Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 15-04-2008, 22:09     #61
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Цитат:
Originally posted by BORKO@Apr 15 2008, 10:05 PM
Цитат:
Всичко въпрос на компромис когато се качваш нагоре със ски на гръб.
Данване ти не си по компромисите бая излишно тегло изнасяш в планината
Нещо форума затъпя и се чудите за кво да се хванете май. Аз лично смятам да мигрирам в сърф форумите :sunbath:
Бегай
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 22:29     #62
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by BORKO@Apr 15 2008, 09:05 PM
Цитат:
Всичко въпрос на компромис когато се качваш нагоре със ски на гръб.
Данване ти не си по компромисите бая излишно тегло изнасяш в планината
Нещо форума затъпя и се чудите за кво да се хванете май. Аз лично смятам да мигрирам в сърф форумите :sunbath:
па то си е време ... с тия метео условия ...
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 22:46     #63
x-ray
ексКремист

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

$Разяснявам ти споделяйки опит. Дано проумееш щото това е последното ми включване по темата...
По добре обработена писта мога да се спусна е с две парчета паркет на краката. Да - няма да успея да наваксам оная шибана стотна дет ще ме раздели от първото място, но ще се спусна безпроблемно. Виждал съм обаче доста добри скиори с истински състезателни модели, които просто бедстват в дълбок сняг. Не говорим за шампейн паудър или блоуър, или както там му викат от другата страна на локвата (ние термин за точно това май си нямаме), а говоря за дълбок мек сняг... или мек сняг с кора... Са - ти сигурно си големо про и там също няма да имаш проблеми с Пиринките... Но аз съм виждал хора, тренирали години състезателно каране, които просто се мъчат в дълбокото със състезателни ски, застрашават си коленете, главата и изобщо - къде да го еба отива кефа ? Айде посочи ми писта, на която ще ми е подобна мъка с широките ски ? Всеки път като падне повечко сняг на Витоша ги виждам протата с "яко карв" моделите как се мъчат... Иначе са големи карвъри и рейсъри ама у попарата стават смешни.. Сори.. Има си ски за всичко, но с широките ще мина навсякъде.. Пък ти си гони времената с рейсърските ски - те за тва са направени... $

Тая думичка "про" ми става любима! И това " бедстват" ми напомня за една група от пътеводителя на гал.стопаджия.И аз ще споделя опит.Капеле-на всяка писта с лопатите ще се чувстваш по-зле,отколкото аз с Пиринките...където и да е на мекото. Най-малкото ще ти е криво,ако трябва докато си "пишкомериме" карането и ти си по пистите,а аз "налазвам целото"па макар и с тъпите рейсърски ски.А и не знам кои "про-та" гледаш с яко карв как се мъчат?Познавам достатъчно тренирали скиори,които карат доста прилично извън пистите,ама направо много прилично и какво от това?Цяла зима виждам по плацовете фрийрайдъри и определено не им е никак добре на твърдото с големите ски и пак какво от това?
Пичове май нещо не четете какво пише в моите постове! Стигаме до това което вече писах(а сега и капеле го е написал)-" Има си ски за всичко",!
И следващото:
" но с широките ще мина навсякъде.. "
Да "ше минеш" е точния израз,както аз или някой с Пиринките на дълбокото също "ще мине"!
Е не мога да проумея каква е разликата "защо едните да стават за всичко,а другите не" и това си е !Сигурно съм мно`о глупав!Или ти не искаш да си признаеш,че е еднакво гадно да си в неподходящите условия с неподходяща екипировка?
Ако трябва да избирам между 2-та варианта:
1. с рейс ските на пудра;
2.широките ски на твърдо
Познай кой печели!(можем и анкета да пуснем,но няма да има смисъл май)
И стига толкова-влизаме в критическата(края на сезона и ставаме нервни всички) :angry:
Айде добри новини-вали пудра в Рила!
x-ray Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 23:19     #64
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Бах мааааму, ква дискусия се оформи....аз да си покарам камиончето, че нещо ми доскуча.
Цитат:
2.широките ски на твърдо
Ще избера дебелите ски на пудра......с които ще си карам с кеф и на твърдоча.
Стари 15-04-2008, 23:26     #65
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

