Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-01-2013, 20:09     #1
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално "Спирачни" проблеми с Radical FT

Пичове, след като се "избомбих" сериозно на един лед преди двадесетина дни, и след откачането на двете ски, резултатът със стоперите и на двата автомата беше следния:

И двете пластмасови пластини, които се мърдат наляво и надясно, с което подпомагат завъртането на задницата на автомата при инцидент....се откъртиха тотално.Такава недоправена работа, не съм очаквал от Dynafit.ТеА пластмаси според мен са направени от нещо средно межу кашкавал и сирене.Счупените парчета ги намерих, но според мен там има и разни пружинки, които са безвъзвратно загубени.
Ясно е, че при ски режим няма никакъв проблем.При пантене, също няма някаква разлика, но ме притеснява, че сивите цилиндърчета на подметката на обувката, които са от твърда пластмаса, стъпват точно в отвора на липсващата/счупената част.Тази снимка е правена, когато си бяха здрави:

Та...мислите ли, че ще има някакъв проблем?
Чак днес намерих време да пиша на Dynafit, и съм сигурен, че те ще отреагират, но те и нови стопери да дойдат, пак биха се счупили на същото място.....
Иначе отделно стопери на 110 мм за Radical FT или пък някакви резервни части за тях, просто все още никъде не се продават.

Запоследно променено от joropc : 24-01-2013 в 20:15.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2013, 10:58     #2
Станислав
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Станислав
Начално

В последно време бях поизчел доста статии и ревюта, понеже и аз си мислех следващите ми автомати да са такива или подобни. Ако правилно съм разбрал какъв точно е проблема ти ето тук е писано за него - виж "Brake AFD Breakage" в ето тази статия http://www.wildsnow.com/6908/dynafit-radical-broken
Уж били отстранили дефекта в по-новите модели, има ли шанс да са ти пробутали от онези по-първите или просто толкова са го и оправили? В момента "виси" ли обувката на пиновете или все пак опира долу? И въобще след като си ги ползвал вече известно време струва ли си този модел или "Vertical" е по-правилния избор?
Колкото до реакцията на Динафит - много ласкави коментари за американския им представител от клиенти съм чел за тях, но европейските са доста големи мърди според мен. Преди 2 години ми се беше наложило да си реша един проблем с обувки Динафит - отне ми около 2-3 седмици и пет напомняния докато ми отговорят и то отговорът беше по-скоро колкото да се отърват от мен. Но при всички положения това нещо би трябвало да го покрива гаранцията. Пък ако по някаква причина се наложи да си купуваш пластината - виж и при БГ вносителя, имат ги тези автомати и би трябвало и резервни части да имат за тях.
Станислав Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2013, 14:56     #3
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Благодаря за включването по темата.
Ами да, точно това се счупи на стоперите.А аз мислих, че съм изчел в нета за всички "детси болести" на FT.
Въпреки, че сега имам проблем с автоматите, не мисля, че Radical-а трябва да се отричат за сметка на Vertical.Сериозен автомат е, ама т'ва е друга тема.Относно европейския сервиз на Динафит, аз съм на противоположно мнение от твоето и засега съм изключително доволен.А то така и така съм почнал да се оплаквам, нека във връзка с това споделя и още нещо.То май съм си карък, ама.....
Преди месец си купих Dynafit Vulcan, пак от Конрад.Обувките дойдоха, и вечерта беше време за проба.С първото обуване, след като издърпах леко лентата на езика, тя просто ми остана в ръцете.Меко казано бях изумен.Пратих на Dynafit следните снимки, придружени с "нежно" написам имейл.:

На следващата сутрин получих този имейл:

Dear Georgi,

I`m very sorry for the broken strap.

You boots are under warranty and we will for sure send you new liners.

Please send me your address and the size of your Vulcan boots (mondopoint) and I will immediately proceed with shipment.

