Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-01-2013, 20:09     #1
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално "Спирачни" проблеми с Radical FT

Пичове, след като се "избомбих" сериозно на един лед преди двадесетина дни, и след откачането на двете ски, резултатът със стоперите и на двата автомата беше следния:

И двете пластмасови пластини, които се мърдат наляво и надясно, с което подпомагат завъртането на задницата на автомата при инцидент....се откъртиха тотално.Такава недоправена работа, не съм очаквал от Dynafit.ТеА пластмаси според мен са направени от нещо средно межу кашкавал и сирене.Счупените парчета ги намерих, но според мен там има и разни пружинки, които са безвъзвратно загубени.
Ясно е, че при ски режим няма никакъв проблем.При пантене, също няма някаква разлика, но ме притеснява, че сивите цилиндърчета на подметката на обувката, които са от твърда пластмаса, стъпват точно в отвора на липсващата/счупената част.Тази снимка е правена, когато си бяха здрави:

Та...мислите ли, че ще има някакъв проблем?
Чак днес намерих време да пиша на Dynafit, и съм сигурен, че те ще отреагират, но те и нови стопери да дойдат, пак биха се счупили на същото място.....
Иначе отделно стопери на 110 мм за Radical FT или пък някакви резервни части за тях, просто все още никъде не се продават.

Запоследно променено от joropc : 24-01-2013 в 20:15.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2013, 10:58     #2
Станислав
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Станислав
Начално

В последно време бях поизчел доста статии и ревюта, понеже и аз си мислех следващите ми автомати да са такива или подобни. Ако правилно съм разбрал какъв точно е проблема ти ето тук е писано за него - виж "Brake AFD Breakage" в ето тази статия http://www.wildsnow.com/6908/dynafit-radical-broken
Уж били отстранили дефекта в по-новите модели, има ли шанс да са ти пробутали от онези по-първите или просто толкова са го и оправили? В момента "виси" ли обувката на пиновете или все пак опира долу? И въобще след като си ги ползвал вече известно време струва ли си този модел или "Vertical" е по-правилния избор?
Колкото до реакцията на Динафит - много ласкави коментари за американския им представител от клиенти съм чел за тях, но европейските са доста големи мърди според мен. Преди 2 години ми се беше наложило да си реша един проблем с обувки Динафит - отне ми около 2-3 седмици и пет напомняния докато ми отговорят и то отговорът беше по-скоро колкото да се отърват от мен. Но при всички положения това нещо би трябвало да го покрива гаранцията. Пък ако по някаква причина се наложи да си купуваш пластината - виж и при БГ вносителя, имат ги тези автомати и би трябвало и резервни части да имат за тях.
Станислав Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2013, 14:56     #3
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Благодаря за включването по темата.
Ами да, точно това се счупи на стоперите.А аз мислих, че съм изчел в нета за всички "детси болести" на FT.
Въпреки, че сега имам проблем с автоматите, не мисля, че Radical-а трябва да се отричат за сметка на Vertical.Сериозен автомат е, ама т'ва е друга тема.Относно европейския сервиз на Динафит, аз съм на противоположно мнение от твоето и засега съм изключително доволен.А то така и така съм почнал да се оплаквам, нека във връзка с това споделя и още нещо.То май съм си карък, ама.....
Преди месец си купих Dynafit Vulcan, пак от Конрад.Обувките дойдоха, и вечерта беше време за проба.С първото обуване, след като издърпах леко лентата на езика, тя просто ми остана в ръцете.Меко казано бях изумен.Пратих на Dynafit следните снимки, придружени с "нежно" написам имейл.:

На следващата сутрин получих този имейл:

Dear Georgi,

I`m very sorry for the broken strap.

You boots are under warranty and we will for sure send you new liners.

Please send me your address and the size of your Vulcan boots (mondopoint) and I will immediately proceed with shipment.

Best regards,

Lenka Tvaruzkova
Customer Service

Tel: +39 0471 242 657
Fax: +39 0471 200 701
Mob.:
E-Mail: lenka.tvaruzkova@salewa.com

OBERALP AG-SPA
www.salewa.com

Via Waltraud-Gebert-Deeg Str. 4
39100 Bolzano - Bozen
ITALY

Sede legale/Rechtssitz Bolzano/Bozen
Iscriz. Reg. Impr. Bolzano/Eintragungnsr. im Handelsreg Bozen/Cod.fisc./Part.Iva: (IT)00122250210
Capitale Sociale/Ges. Kapital Euro 550.000 int.vers.

След като си казах адресът, на следващата сутрин получих това:

Dear Georgi,

The tracking number UPS is 1ZA9684X6850585538.

I added also one promo t-shirt Dynafit for free for you J

Best regards,

Lenka Tvaruzkova

Та така, изпратиха ми нови линъри на следващия ден, с доставка за тяхна сметка, а никой не ме попита за старите.Сега имам два комплекта.В случая, на рекламацията беше отреагирано светкавично.А на всички е ясно, че и без тая кайшка обувките са си обувки..Сега да видим к'во ще стане със стоперите за автоматите.
Попитах българския вносител за резервна част, а той ми отговори, че може да ми ги достави през Март.Това ми прозвуча по същия начин, когато преди три години го попитах за резервна предница за Silvretta Pure, и която все още чакам.Така че май съм загубил желание да се разправям с тях.....
Стари 25-01-2013, 16:27     #4
Cloun
Fancy Noddle

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

joropc имаш ЛС
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2013, 15:35     #5
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Само да споделя за продължението, след като изпратих имейл до Динафит, придружен със снимки на счупените спирачки/стопери.Този път отне два дни да отреагират:

Dear Mr.........,

Please give us your complete postal address. We will send free of charge a repair kit of the release plates for your Dynafit stopper.

Thanks in advance.

Klaus Stroessenreuther
Customer Service

Tel: +49 89 90993 123
Fax: +49 89 90993 113
Mob.:
E-Mail: klaus.stroessenreuther@salewa.de

SALEWA Sportgeräte GmbH
www.salewa.com

Saturnstrasse 63
85609 Aschheim
GERMANY

Запоследно променено от joropc : 29-01-2013 в 15:39.
Стари 29-01-2013, 17:05     #6
Станислав
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Станислав
Начално

Жоро, когато ги получиш кажи дали новите пластини са си същите или са с подобрения новите.
Станислав Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 12:47.