е тука съвсем омешахме конците, ти на кое викаш 'ол маунтин' ски , на кое 'фрирайд ски' и на кое рейсърски ски? И така и не каза кви ски караш всъщност, кви са тея
"Пиринки"? Не каза и кога и защо си стигнал до извода , че 'дебелите' ски не стават..
All mountain= freeride ска по мойте разбирания, само дето на първите слагат по класически и 'чиченски' графики... Никой тука не е съветвал никого да си вземе ски направени за еднометрова пудра във Бритиш Колумбия..
И още нещо, това което и аз и Капелето се опитахме да ти обясним е, че сме минали през целия набор от тесни и широки ски докато установим кои са най-универсалните и приложими във всякакви условия ски.. и това се базира на опит, личен такъв, и да.. много кеф и усмивки, особено в дните с много пудра, но и по фирн, че и по лед и буци ... и по всякакви писти. Смея да твърдя, че с мойте сски последните две зими съм карал по почти всички възможни наклонени терени предлагани по наще планини, и нито веднъж не са ме предали ( вкл. и дървета катерихме в един улей на Бели Искър, със ски на краката, ама тва е една друга тема). Ако съм бил на някое от тея места с карвинг скички 170 см нямаше да пиша по форумите сега..
Верно , че е критически периода, има още 2-3 седмици възможности за някво що-горе нормално каране, но пък и темата си е вечна, така че винаги става интересно като се включи някой нов.
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-04-2008, 05:48     #66
f2f
ските са скъп спорт!

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

ако може да се намеся и аз с малко нагледен мат'рял:

99 под крака:

84 под крака:

76 под крака:

тоест, не е важно колко е дебел инструмента, важно е как се ползва

в тоз ред на мисли, ако на принца му се карат метрони да ги кара на воля, след година ако му се прикара нещо друго: да си го купи и да го кара. ако всеки караше едно и също нещо цял живот нямаше да има ски за продан в този форум
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-04-2008, 09:14     #67
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Apr 15 2008, 10:19 PM

Бах мааааму, ква дискусия се оформи....аз да си покарам камиончето, че нещо ми доскуча.
Цитат:
2.широките ски на твърдо
мда ... по-добре богат и здрав отколкото беден и болен

Стари 16-04-2008, 10:11     #68
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by x-ray@Apr 15 2008, 09:46 PM
Е не мога да проумея каква е разликата "защо едните да стават за всичко,а другите не" и това си е !Сигурно съм мно`о глупав!
Не си глупав - безнадежден си.. Явно всеки требе да мине по тоя път - преди 7 години мислех точно като теб.
Аз бях до тук
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-04-2008, 10:13     #69
x-ray
ексКремист

Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Apr 15 2008, 11:19 PM

QUOTE]Ако трябва да избирам между 2-та варианта:
2.широките ски на твърдо

[/quote]
Аз пък ще си избера рейсовите ски за твърдоча и широките за пудра
Митко-мога да ти кажа,че само преди 2 седмици карах дебелите на твърдоча и никак неможеш да ме убедиш,че ще се чувствам по-комфортно с тях на твърдо отколкото с "пиринките" на дълбокото!И това се дължи на много години опит,пробване на различни ски.Ако бях карал само с широки ски досега,отдавна да се бях включил и да пиша по цял ден във форумите,защото друго можеше и да не мога да правя.
И виждам,че f2f е на същото мнение-по-добре със тесни ски на пудра,отколкото с дебели вкъщи
Ами едни от ските,които имам се водят ол маунтин и са с такива размери,че за мен те не са=на фрийрайд.

