Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 22-03-2011, 12:13     #1341
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

И аз си чакам парите от доброволното осигуряване вече месец. Убава работа ама българска
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2011, 19:54     #1342
ZmeyGorianski
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2010
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
А аз в тази връзка да попитам в БГ на пистата ли те зарязват Ще трябва да внимавам повече ...
Не те зарязват на пистата ако имаш застраховка, което в общия случай влиза в цената на лифт-картата. Мен спасителите ме свалиха до долу в шейна, лежейки надолу с главата, по една червена писта Беше незабравимо преживяване...
ZmeyGorianski Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-04-2011, 11:12     #1343
sallys_bg
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2011
Начално

Здравейте,

аз съм съвсем нова тук и може да се каже, че основно заради тази тема съм се регистрирала. Въпросът ми е следният- на 22 март доц. Тони Георгиев ми направи операция на коляното за чстично разкъсана ПКВ, скъсан минискус, и частично или изцяло разкъсана странична връзка. Всичко е зашито, няма проблеми, коляното се държи добре, не се подува и т.н. На 11тия ден ми свалиха конците, отключиха ми шината на 30 градуса но за мое изумление аз повече от 20 не мога да го свия. Опъва ме жестоко и аз имам гадното чувство, че ще скъсам нещо всеки момент.

Моля ви кажете, това нормално ли е, никъде по форумите не видях никой да пише за тези първи дни на рехабилитация.
sallys_bg Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2011, 06:15     #1344
Green Hot Chilly Peppers
Прасета в космоса!

Аватара на Green Hot Chilly Peppers

Дата на присъединяване: Aug 2007
Начално Рехабилитация

Sallis_bg, консултирай се с рехабилитатора си. Въпреки че има общи правила при рехабилитацията, всяка травма, всяка операция, всяко коляно и всеки човек са различни.

Нещата зависят от това, дали са ти направили ранна или отложена операция, какво са ти направили на колатералите и на менискуса, имаш ли излив в ставата, колко са ти здрави мускулите, колко са атрофирали, преди и след операцията и от много други фактори.

Ограничението изглежда сериозно, но не разчитай някой тук да те посъветва по-добре от хората, които те виждат и които работят с теб.

Спазвай темпото на твоя организъм. Опитите да сравняваш с някой, който се възстановява по-бързо, носят риска да се претовариш и тогава временно назадваш, вместо да напредваш.

Зареди се с търпение и инат, и късмет с рехабилитацията.

П.С. Като цяло, първите дни на рехабилитация за мен бяха голяма депресия, така че не придобих ищах да пиша за тях. А някои от разговорите с хора, които са имали подобни на моите проблеми (травмата е много сходна с твоята), само ме подтиснаха повече - моята операция бе направена по спешност, а и не е все едно дали под 20 или над 30, както се оказа.

Запоследно променено от Green Hot Chilly Peppers : 10-04-2011 в 08:14. Причина: Ранното ставане вреди на правописа.
Green Hot Chilly Peppers Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-04-2011, 09:35     #1345
Juelzz
Junior Member

Начално

Здравейте,

Нека и Аз споделя проблема който имам.
Прди около 5 месеца се оперирах от менискус във ВМА, изрязаха част от него тъй като бе6е доста скъсан. След това правих рехабилоитация във Горна баня..ходя на фитнес...и скоро реших да пробрат да играя футбол....не стана при всеки удар ме болеше по-силно и по-силно....имам чувството, че операцията не е бил както трябва...Та питането ми, нормално ли е след 5 месеца да продължавам да имам болки???
Juelzz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-04-2011, 09:53     #1346
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Този въпрос го задай на лекаря, който те е оперирал. Единствено неговото мнение е от значение. Всичко друго са празни приказки и гадаене
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-04-2011, 15:54     #1347
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Айде и аз в кюпа:
BTB, ляво коляно, ПКВ, шит менискус, диригент и половин оркестър: д-р Максим Загоров

За сега песента звучи добре, надявам се да се хваля от време на време с добро развиие, ще съм благодарен ако и Вие пиете по бира за това
Стари 21-04-2011, 17:02     #1348
milkon
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

ami .... chestito kvo da ti kaga

i skoroshno ozdraviavane
milkon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-04-2011, 14:14     #1349
Лея
AAF

