Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 23-10-2015, 13:57     #21
steppenwolf
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Така и не свикнах на кожените ръкавици. Знам, че са хубави, но това мазане, импрегниране...ако забравя, вземат, че пропуснат.
Друго, което не ми харесва е трудното съхнене, хлъзга ми се щеката в ръката, обезформят се и почват да ми лопат, тежат.
Тези проблеми с гортексовите ги нямам.
Стари 23-10-2015, 14:03     #22
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Aсенка, аз съм с тези http://www.gore-tex.com/product/blac...1415318111416/, ОК са, но предния ми Цинер с изкуствена длан и без горетекс беше толкова топъл, по-бързо съхнещ, по-здрав и по-евтин. Според мен естествената кожа не е предимство за зимна ръкавица освен, ако не е от тюлен , но тогава няма да мога да си казвам здрасти с Митко Беров на склона
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-10-2015, 14:12     #23
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

АХАХАХАХАХАХАХА

В тази връзка, навремето Сашко имаше епична мисъл, каква трябва да е кожата на седалката на велосипеда за да е вечна. Има приложение и за ръкавици. Като ги потъркаш и ще се овлажняват сами и няма да има нужда да ги мажеш и поддържаш.
Стари 23-10-2015, 14:23     #24
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
В мокро време кожата пие твърде много вода въпреки редовното третиране с "кремчето" на Хестра. Това за бързото съхнене не съм го наблюдавал. Отделно, ако се намокрят хубаво, една нощ на стайна температура не им стига да изсъхнат. Подплатата се смачка бързо в зоната на пръстите, въпреки че не съм ги слагал с мръсни ръце. И т.н. Не са лоши, но определено СПОРЕД МЕН не си струват цената. Предишните ми зелени саломончета бяха много по-добри.

За следващи мисля да пробвам нещо на BD. Ако някой има преки впечатления, нека сподели
Асенка, не знам защо така - се едно за други ръкавици чета.. Нищо от изброените недостатъци не съм изпитвал за 5-те години ползване.
Иначе за BD - много добре изглеждат като кожа и мембрана и тн - бях се засилил да си купувам един от топ моделите им (не помня точно кой но беше 300+ лева) и още в магазина докато им стягах сиджимките се откъсна едно парче кожа, което беше зашито, за да държи вързанката която си слагаш около китката... Може и да е случайно, но ми остави много лошо впечатление, че такова нещо може да се случи с ръкавица на тая цена още преди реално да е ползвана...
После Страхо пусна Guide-а на Мармот на безпрецедентно добра цена и това повлия на крайното ми решение.
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17, 2019/2020 - 12
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-10-2015, 16:21     #25
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Две зими съм с BD, кожени с мембрана, не мога да кажа името на модела в момента, но съм доволен и от тях. Взех си по-тънки , съответно ми мръзнат повече ръцете отколкото с Хестрата, но пък BD имат температурни граници на ръкавиците си, та човек долу-горе може да се ориентира какво купува според това колко топло иска да му е . Засега нямам забележки, не се мокрят, освен ако копам цял ден профили на някой лавинен курс.. е, успях да скъсам кожата ( Борко не е тюленова май хаахах), ама това е от защипвне на щраймерите или от пикел нещо.. Ако имах кинти излишни, взимам пак Хестрата 100%
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-10-2015, 22:38     #26
Cloun
Fancy Noddle

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Ползвам ето тези:

http://rabotni-drehi.com/-/277--111009.html

за тази цена издържат дооста, като е по-студено -15 не е комфортно, но отгоре слагам мемрана с един пръст хестра и заспива ....

за по-топли дни тези:

http://rabotni-drehi.com/-/274--111002.html

п.с. Купувам си ги от Бриколаж, а ги има явно и на други места
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-10-2015, 22:41     #27
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Аз съм Guide на BD - най-топлия им ски модел - и нямам никакви оплаквания.

Иначе за по-топли или технични цели ползвам Kingpin или Digital Liner. Последните са супер тънки и за мен са най-уникалния им модел ръкавици.

Kingpin-а е купешки вариант на работните ръкавици, но с мембрана - и като гледам, че се опитвам да съдера едни чифт вече 5 сезона, мисля, че ми спеставя ходенията до бриколаж и другите подобни неудобства на работните

Запоследно променено от dimitard : 23-10-2015 в 22:44.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-10-2015, 07:31     #28
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
...
А на Guide вади ли се подплатата и могат ли да се ползват с по-тънка?
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-10-2015, 08:47     #29
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
А на Guide вади ли се подплатата и могат ли да се ползват с по-тънка?
Да - вътрешната е от прималофт..
Стари 24-10-2015, 08:52     #30
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Като знам Явор къде е и какво прави и по колко часа всеки ден в планината, мисля да му се доверя. А и за цената на една хестра или бд ще си взема на куп 30-тина чифта от Бриколаж.
Стари 24-10-2015, 09:05     #31
dimitard
Senior Member

Начално

Хахахахахах - Ники - и ти влезе в златния фонд тая седмица - мухахаххаха.....
Стари 24-10-2015, 12:06     #32
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Възможно е. Но аз гледам. Гледам, че лифтаджиите на Витоша всички са с ръкавици от Бриколаж и се кефят. А седят цял ден навън, на едно място. Сигурно им е дяволски студено, ама шефовете са им педали и им взимат такива, а не БД или Мармот. Не помня кой разправяше за швейцарските гидове, какви ръкавици ползват
Лично на мен най-топло ми е с ръкавиците от Бриколаж. Ама не ме кефят на дизайн. Там трябва да помислят. Иначе другото е ясно.
Те и дормео разправят, че матраците са им с ексосел пяна, ама като го отвориш си е чист дунапрен. Ама под дуго име.
Иначе телешката кожа си е телешка кожа, каракул-а си е каракул, нищо, че някой му викат прималофт.
Виж ако бяха с кожа от пу..ка можеше да се замисля.
Стари 24-10-2015, 12:43     #33
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Не помня кой разправяше за швейцарските гидове, какви ръкавици ползват
Аз ти го разправях. Износил съм доста такива. Но просто виждам и смисъл в тия на BD дето струват като 4 чифта от Брикото, не като 30.

