнало отдавна да ги засичате по скалите
Стари 11-03-2009, 17:47     #5
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Ония с камерата с прасенцата от мегаидиотията, как не са си изпонаправили такива колици незнам още.....

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2009, 17:50     #6
briton
аматьор

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

аз си мисля, че ако е регламентирано е ок. има си примерно набелязани терени и от дъжд на вятър си правят състезания. не говорим за хамалско огазване на природата кой където му падне, с каквото му падне.
briton Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2009, 17:59     #7
manev
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbriton Разгледай мнение
аз си мисля, че ако е регламентирано е ок. има си примерно набелязани терени и от дъжд на вятър си правят състезания. не говорим за хамалско огазване на природата кой където му падне, с каквото му падне.
отдавна се замислят по въпроса но както написах е доста скъпо и безмислено нещо тука се чака с месеци ако ти се строши по специфична част от окачването, а ако си направиш кардана на две части като на филмчето незнам кво плащане и чакане та чака. Тъй че споко, нема да налазят тука
Стари 11-03-2009, 20:11     #8
gydi
Гъди

Дата на присъединяване: Feb 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на gydi
Начално

около Приморско, аз едвам издрапах по камъните
VGA:Във Варна има много неща, но всеки знае, че Бургас е морската ски-столица на България!
Всичко, което е далеч от морето е дълбока провинция - Ърнест Хемингуей
Щастието не е дадено всекиму. Съжалявам другите! Гъди.

Запоследно променено от gydi : 11-03-2009 в 20:14.
gydi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-03-2009, 20:18     #9
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgydi Разгледай мнение
около Приморско
кай ся, гъди, това "ДОБРО" ли е? използвай която искаш дефиниция от другата тема.
Стари 11-03-2009, 20:35     #10
gydi
Гъди

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отf2f Разгледай мнение
кай ся, гъди, това "ДОБРО" ли е? използвай която искаш дефиниция от другата тема.
Аз драпах пеш. И отидах пеш. А съпътстващите ги и други наблюдаващи тузари постоянно фърчаха по пътя до там и обратно с джипове и то не как да е а с колкото може газ и пълнеха с прахоляк въздуха в жегата. А това е много лошо.

В общи линии нямам нищо против точно от джиповете на скалите защото имаха идея да дигнат един скален часовник (камък 10на тона може и повече ) но съмнявам. Като отида пак ще видя.

Добро е!
VGA:Във Варна има много неща, но всеки знае, че Бургас е морската ски-столица на България!

Запоследно променено от gydi : 11-03-2009 в 21:18.
Стари 11-03-2009, 23:57     #11
manev
Senior Member

Начално

тия убавци от снимките се едни Бургаски мега оффроудъри тип "най-големия".
Единия им продава части а другите са му фенове Факт е че се сблъсках с тях без да искам по "нова година" и се оказаха повечето нормални и земни хора... но просто не са открили ските, борда и каяка
В момента в който ги открият ще почнат да си ползват 4х4-тата по предназначение
и ако щете ми вярвайте. Не са виновни Джиповете а идиотите дето ги управляват и имат възможност да си ги купуват. Аз също търкалям една Тойота, но с цел да се докопвам по-безпроблемно до разни спотове и тн. точки в Бг. То в София стана нужно да ползваш джип по улиците, та камоли по баирите. Още първия път в който се наврях в един коларски път в Родопите си казах че един ден ако зависи от тая ламарина да си доставям удоволствие... ще се самозгазя
и все пак за всеки по-активен който иска да е сигурен че ще стигне до някоя хижа и тн. в Бг е препоръчително
Стари 12-03-2009, 03:13     #12
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmanev Разгледай мнение
Някои от кадрите са от известни атрактивни места за тоя спорт.
аз съм бил на някои от тези места: Моаб в Юта. невероятно красива земя, която се нарежда заедно с големия каньон като едно от чудесата на природата в северна америка. попаднахме точно тогава и на Jeep Jamboree, което се провежда ежегодно и включва всичкото от клипа, както и много повече...