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Някой знае ли дали д-р Загоров работи със здравната каса - за преглед? Да знам дали има смисъл да ходя да прося за поредното направление
Лея Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-04-2011, 14:24     #1350
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

Доколкото знам преглежда с направление в клиника, намираща се някъде в Редута. Иначе на България здравната каса не играе. За час в клиниката трябва да се разберете предварително, аз като се преглеждах той нямаше възможност за преглед там....
Стари 03-05-2011, 16:11     #1351
Juelzz
Junior Member

Начално HI

Здравейте,

ПО-горе писах по моя случай, ве4е 6-ти месец имам болки след опериран мениискус...днес бях на преглед при Д-р Хубенов и след кратък преглед ми каза, че вероятно менискуса не е изрязан както трябва е останало парче вътре което предизвиква болка. Посъветваме да направя ЯМР за точна диагноза *но вероятно ще трябва отново да се оперирам за да се изчисти коляното*. Някой имал ли е такива проблеми, може ли да сподели???
Juelzz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-05-2011, 17:07     #1352
Лея
AAF

Начално

Благодаря на всички, които ми препоръчаха да отида при д-р Загоров. Много съм доволна. А за щастие и "резултатите" са обнадеждаващи. Проблем с коляното нямам, което ми беше най-голямата тревога. А костта ще зарасне, всичко върви добре, след броени дни махам вече останалата самотна патерица. Та следващия сезон, живот и здраве, ще съм на линия
Лея Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-05-2011, 18:16     #1353
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-05-2011, 21:17     #1354
borkosl
Tonic-зиран

Дата на присъединяване: Jan 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на borkosl
Начално

Стискаме палци !!
borkosl Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-05-2011, 23:41     #1355
dewly
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2011
Thumbs up оток

На 14.03.11 ме оперираха - пластика на предна кръстна връзка.
На 14 ден ми махнаха конците и без да правя нищо бях на 60 градуса. И понеже не ме болеше се напънах да гоня някои от форумците и естествено го преуморих. Така, че по-спокойно, ако не ви боли, да не ви заболи.
Какво ми помага за отока - Lioton 1000. Каза ми го кинезитерапевт. Правя го в тази последователност.
1. Криотерапия
2. Раздвижване на капачето
3.Криотерапия
4.Лиотон 1000
5. Започвам упражненията.

Само за 2 седмици ми спадна 1,5 см

Запоследно променено от dewly : 24-04-2012 в 15:24. Причина: добавяне
dewly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-05-2011, 19:34     #1356
hidras
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

Здравейте на 5 месеца след операция съм на ПКВ. Сгъвам и разгъвам на 100% клякам до долу вече почвам и с щанга с общо 30кг. обаче в най долно положение изпитвам лек дискомфорт ? Мога да разгъна с около 10кг. макар,че не съм пробвал. Искам да питам подхлъзнах се леко в банята изпитах остра болка но бързо отшумя, нямам отток като изключа стандартния дето почти е изчезнал но пак си стои, знаете ли горе долу кога мога да започна да тичам ? Пробвах за около 50 метра но някак си накуцвам не ме боли, дали го правя защото си пазя кракът или все още не е време за тичане ?
hidras Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-05-2011, 10:07     #1357
elis
Junior Member

Начално шина

Здравейте,
Темата е много полезна хора с подобни проблеми.
Предстои ми операция на скъсана кръсна връзка при Хубенов. Търся подходяща шина с градуси, ако на някой вече не трябва. За височина 177см/60 кг. От София.
elis Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-05-2011, 21:23     #1358
dewly
Senior Member

Начално ортеза

Трябва Ви от този тип ортеза, но откъде, не зная.

http://www.alformed.com/online/index...mid=62&lang=bg

Запоследно променено от dewly : 24-06-2011 в 20:41.
dewly Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-05-2011, 11:26     #1359
Paco
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2009
Начално Упражнения за предпазване на травми в коляното

http://videos.bodybuilding.com/watch...-ankle-bounces
Paco Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 19-05-2011, 12:11     #1360
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Някой да има контакти на човека, който вкарва Дон Джой ? Трябва ми , за да си подменя велкрото на шина Дефайънс.
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 06:28.