Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 10-09-2018, 22:23     #1
veselinbr
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2015
Начално Комбинирани ски обувки

Здравейте пичове,

Моля за съвет за комбинирана ски обувка, тъй като подменям леко екипировката.

В момента:

-K2 Spyne 110 - мега ми беше за спускане, за пантене мръсна смърт да бъде е
- тънко стъпало около 100мм, малък прасец ( прасец и к*р, било каквото ти се падне )
- смея да кажа, че не съм от най-агресивните скиори

Бъдеще

- ще монтирам Kingpin на Soul 7HD
- каране към пантене - 50/50
- Бюджет до около 600 MAX ( с жена и дете съм, за пред тях 150лв са ми обувките )
veselinbr Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-09-2018, 15:42     #2
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Обувки много напоследък - пробвай. Като цяло от това, което си написал и предвид тесния крак Scarpa Freedom може да ти пасне добре.
Стари 05-10-2018, 15:56     #3
nikos
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2005
Начално

Scarpa Freedom не е лош избор. Доста хора около мен са с такива и са доволни от съотношението спускане/каране.
Ако си малко по-агресивен - Scrapa Freedom RS.
Аз лично от една година карам Lange XT Freetour 130 и съм доста доволен и в двете направления. Единствено пластмасата ми се вижда една идея по-мека от колкото трябва да бъде.

Лошото е, че от изредените обувки нито една не влизат в твоя ценови диапазон. Евентуално намаление в БГ магазините, но трябва да дебнеш, че бързо изчезват.
nikos Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-10-2018, 15:22     #4
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Писано е много пъти, но обувки трябва да се пробват и то колкото се може повече модели и марки за да се вземе най-доброто решение.
Относно Lange XT Freetour 130, ходих предубеден да я пробвам тъй като си знам че лангЕто не е за мен (тествах преди години онази генерация Blaster и просто не ми пасваше на краката). Фритура ми пасна страхотно, но ако ти е малък прасеца може би не е твоята обувка.
Пластмасата - твърдостта е плашеща в магазина, но горе е друго. Всъщност доста ми харесва какъв флекс имат, прогресивно без резки ботом аути.
Цената - късна зима паднаха под 400 евро. Скарпата е под 600 лв в момента
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-10-2018, 17:57     #5
veselinbr
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbanzai Разгледай мнение
Писано е много пъти, но обувки трябва да се пробват и то колкото се може повече модели и марки за да се вземе най-доброто решение.
Относно Lange XT Freetour 130, ходих предубеден да я пробвам тъй като си знам че лангЕто не е за мен (тествах преди години онази генерация Blaster и просто не ми пасваше на краката). Фритура ми пасна страхотно, но ако ти е малък прасеца може би не е твоята обувка.
Пластмасата - твърдостта е плашеща в магазина, но горе е друго. Всъщност доста ми харесва какъв флекс имат, прогресивно без резки ботом аути.
Цената - късна зима паднаха под 400 евро. Скарпата е под 600 лв в момента
Точно това взех!

Като вързах и чорапа и преместих щраймера назад, стана чудно ( на топло и без каране ) ще видим този сезон как ще е. Бях предобеден, но гледам, че бая хора ги хвалят дори и хора с моя крак. При мен проблема е че съм свикнал на пистовата обувка ( к2 Spyne ) и исках и тази да е така, но като се замисля ходенето, бвше тегаво, така че мисля че това в варианта.

Скарпата отново не се разбеах с нея за втора година ги пробвам и пак същото.

Мерси на всички!
Стари 10-10-2018, 13:29     #6
peshosan
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2018
Начално

Здравейте,

Аз след средно дълго проучване, пробване на няколко модела и основаване на предишни обувки, които съм наемал из курорти, се спрях на 2018 Salomon QST 100. Някой да има опит с тези обувки? Другата ми опция беше Lange XT 100, но това което чух за Саломона е, че walk mode e по-добър, а и срещу малко доплащане се купуват AT soles за пин автомати. Както се досещате целта на обувката е каране в курорти, около курорти и готовност за пробване на пантене.