не мога да съпоставя двете неща едно с друго: красотата на природата и разрушението причинено от една единствена кола. на границите на парковете беше най-фрапиращо: от едната страна не се разрешава нищо друго освен снимки, а от другата безброй млекопитаещи размахваха полупразни бири и разораваха камъка така, както 100 години пясъчни бури не биха го развалили. мани това "да оставим нещо и за поколенията", това тук беше "да не оставим нищо и за този след нас".

пикая аз на този капитализъм...

ето малко снимки от другата страна на оградата:

деликатната арка, символа на Юта. когато дийн потър я изкачи сам се надигнаха луди протести от цял свят за това, че е действал егоистично и е опитал да използва един монумент за собствени цели. дори се стигна дотам патагония да откаже да го спонсорира. на 3км оттам има път за 4x4. ако имаш джипка и каса бира руши на воля:

тази арка зад петя вече я няма. миналата година се срути от само себе си. това иде да покаже колко фина е точно тази природа:

това е начина да се насладиш на природата според мен, а не да се опиташ да я навреш под гумите на колата си
Стари 12-03-2009, 06:30     #13
gydi
Гъди

Начално

Стари 19-03-2009, 15:22     #14
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Е и кво? Спорта се нарича Rock Crawling и е много популярен в Америка, но не и в Европа. В Европа са прави на предварително организиран полигон например, а и в щатите имат достъчно каманяк за да си отделят малко място и за това. По тая логика и Baja 1000 е тъпо, и Дакар е тъпо и всичко е тъпо.

Самите джипове пък на БегликТаш , Гъди, не са там за да карат по археологически обект, ами напротив - поканени са от Бургаския Археологически музей да им окажат някаква помощ - да наредят камъните в светилището по оригиналния начин по-който са били по времето на траките. Лично, според мен идеята е малоумна, може и да не разбирам, но вина за това носят археолозите не хората с джипките.

И Manev, хората са открили сърфа и ските отдавна, може би и преди тебе. Ама, какво от това - всеки мисля, че може да прави това, което му е приятно без да пречи на останалите.
Стари 19-03-2009, 16:39     #15
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

[quote=dimitard;62784

Самите джипове пък на БегликТаш , Гъди, не са там за да карат по археологически обект, ами напротив - поканени са от Бургаския Археологически музей да им окажат някаква помощ - да наредят камъните в светилището по оригиналния начин по-който са били по времето на траките. Лично, според мен идеята е малоумна, може и да не разбирам, но вина за това носят археолозите не хората с джипките.
[/QUOTE]
Адаш сигурен ли си , че такъв е случая? Щото това наистина е доста древно тракийско светилище и е изключително грубо да го налазят така с джипове.. дано да са свършили нещо полезно , иначе си е пълна вандалщина...
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-03-2009, 16:48     #16
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Адаш сигурен ли си , че такъв е случая? Щото това наистина е доста древно тракийско светилище и е изключително грубо да го налазят така с джипове.. дано да са свършили нещо полезно , иначе си е пълна вандалщина...
100% съм сигурен - хората не са малоумни. Целта е било да разместят и подредяд камъните, така както според археолозите са били преди нам си колко години, та са използвали лебедките на джиповете и полиспастите за да ги местят.