Best regards,

Lenka Tvaruzkova
Customer Service

Tel: +39 0471 242 657
Fax: +39 0471 200 701
Mob.:
E-Mail: lenka.tvaruzkova@salewa.com

OBERALP AG-SPA
www.salewa.com

Via Waltraud-Gebert-Deeg Str. 4
39100 Bolzano - Bozen
ITALY

Sede legale/Rechtssitz Bolzano/Bozen
Iscriz. Reg. Impr. Bolzano/Eintragungnsr. im Handelsreg Bozen/Cod.fisc./Part.Iva: (IT)00122250210
Capitale Sociale/Ges. Kapital Euro 550.000 int.vers.

След като си казах адресът, на следващата сутрин получих това:

Dear Georgi,

The tracking number UPS is 1ZA9684X6850585538.

I added also one promo t-shirt Dynafit for free for you J

Best regards,

Lenka Tvaruzkova

Та така, изпратиха ми нови линъри на следващия ден, с доставка за тяхна сметка, а никой не ме попита за старите.Сега имам два комплекта.В случая, на рекламацията беше отреагирано светкавично.А на всички е ясно, че и без тая кайшка обувките са си обувки..Сега да видим к'во ще стане със стоперите за автоматите.
Попитах българския вносител за резервна част, а той ми отговори, че може да ми ги достави през Март.Това ми прозвуча по същия начин, когато преди три години го попитах за резервна предница за Silvretta Pure, и която все още чакам.Така че май съм загубил желание да се разправям с тях.....
Стари 25-01-2013, 16:27     #4
Cloun
Fancy Noddle

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

joropc имаш ЛС
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2013, 15:35     #5
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Само да споделя за продължението, след като изпратих имейл до Динафит, придружен със снимки на счупените спирачки/стопери.Този път отне два дни да отреагират:

Dear Mr.........,

Please give us your complete postal address. We will send free of charge a repair kit of the release plates for your Dynafit stopper.

Thanks in advance.

Klaus Stroessenreuther
Customer Service

Tel: +49 89 90993 123
Fax: +49 89 90993 113
Mob.:
E-Mail: klaus.stroessenreuther@salewa.de

SALEWA Sportgeräte GmbH
www.salewa.com

Saturnstrasse 63
85609 Aschheim
GERMANY

Запоследно променено от joropc : 29-01-2013 в 15:39.
Стари 29-01-2013, 17:05     #6
Станислав
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Станислав
Начално

Жоро, когато ги получиш кажи дали новите пластини са си същите или са с подобрения новите.
Станислав Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2013, 11:09     #7
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Резервните части за стоперите пристигнаха.Абсолютно същите са, като тези, които счупих.Не знам какви подобрения са правили от Dynafit, но или на мен не са ми пратили "подобрените", или просто това са си частите за автоматите, и са ги "подобрили" само на приказки.
Продължавам да си държа на мнението, че тези пружинки(на първата снимка), които са като косъм, няма как да задържат пластмасите при агресивно каране, още повече при силното странично натоварване на автомата/стопера при откачане на ската.Както и да е де, както писах и по-горе, не е никакъв проблем да се кара и без тях като се счупят отново.
На долните снимки се виждат артикулният номер на Repair kit-а, както и схемата за отремонтиране, която беше сложена в пликчето.Ясно е, че е елементарна работа, но все пак ги поствам, за да са в полза на някой, който има подобни проблеми като моите.Просто по-лесно ще му е да си поръча резервната част по артикулен номер:

Стари 11-02-2013, 15:24     #8
w4rn1nG
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2005
Изпрати съобщение чрез skype; на w4rn1nG
Начално

А да те питам ти ли ги плати или от Дайнафит ги покриха?
Стари 11-02-2013, 16:41     #9
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отw4rn1nG Разгледай мнение
А да те питам ти ли ги плати или от Дайнафит ги покриха?
Ами не, нищо не съм плащал, нито са ми искали копие от документ, че автоматите за закупени скоро.И транспортът беше за тяхна сметка.Изпратиха ми ги по пощата в обикновен плик за писмо.Пристигнаха за около седмица.
Стари 11-02-2013, 17:00     #10
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отjoropc Разгледай мнение
Както и да е де, както писах и по-горе, не е никакъв проблем да се кара и без тях като се счупят отново.
Не бих бил толкова сигурен...ако се опира обувката в спирачката при каране, със сигурност има известен ефект върху настройката за откачане....
Стари 11-02-2013, 17:50     #11
joropc
Тъмен БалканСки субект