Някой да има опит с тази обувки? Или с XT100 на Ланге? Втората съвместима ли с DIN, нормалем алпийски автомат? Един консултант в магазин ми каза, че обувката работи само с MNC автомати, тъй като били Walk-To-Ride подметки, а аз където и да прочетох пише, че са Alpine Sole? Някой с повече опит и знание да помогне и да разясни, ще съм благодарен!

Поздрави!
peshosan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-10-2018, 10:37     #7
banzai
"чакаме се долу"

Начално

Доколкото виждам това ланге няма сменяеми подметки, саломона има. Най-добре дай линкове на точните обувки които си харесал.

"Един консултант в магазин ми каза, че обувката работи само с MNC автомати, тъй като били Walk-To-Ride подметки".

Мен консултант ми е казвал (меря щеки) "Господине, хванали сте щеката наобратно - по принцип се държи за дръжката".

Та ето какво казва Атомик:
MNC (MULTI NORM CERTIFIED)
Thanks to an adjustable toe height and sliding AFD toe piece, Multi Norm certified bindings are TÜV approved for all three types of soles: DIN (ISO 5355), Touring (ISO 9523) and Walk To Ride (WTR). That means they fit every normed boot in the market.

WTR (WALK TO RIDE)
WTR compatible bindings are compatible with new Walk To Ride (WTR) boots – boots with special grip pads for better walking. WTR boots and bindings are completely safe, just like any other DIN boot/binding combo.

=> ако ти е WTR обувката (подметките), можеш да използваш WTR или MNC автомат.
Стари 11-10-2018, 10:41     #8
banzai
"чакаме се долу"

Начално

@veselinbr

Кой размер ланге взе и кой размер ти беше К2-ката?
Стари 11-10-2018, 12:55     #9
veselinbr
Senior Member

Начално

Абсолютно едни и същи са 326мм/28. Има ли някакво значение или?
Стари 11-10-2018, 15:45     #10
peshosan
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2018
Начално

@banzai

Благодаря, хаха иначе за консултантите си прав, не винаги са в позиция да консултират.

Тези, между които се двоумих, са: https://www.glisshop.co.uk/ski_boot/...00-116111.html
и
https://www.snowandrock.com/p/salomo...tml?colour=124

Накрая поръчах Саломона, евентуално ако имам проблем с това как ми стават ще пробвам Lange-то, но идеята също така е, че саломона предлага един не скъп, а всъщото време добър (надявам се) варянт за каране по всякакви терени с една обувка. Ще видим, като ги пробвам по Коледа, ще дам мнение.
peshosan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-10-2018, 17:03     #11
banzai
"чакаме се долу"

Начално

@veselinbr Чисто любопитство, аз минах с половин номер надолу - 26,5 от традиционните ми 27.

@peshosan Това ланге изглежда да няма съвместимост с пин автомати.
Стари 11-10-2018, 18:44     #12
veselinbr
Senior Member

Начално

Спайна май се водеше 28.5, но пак е 326мм. Първоначално пробвах, 27/27.5 и беше тотал щета, все едно съм в много твърда алпийска обувка и при пантене щях да остана без нокът/ти. Единственото леко притеснение ми беше в прасеца, но след като вързах и чорапа и преместих щраймера. Всичко беше 6. При теб ми е странно? При пантене не ти ли е зор?
Стари 11-10-2018, 19:12     #13
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Еднаквата дължина на подметката (BSL) не прави вътрешния размер един и същ. Ама хич!

Също така и половинките размери може да се игнорират, защото разликата е само в дебелината на стелките в 99% от обувките.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-10-2018, 12:06     #14
banzai
"чакаме се долу"

Начално

Като проучвах обувката намерих инфо тук там, че runs large. Моя случай е аналогичен със споделения от Нешев опит в другата тема - от 270 стандартно минаване към 265. Стъпалата са ми 268/272мм с дюстабанче. Пръстите ми опират, но като се стегнат щраймерите и заспива - за мен това е обувка точен размер. Нямам проблеми с пантенето, но и не правя многодневни турове с дълги разходки. Там може и по галошест фит да се търси, нямам опит.
Стари 17-10-2018, 17:43     #15
Junglist
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на Junglist
Начално

За малък прасец пробвай новите Dalbello Lupo. Би трябвало да ги има в Скишарки за пробата, отделно фитват много добре там.

Junglist Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 03:22.