Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 05-04-2008, 23:32     #1
princa
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Здравейте,
днес имах възможността да покарам едни такива сладурчета - 172см, 12м радиус (миналогодишният модел)
Определено има разлика със суперкроса, който карах до сега
1. По леки са
2. По широки са което ги прави по приемливи за пудра (днес имах възможност и това да пробвам) - днес 05.04.2008
3. На пистата са направо екстра - Б5 като ги натисна повечко (понеже са по теснички) ми опира обувката в пистата и става интересно - с метрон това е почти невъзможно
На бабуните са маневрени и "поврътливи"
Това което констатирах е че не стават (ОПРЕДЕЛЕНО) за олд скуул
Ами това е за сега надявам се утре пак да им се порадвам и да струпаме някое клипче
princa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2008, 17:14     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Тц. Ако искаш ски за писта-ОК, иначе ТЦ!
Стари 06-04-2008, 22:16     #3
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

и от мен едно ТЦ... не са това ските за 5.04.2008-ма, ако излизаш извън пистите..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2008, 09:51     #4
princa
Senior Member

Начално

Вчера покарах пак в пудрата
Който е бил на Банско събота и неделя знае за какво става въпрос.
Какво да ви кажа - наистина за моите 115кг са малко теснички тез метрони но под лифта ...
Бяха останали бабуни, покрити с около 30-40 см пресен сняг - е няма такова удоволствие!!! само насочваш ските и те сами се подмятат (е малко е уморително но ...)
В мекият сняг на пистата (не беше много обработен) карвираха добре но след първия опит за по - силово завиване потънаха и ... имаше кълбета
После се усетих съвсем леко да ги водя и беше ок.
Гледах новия модел Nomad. Дано догодина и да го пробвам.
В гората имах леки затруднения с метрона но определено беше по - добре от Б5 - submarine
Хайде и следващата седмица ако ходи някой да се обади
Стари 07-04-2008, 09:56     #5
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by princa@Apr 7 2008, 08:51 AM
Вчера покарах пак в пудрата
Който е бил на Банско събота и неделя знае за какво става въпрос.
Какво да ви кажа - наистина за моите 115кг са малко теснички тез метрони но под лифта ...
Бяха останали бабуни, покрити с около 30-40 см пресен сняг - е няма такова удоволствие!!! само насочваш ските и те сами се подмятат (е малко е уморително но ...)
В мекият сняг на пистата (не беше много обработен) карвираха добре но след първия опит за по - силово завиване потънаха и ... имаше кълбета
После се усетих съвсем леко да ги водя и беше ок.
Гледах новия модел Nomad. Дано догодина и да го пробвам.
В гората имах леки затруднения с метрона но определено беше по - добре от Б5 - submarine
Хайде и следващата седмица ако ходи някой да се обади
172 см дълга за 115 кг ... трябва ските да са широки ...около ... 200 мм в средата ... иначе пак ще са подводници ...

дължина си трябва, освен ширина ... метрона според мене е ска с която да карвираш от сутринта на хубавата писта до следобяда на разбитата писта ...

само за сравнение, аз съм 80 кг и за догодина ще карам ска 186 с размери 140-110-133 ...
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2008, 19:06     #6
yavka
джуниър мембър

Дата на присъединяване: Feb 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на yavka
Начално

Цитат:
потънаха и ... имаше кълбета
Не си заслужава да се бухаш с тънки ски в дълбокото. По-голям кеф ще ти направи, ако си със ски за тази цел пък и има по-малък риск да ти затънат(без да изплуват). Аз със мойте "писалчици" с талия 66мм се бухнах в предишната пудра и сега немога да се възползвам от сегашната, защото и аз направих "кълбета" , само че си тръгнах с усукано коляно. Ще мога да карам чак следващия сезон
yavka Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-04-2008, 21:50     #7
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Кога ще ви дойде акъла, че "карвинг" ски с дебел връх и опашка и тънка талия НЕ СТАВАТ за пудра и неотъпкано :angry: Метрон е всичко друго но НЕ и ска за пудра. За писта е перфектна, но на неотъпкано е подводница, точно заради дебелият връх и опашка. НЕ стават. Тези ски са създадени да завиват, а не да изплуват. И те завиват, натискат си върховете надолу и захапват..останалото е проста механика
Стари 08-04-2008, 10:25     #8
princa
Senior Member