Иначе имам по предпочитани дестинации от Витоша, ако ма разбираш....

Та аре....хумор да има хахахахахха
Стари 26-10-2015, 10:37     #34
bentley
Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

За работните ръкавици потвърждавам - във Франция Serre Chevalier тази година навсякъде лифтаджии и спасители бяха с такива:

Не знам дали са същите като в бриколаж, но си поръчах едни да пробвам тази зима (като цена са 25-30лв с доставката).

Запоследно променено от bentley : 26-10-2015 в 10:39.
bentley Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-10-2015, 13:20     #35
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Да - вътрешната е от прималофт..
Наистина, че "гайдът" са страхотни ръкавици. Здрави, топли и удобни. Ама и те имат известни проблеми. Когато тръгнеш да я сваляш при леко изпотена ръка, тръгват да излизат и пръстите на прималофта. После няма слагане, ако не свалиш вътрешната ръкавица, което при кофти условия си е неприятно. Преди две години на "Попова шапка" се наложи да направя половин спускане с ръце в юмрук в ръкавиците, докато стигна по завет за да направя манипулацията със свалянето на вътрешните. Е, вероятно е и до ръце де. Иначе...са си ръкавици отвсякъде.

Запоследно променено от joropc : 26-10-2015 в 13:23.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-10-2015, 14:29     #36
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отjoropc Разгледай мнение
..
А как са като подвижност (dexterity)?
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-11-2015, 16:57     #37
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Някой да има отзиви за декатлонските видзи?

http://www.decathlon.co.uk/dreamscap...d_8344237.html
Стари 02-12-2015, 10:46     #38
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

Вчера ми пристигнаха BD Legend, 75 евро с черно-петъчна промоция. Guide бяха 130Е най-малко и ги пропуснах.
Дават ги от -9 до -25, имат прималофт, но уви, преди Януари няма как да ги тествам колко са топли, освен да си пъхна ръката във фризера
За 15 минути под студената вода до край не са дори влажни вътре. Третирани са и с бая DWR.

Номерацията не мисля, че отговаря съвсем точно. По ревюта четох, че вървят по-малки, така че взех L, въпреки че нормално съм М и са ми идеални. М щяха да са ми точно по-ръката, към по-скоро тесни, което е сигурна рецепта за мръзнене.

Какво ползвате за мазане на кожа? Предните ми кожени - едни лапи на Burton, за 2 години ги мазах един или два пъти само с крема, с който дойдоха и кожата беше доста засъхнала. С BD-то крем не дойде, а мисля да ги пазя малко повече.
Стари 02-12-2015, 11:02     #39
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Течен парафин от аптеката-1 лв.
Кожарска смазка-1 лв от битака или някой магазин за ловджии. Малко смърди, но е уникална.
Стари 03-12-2015, 15:59     #40
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmoridinbg Разгледай мнение
Вчера ми пристигнаха BD Legend, 75 евро с черно-петъчна промоция. Guide бяха 130Е най-малко и ги пропуснах.
Дават ги от -9 до -25, имат прималофт, но уви, преди Януари няма как да ги тествам колко са топли, освен да си пъхна ръката във фризера
За 15 минути под студената вода до край не са дори влажни вътре. Третирани са и с бая DWR.

Номерацията не мисля, че отговаря съвсем точно. По ревюта четох, че вървят по-малки, така че взех L, въпреки че нормално съм М и са ми идеални. М щяха да са ми точно по-ръката, към по-скоро тесни, което е сигурна рецепта за мръзнене.

Какво ползвате за мазане на кожа? Предните ми кожени - едни лапи на Burton, за 2 години ги мазах един или два пъти само с крема, с който дойдоха и кожата беше доста засъхнала. С BD-то крем не дойде, а мисля да ги пазя малко повече.
На мен преди малко ми пристигнаха едни ръкавици Sparco Tide-K9H ама те са за друг форум

За ски от няколко години съм с едни Leki - плат от външната страна и кожа откъм дланта а някъде има и gore-tex или поне така пише и съм много доволен от тях. До -20C нямам проблеми а на мен ми мръзнат много лесно пръстите. Над +5 е кофти ама то тогава не става и за каране. Не ми е хрумвало да мажа кожата с каквото и да е а и не изглежда да има нужда.

Преди това изкарах десетина години с едни на които пишеше Scott, но ги купих от Метро за малко пари та не знам дали не бяха менте. Качеството им обаче беше фантастично! Още ги пазя като резервни въпреки, че са леко прокъсани. Май са модел за сноуборд защото са доста дълги, което определено ми липсва с Leki-те. Sparco са още по-дълги, но не стават за ски.
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:01.