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Не бих бил толкова сигурен...ако се опира обувката в спирачката при каране, със сигурност има известен ефект върху настройката за откачане....
Тя обувката пак се опира в спирачката, но в задния край, на малко по-малка площ(не се вижда на снимките по-горе), пък и откакто се счупиха бая планина обиколиха, а и си се откачат....когато трябва.
Стари 26-03-2013, 21:59     #12
risto_turisto
Дръвен ШОП

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално "Катерачни" проблеми със Speed Radical

С любезното позволение на автора на темата и аз да споделя подобен карък.
На 4-тото пантене изкачвам върлия циркусен праг по долината на р.Джерман малко преди х."7-те Рилски езера" /старата/ по зимната маркировка. Естествено дирекшън нагоре, основата як фирн - тествам сцеплението на коланите. Повдигачите 3-4 крачки преди това са на по-високата "степен".
Хррррссссс - лявата обувка потреперва, пропада, откача се и едва се задържам на място. Поглеждам обувката - нищо и няма. Поглеждам задната част на автомата:
,
поглеждам малко в страни:

Свалих ските - забодох ги на място и се качих до хижата пеша.
Надолу до Зелени Преслап -
...
На другия ден веднага ползвах утъпканата пътека на Жоро.
Отговориха ми много бързо - същата Lenka.
Понеже ги бях купил от Германия, тя ми поиска сканираната фактура, но заради това, че ползвах Габко за транспорт, а там условията са че получател е ИД номер и сръбско име /запознатите знаят/, фактурата беше на името на сърбина. За доказателство, че съм аз им пратих сканирания имейл от плащането през ПейПал. Както и да е - жената потвърди, че автоматите са в гаранция, придвижи нещата и в седемдневен срок резервната част беше в офиса на българския партньор на Динафит.
Днес с/у наистина скромна сума там ми смениха частта. Много съм доволен от цялата процедура. Но естествено не съм доволен от каръка. Ще видим дали е такъв.
2. Montane, Mountain Hardwear, Icebreaker, Smartwool, Ortovox, Darn Tough, Super.Natural, Devold, Mammut, CMP.
3. Tracker 2, Stealth 260 Carbon, Avi Tech D-handle
4. Sony Alpha NEX-3NL.
risto_turisto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-03-2013, 14:58     #13
Sapa
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на Sapa
Начално

Те неслучайно dynafit оставиха в продажба и автомати със стария вариант на "коконата". Аз лично бих заложил на стария вариан в следващите 1-2 сезона, докато на този му изчистят слабите места.
Sapa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2013, 22:20     #14
al_georgieva
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2011
Начално

Здравейте,

Използвам темата /Поздрави на автора / да питам нещо: от 2-3 дни чета за ски и автомати /и тук четох много / и съм в колебание какви автомати да купя - новите Radical FT или TLT Vertical FT.

Искам да ги комплектовам с едни по-тежки и широки ски, както и с по-твърди обувки

С вертикала имам опит с леки турови ски /2.5 кила/, доволна съм, но ми се иска нещо по-стабилно за надолу за следващия сезон

Гледах на Маркер автоматите - това тежи много и като прибавя ски 3.5 - 3.8 кг и ще трябва да заякна много, че да си "заработя" карането

На подобрената технология ли да заложа??? Или на доказалаа се вече? Сън не ме хваща тия дни
al_georgieva Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-04-2013, 18:16     #15
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

Аз лично бих заложил на TLT Vertical ST. Не ми е много ясно защо изобщо коментираш FT варянта, според мен той не ти е нужен.