Начално

Мисля, че практически установих това което Ники теоретично описа
Но за писта много ми харесаха (въпреки, че ги описват за среден клас потребители).
Определено един уважаващ себеси и снега скиор трябва да има набор от специализирани ски - пудра, писта (мека твърда) и т.н. но докато си надвием на масрафа ...
От цяла година съм уловил два дни пудра, което поне за сегашната финансова обстановка не оправдава инвестиция над 600лв За съжаление и по гардеробите няма подходящи ски за пудра (поне в Банско де)
Събота и неделя ще закриваме сезона с татето :chrs:
Стари 08-04-2008, 11:07     #9
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Аз за това държа винаги 3 чифта ски. Един тънък(92 талия) за писта, твърдо и т.н. Един междинен вариант за всекиднвно и едно прасенце за истинските дни....само дето останах само с 2 чифтаааааа....взеха ми прасенцето....със сърчицатааааааа
Стари 08-04-2008, 12:55     #10
DONDI
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Лично аз се сдобих с Метрон 9 модел 2006/7 тази зима и се убедих на практика, че СКАТА ИМА ЗНАЧЕНИЕ. Преди седмица на Боровец имах късмета да карам на пресен сняг 15-20 см /не знам дали влиза в определението "пудра"/ по пистата и извън нея и определено се изкефих много повече отколкото на леда предния ден.
Ако някой кара Метрони споделете с какви обувки карате и дали имат голямо влияние. Аз съм с едни Росиньоли нисък клас /може би твърдост 60-65/ и като е твърдо малко вземат да ми бягат и да ги държа по трудно.
DONDI Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-04-2008, 14:52     #11
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Донди моля ти се.. 125 / 74 / 109 мм - тази ска както Ники много хубаво обясни, е направена за каране по писта, защото е супер тясна в средата и много широка отпред, това е ска тип подводница - потъва в пудрата и си седи долу. Разбира се , че може да се кара и в дълбокия сняг, но няма нищо общо с карането на широки ски направени за каране в дълбокото, несравнимо е като лекота на управлението, като усещани и като кеф... цял сезон гледам разни рейс маняци как се мъчат в пудрата на Витоша и Боровец, защо си го причинявате не ви знам. Пробвайте едни широки ски и ще откриете един нов свят в ските ( малък хинт : широките ски на писта вървят като тесните..). ... или не пробвайте всъщност, че и без това няма много дни с пудра , колкото по-малко сме , толкова по-добре
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-04-2008, 15:09     #12
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Originally posted by DONDI@Apr 8 2008, 11:55 AM
Ако някой кара Метрони споделете с какви обувки карате и дали имат голямо влияние. Аз съм с едни Росиньоли нисък клас /може би твърдост 60-65/ и като е твърдо малко вземат да ми бягат и да ги държа по трудно.
Освен ската, ОГРОМНО значение имат и обувките(и якето и панталона и гангстаа кърпата.... )
Не карам метрон, но съм карал достатъчно като количество и модели ски, за да мога да преценя важността на обувката. С мека обувка, можеш само да се возиш и да управляваш по писта меки ски за разходка и почивка. Хубавата и сериозна ска си иска и сериозна обувка. Един пример. Аз съм тежък. Карах до скоро Скреч Стийз(140-110-133......това е ска ) и с обувки Скреч с твърдост 80, тази ска просто не се потдава на контрол. След придобиването на Роси Бандит Карбон 120 твърдост нещата придобиха коренно различен привкус. Ската вече е послушна, отзавчива и караема. А и не уморява вече. Преди на 4-5 пускане оставах без крака, защото трябваше геройски да натискам. Сега мога да си я карам цял ден.
Стари 08-04-2008, 15:29     #13
princa
Senior Member