Лично за мен е страшна простотия и не бих участвал в такава история, щото това подреждане е чиста проба правене на атракция на туристите на място, което си беше достатъчно хубаво и без това. Но самите археолози си знаят най-добре какво и защо. Дори имаше материал някъде, ако е необходимо мога да го изровя....
Стари 19-03-2009, 17:07     #17
manev
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
И Manev, хората са открили сърфа и ските отдавна, може би и преди тебе. Ама, какво от това - всеки мисля, че може да прави това, което му е приятно без да пречи на останалите.
Дори и за секунда не съм искал да ги обидя тия хора. Пишех общо за цялата история с тия 4х4. особенно в наща татковина. Не го удобрявам като занимание и нищо няма да ме накара да си променя мнението. Бургазлии са си сговорна дружина и доколкото следя винаги се включват когато има нужда от помощ. Не приемай нещата персонално в случая...
Аз в тоя случай не бих се включил да помагам, ако е за помощ или пренасяне на нещо важно на труднодостъпно място, Да ще помогна.
тези машинки за това и са направени
Стари 19-03-2009, 17:10     #18
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmanev Разгледай мнение
Дори и за секунда не съм искал да ги обидя тия хора. Пишех общо за цялата история с тия 4х4. особенно в наща татковина. Не го удобрявам като занимание и нищо няма да ме накара да си променя мнението. Бургазлии са си сговорна дружина и доколкото следя винаги се включват когато има нужда от помощ. Не приемай нещата персонално в случая...
Аз в тоя случай не бих се включил да помагам, ако е за помощ или пренасяне на нещо важно на труднодостъпно място, Да ще помогна.
тези машинки за това и са направени
Ами изобщо не го приемам. Всъщност нямам нищо общо - просто разяснявам какъв е случая.
Иначе и аз не се кефя просто да бръбмча с някаква джипка заради самото бръмчене, ама явно на някой им харесва.
Стари 20-03-2009, 18:16     #19
Mityo
wanderlust

Дата на присъединяване: Feb 2004
Начално

"земни, хубави хора" ?! "можело, но не навсякъде"...
да сигурно си разказват смешки, като седнат на масата...
то и с шейнарите може да се говори, донякъде...
но това не пречи да са хора, които тотално не ги еня какво става около тях, как вилияят на другите и на природата, колко безценна красота съсипват!!!
затова, стига сте се опитвали да бъдете толерантни!? типичен български синдром, да бъдем толерантни, да лавираме между между, да не вземаме позиция, че някой ще каже, че съм еди къв си и съм за еди кво си и с/у еди кво си...
в БГ има много малко количество природа и много малко място за големи машини с мощни ДВГ та и "най-големите" им шофьори с най-големите пишки на земята, и т.н. (да еба жалките, неуки, мързеливи комплексари, щото други не са!)
да си построят сами шибани мен-мейд паркове, и да си трошат, бръмчат и фучат и се чувстват велики сред тях!!!!!
и стига сте ги защитавали!
цялата ни държава стана площадка за игра на такива прости мижитури, дето не ебават нищо и са тъпи и смисъла на живота им се ограничава в това да притежават нямви машини и да се чувстват велики от това и да демонстрират как всичко около тях е по-маловажно и да го тъпчат с тлъсти колела!? "земни и нам си кви си хора"?!

Ф2ф, знам как се чувстваш, дори от гледна точка на америка (дето е толкова по-огромна и може да понесе 100тици пъти повече от БГ)...
а тук вече е много страшно!

Запоследно променено от Mityo : 20-03-2009 в 18:19.
Mityo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-03-2009, 20:54     #20
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMityo Разгледай мнение

"най-големите" им шофьори с най-големите пишки на земята, и т.н. (да еба жалките, неуки, мързеливи комплексари, щото други не са!)
Мда, понеже са тъпи и глупави за това карат коли за по 100 бона, па ти умния ....евала от такива комплекси!

Цитат:
Първоначално изпратено отMityo Разгледай мнение
цялата ни държава стана площадка за игра на такива прости мижитури, дето не ебават нищо и са тъпи и смисъла на живота им се ограничава в това да притежават нямви машини и да се чувстват велики от това и да демонстрират как всичко около тях е по-маловажно и да го тъпчат с тлъсти колела!? "земни и нам си кви си хора"?!

:
Лъха на комплекси ама яко!

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 16:52.