Запоследно променено от emon : 03-04-2013 в 20:04.
emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-04-2013, 19:44     #16
al_georgieva
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2011
Начално

Vertical ST

а съм коментирала FT щото явно не разбирам достатъчно
al_georgieva Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-04-2013, 20:06     #17
emon
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

emon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-02-2015, 19:34     #18
risto_turisto
Дръвен ШОП

Начално Втори проблем с коконата на Dynafit Speed Radical

...
2. Montane, Mountain Hardwear, Icebreaker, Smartwool, Ortovox, Darn Tough, Super.Natural, Devold, Mammut, CMP.
4. Sony Alpha NEX-3NL.

Запоследно променено от risto_turisto : 06-02-2015 в 21:51.
Стари 06-02-2015, 21:53     #19
risto_turisto
Дръвен ШОП

Начално Втори проблем с коконата на Dynafit Speed Radical

За съжаление се наложи да съживя темата.
Преди три седмици, качвайки се от втора тераса към циркусния праг на Еленино езеро изведнъж ми закопча обувката в движение. Повдигачите на първа позиция /сега си спомних/. Освободих автоматите, врътнах отново на позиция "гърч" и продължих. След десетина крачки автомата отново ми закопча обувките. Викам си - тука има нещо. Отново предходната процедура, ама този път гледам в петата и наблюдавам какво се случва. При всяко стъпване с петата на обувката коконата се извърташе по малко. И хоп - закопча пак
Свалям ските - поглеждам внимателно автомата:

А сега? Пипам коконата, размърдвам я - лек луфт. Продължих нагоре без изобщо да слагам повдигачите /гърч си е/, спуснах от средата улейчето от Петлите, и през хижата - право в къщи.

Нататък по утъпкания ред.

Гаранционното обслужване на Dynafit и партньорът им в България си свършиха перфектно работата - днес съм с нова кокона на ската.

Още след като се случи белята се разрових в нета и може би намерих детската болест на този модел, решена с официално изявление на Dynafit в USA, от която са болни и моите автомати. Интересното е, че в Европа този проблем не се решава официално от Dynafit. Или бъркам?

От Dynafit са пратили във фабрично пликче цялата кокона в комплект с монтажни винтове и една нова джаджа.

Забелязах, че в новата версия /от 2014-2015 може би?/ има разлика със старата, която може би лекува болестта и се изразява в следното:
1. Въпросният проблемен "pin" е премахнат и
2. Махната е проблемната вградена метална Г-образна пластина в пластмасата и видимо са по-дебели стените /старата е тази в ляво/:

и
3. Самото ограничаване на движението при завъртане е решено с допълнително ограничително устройство, под формата на пластина с пластмасов ограничителен накрайник, която се монтира отдолу на автомата.

Логично си зададох въпроса - как, кога, къде и защо може да е станало, след като не съм падал, не съм удрял ските в камъни, не са се откопчавали автоматите форсмажорно, изобщо нищо екстремно.

Има две свързани причини с детската болест. Или проблемът е неизбежен, или е форсиран от студеното време наскоро, защото предходното ми пантене беше тогава. Сетих се, че след като напуснах новата "механа" с камина в бившата горна станция на Ситняковския лифт, и двете кокони бяха замръзнали /към минус 17-20 беше/ и ме затрудни завъртането им по часовниковата стрелка към позиция "кеф".
Та може да се е случило навсякъде след пред "механата", до над Втора тераса.

Надявам се новата модификация да е решила този проблем, но внимавайте със завъртането на коконите, ако са замръзнали и в много студено време.

пп: Има подобрения и по горната пластмасова пластина, на която са захванати повдигачите, свързано с конструктивно усилване на материала на слабите места /предишният ми гаранционен проблем - виж по-горе в темата/, както и по белия корпус:

Та това са последните новини около Dynafit Speed Radical.
4. Sony Alpha NEX-3NL.

Запоследно променено от risto_turisto : 06-02-2015 в 21:58.
Стари 06-02-2015, 22:19     #20
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

И на това му викат "автомат за каране на ски"?

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 15:38.