Начално

Dondi Това са ските, които имах възможност да покарам. Доста понаписахме горе за самите ски (място на употреба) за вида на обувките ... най - важното е като ги събуеш да можеш да ходиш Metron M11
Аз карам с Нордика Гранд при и съм доволен ... САМО НОРДИКА :claps:
Относно покупката - Честито!! Повечето хора тук карат малко по - особени ски талия 110 е достатъчно красноречиво. Пожелавам ти много дълги безаварийни зими!
Стари 08-04-2008, 17:07     #14
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by Ники+Apr 8 2008, 02:09 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Ники @ Apr 8 2008, 02:09 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-DONDI@Apr 8 2008, 11:55 AM
Освен ската, ОГРОМНО значение имат и обувките(и якето и панталона и гангстаа кърпата.... )
Не карам метрон, но съм карал достатъчно като количество и модели ски, за да мога да преценя важността на обувката. С мека обувка, можеш само да се возиш и да управляваш по писта меки ски за разходка и почивка. Хубавата и сериозна ска си иска и сериозна обувка. Един пример. Аз съм тежък. Карах до скоро Скреч Стийз(140-110-133......това е ска ) и с обувки Скреч с твърдост 80, тази ска просто не се потдава на контрол. След придобиването на Роси Бандит Карбон 120 твърдост нещата придобиха коренно различен привкус. Ската вече е послушна, отзавчива и караема. А и не уморява вече. Преди на 4-5 пускане оставах без крака, защото трябваше геройски да натискам. Сега мога да си я карам цял ден. [/b][/quote]
твърдо на същото мнение ....

с далбелото на макс флекс 110, стийза ми се стори направо лек, и ужасно лесно караем, па как карвираааа .... лудница ... само на бабуни не знам как е
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-04-2008, 17:19     #15
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Цитат:
Originally posted by korlitz@Apr 8 2008, 04:07 PM
... само на бабуни не знам как е
Бабуни ли? Какви бабуни?
Стари 08-04-2008, 19:22     #16
delyo
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на delyo
Начално

Абе, Ники, винаги съм се чудил на гангста кърпата - помага ли като завее беснийо на романа или не важи тогава?
delyo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 08-04-2008, 19:30     #17
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Помага и то много. Честно казано, откакто нося такава кърпа не ми се схваща врата след каране, а и гърлото много по-рядко ме боли. А като завее на Романа, само си я дигаш над носа и ти пази. Не колкото уиндстопер, но и не се налага после да се събличаш целия долу, за да го свалиш. Определено помага.......а и е модерно
Стари 09-04-2008, 01:14     #18
vlaio
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на vlaio
Начално

бах маааа муууу
vlaio Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2008, 23:21     #19
gydi
Гъди

Дата на присъединяване: Feb 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на gydi
Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Apr 8 2008, 07:30 PM

Помага и то много. Честно казано, откакто нося такава кърпа не ми се схваща врата след каране, а и гърлото много по-рядко ме боли. А като завее на Романа, само си я дигаш над носа и ти пази. Не колкото уиндстопер, но и не се налага после да се събличаш целия долу, за да го свалиш. Определено помага.......а и е модерно
Къде може да се види(купи) тази кърпа? -че постоянно ме боли гърлото и ми се схваща врата!
VGA:Във Варна има много неща, но всеки знае, че Бургас е морската ски-столица на България!
Всичко, което е далеч от морето е дълбока провинция - Ърнест Хемингуей
Щастието не е дадено всекиму. Съжалявам другите! Гъди.
gydi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-04-2008, 23:55     #20
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Има във всички метъл магазини. Аз поне една от моите си купих в подлеза на Фритьоф Нансен и България(подлеза под "моста на влюбените"). Там има един магазин за метъл аксесоари. Иначе става всяка квадрата кърпа, по-фешънка такава

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 22:39.