По-добре-ПО-ДОБРЕ :claps: ,отколкото по-добре !
Стари 16-04-2008, 10:16     #70
x-ray
ексКремист

Начално

Цитат:
Originally posted by Capelle+Apr 16 2008, 10:11 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (Capelle @ Apr 16 2008, 10:11 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-x-ray@Apr 15 2008, 09:46 PM
Е не мога да проумея каква е разликата "защо едните да стават за всичко,а другите не" и това си е !Сигурно съм мно`о глупав!
Не си глупав - безнадежден си.. Явно всеки требе да мине по тоя път - преди 7 години мислех точно като теб.
Аз бях до тук [/b][/quote]
То е добре,че поне някои от нас го осъзнават B)
Стари 16-04-2008, 10:24     #71
Mitko
Señor Member

Начално

Е кажи какви са дееее хахаха.. няква секретна разработка на НАСА ли? Избихме го на семантично спорове , коя думичка какво значела, поне взехме да си доближаваме позициите . Обсни моля те конкретно с кво караш и кои са тея 'широки' ски, които не са ти харесали, предполагам, че има някакво голямо недоразбиране тука и сигурно говорим за едни и същи неща, но използваме различни имена..
Няма какво да те убеждавам, всеки сам си кара ските и си решава с кое е по-добре. Просто може би трябва да се замислиш защо толкова много народ карат с 'широките' ски и по пистите и нямат оплаквания и се кефят. Има вероятност просто да не си попаднал на хубави 'широки' ски, има модели които на писта наистина са ужасни, друга възможност е просто да не си ги карал достатъчно, за да им свикнеш и да ги рзучиш как вървят добре по писта и тн. Няма какво да се убеждаваме наистина, мога просто да те поканя някой път да покараш с нас и да видиш колко се мъчим по перфектно обратотените писти, и после колко ни е гадно със същите 'широки' ски в пудрата, а после пускаме ледове, клекове и камъни по улеи и пак сме си добре..

ф2ф ти да не си станал карв маниак , с това ли се занимавате по Канадата тая зима?:

Стари 16-04-2008, 10:52     #72
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Originally posted by x-ray+Apr 16 2008, 09:16 AM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (x-ray @ Apr 16 2008, 09:16 AM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'>
Цитат:
Originally posted by Capelle@Apr 16 2008, 10:11 AM
<!--QuoteBegin-x-ray
Цитат:
@Apr 15 2008, 09:46 PM

Аз бях до тук
То е добре,че поне някои от нас го осъзнават B) [/b][/quote]
хахахах ... че си безнадежден ли .... е имахме надежди, че не си, ама след като и сам си го казваш
Стари 16-04-2008, 16:58     #73
x-ray
ексКремист

Начално

Цитат:
Originally posted by Mitko@Apr 16 2008, 10:24 AM
Няма какво да се убеждаваме наистина, мога просто да те поканя някой път да покараш с нас и да видиш колко се мъчим по перфектно обратотените писти, и после колко ни е гадно със същите 'широки' ски в пудрата, а после пускаме ледове, клекове и камъни по улеи и пак сме си добре..

Със удоволствие ще откликна на поканата да покараме заедно на перфектно обработените писти и на пудра!
винаги готови..
Стари 16-04-2008, 17:12     #74
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

Цитат:
Originally posted by x-ray@Apr 16 2008, 01:13 AM
И виждам,че f2f е на същото мнение-по-добре със тесни ски на пудра,отколкото с дебели вкъщи
абе не ми беше точно това идеята, ама нейсе. всеки чете каквто му отърва: за едни пудра, за други карвинг
Стари 16-04-2008, 17:13     #75
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

По-добре дебела и дълга пишка, отколкото къса, тесна.....па и крива
Стари 16-04-2008, 17:30     #76
Mitko
Señor Member

Начално

Мани ти поканите, до следващата пудра има много време, цяло лято, Кажи с какви ски караш, че няма да мога заспя довечера :skiing:
Стари 16-04-2008, 18:26     #77
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 17-04-2008, 11:07     #78
x-ray
ексКремист

Начално

Цитат:
Originally posted by Mitko@Apr 16 2008, 05:30 PM
Мани ти поканите, до следващата пудра има много време, цяло лято, Кажи с какви ски караш, че няма да мога заспя довечера :skiing:
упс!не видях,че ще има безсънни нощи във форума
Стари 30-04-2008, 03:35     #79
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

замря нещо дискусията. я да се върнем на темата:

240см:

250см:

карв:

Стари 30-04-2008, 16:34     #80
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Eeee f2f каква е тая археоложка страст у тебе :P
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 20:36.