Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Обяви Купува/Продава

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 04-04-2015, 21:53     #1
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално Търся адаптори ВСА.

Така де, няма земна сила, която да ме убеди, че комбинираните автомати стават за нещо, та си търся адаптори. За 4 пантения в годината мисля, че ще са ми екстра. Размера на обувката ми е 316мм....май имаше значение.
Държа да са читави и здрави.
Предложения тука в темата.
Стари 05-04-2015, 13:17     #2
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Така де, няма земна сила, която да ме убеди, че комбинираните автомати стават за нещо, та си търся адаптори. За 4 пантения в годината мисля, че ще са ми екстра. Размера на обувката ми е 316мм....май имаше значение.
Държа да са читави и здрави.
Предложения тука в темата.
Леле .. ти щом и с Гардиъна на Саломон не можа да се разбереш начи верно си тежък случай
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2015, 13:43     #3
CRO
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Адаптори + алпииски автомат е по-добре от всеки друг комбиниран автомат (без точки естествено) - Лично мнение.

Разликата в теглото е приемлива, като се върти около 1500-1800 грама (комбиниран автомат или апииски + адаптори). Ако ще пантиш 2-3 часа макс си става. Ако ще се ходи повече си взимаш точки дето са 500 грама и не му мислиш, не е голяма философия цялата работа. Зависи от приоритетите. Пък и хората са пантели десетилетия с адаптори и още го правят, има ли желание има и начин.

Не ми се мисли за натоварването, което рамката на гардиана и т.н. понася и колко време ще изкара на тормоз.
CRO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2015, 15:50     #4
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Комбинираният автомат преебава тотално ските. Ама тотално. И няма земна сила, която да ме убеди в противното след последните тестове.
Пример 1:
Line Bacon с алпийски и с Дюк. Все едно караш 2 различни ски. Като тази с дюк-а може да те накара да намразиш карането на ски.
K2 Shreditor 112. Пак така. Аз обвинявах ските(които продадох) но проблема е бил в скапания дюк.

Дюк/Барон/Гардиън....втвърдяват средата на ската, така, че тя там практически не се сгъва. От там поведението и се сгробява тотално. Отделно тежи тон тухли-НАДОЛУ. Което е пълен провал.
Забележете как ските с комбиниран автомат все едно няма кембър. От там контакта на върховете и опашките е тотално променен към ЗЛЕ!

Знам, че ще излезнат сега и ще ме оборят как с комбинирани пускат "намайнатаси", но за мен това не е каране на ски. Съжалявам.

Днес на лифта с Насо коментирахме Line Opus. Та той обясни как е усещал, че задницата изпуска. Ска, която е монтирана с Барон на 2 см от средата на ската. Сиреч почти в средата. При условие, че имам в нас Line Opus с алпийски и знам как се държи и как държи задницата му, то проблема е очевадно в барона.

Това да изкарвираш ска с комбиниран автомат=Мисия невъзможна.

Пантенето е или с точки или с адаптори. А ако искаш надолу да караш ски=Адаптори.
Хау. Съжалявам, но това е положението колкото и да искате да ме убедите.
Стари 05-04-2015, 16:33     #5
lubezen
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на lubezen
Начално

Цитат:
Дюк/Барон/Гардиън....втвърдяват средата на ската, така, че тя там практически не се сгъва....
С това напълно съм съгласен. Геномето се промени тотално в средната част откакто му сложих барона и го казах на хората, с които съм карал още на първото каране с новия автомат. Странното при мен обаче е, че имам доста добър контрол над ската и при това положение, просто се втвърди в средата...
lubezen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2015, 17:45     #6
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Кви проблеми имат хората....
Стари 05-04-2015, 18:11     #7
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Нали вече има юнашки точки, защо адаптори?
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-04-2015, 19:35     #8
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Защото искам все още да да го правя с жени.

Та си търся адаптори.
Стари 06-04-2015, 09:38     #9
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

явно когато ската е над 120мм в средата, не се усеща толкова дюка или барона и т.н., при мен е същото аз съм с дъбъл хеликс и дюк и също контрола е по-добър.
Трябва да пробваш Ники над 120мм и да кажеш тогава какво е положението, преди така да ги отречеш тези автомати...
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 09:40     #10
iПоп
Powder prophet

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Цитат:
Комбинираният автомат преебава тотално ските. Ама тотално. И няма земна сила, която да ме убеди в противното след последните тестове.
Пример 1:
Line Bacon с алпийски и с Дюк. Все едно караш 2 различни ски. Като тази с дюк-а може да те накара да намразиш карането на ски.
K2 Shreditor 112. Пак така. Аз обвинявах ските(които продадох) но проблема е бил в скапания дюк.

Дюк/Барон/Гардиън....втвърдяват средата на ската, така, че тя там практически не се сгъва. От там поведението и се сгробява тотално. Отделно тежи тон тухли-НАДОЛУ. Което е пълен провал.
Забележете как ските с комбиниран автомат все едно няма кембър. От там контакта на върховете и опашките е тотално променен към ЗЛЕ!

Знам, че ще излезнат сега и ще ме оборят как с комбинирани пускат "намайнатаси", но за мен това не е каране на ски. Съжалявам.

Днес на лифта с Насо коментирахме Line Opus. Та той обясни как е усещал, че задницата изпуска. Ска, която е монтирана с Барон на 2 см от средата на ската. Сиреч почти в средата. При условие, че имам в нас Line Opus с алпийски и знам как се държи и как държи задницата му, то проблема е очевадно в барона.

Пантенето е или с точки или с адаптори. А ако искаш надолу да караш ски=Адаптори.
Остава да пробваш Tyrolia adrenalin - те уж не втърдяват ската. Ама тва в случай, че не намериш адаптори

Агро дайнамик рейсинг тийм - Agro dynamic racing team
iПоп Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 11:32     #11
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:

На кривата ракета... нали знаеш...
Стари 06-04-2015, 11:37     #12
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Да бе знам. Тука всичките сте от състезател нагоре. Та даже и учители по ски техника го раздавае.

Та си търся адаптори де
Стари 06-04-2015, 15:40     #13
dimitard
Senior Member

Начално

Ники, в тоя форум се е говорило за пантене преди 10 години, на тебе ти отне известно времо да стоплиш Преди 4-5 години говорихме за фрейм автоматите и флекса на ските, а преди 2-3 години, защо фул рокър ските трябва да са твърди. В общи линии стигаш до истина, но с много инат и ти отнема много време.... Та като цяло съм спокоен за тебе, просто ще трябва да изтече още вода....

Иначе за да не се чудите дали ви държат задниците и кой център да ползвате - между мнение за ски и ревю на ски има съществена разлика. За второто има определени неща, които трябва да се изпълнят за да е качествено...И тях съм ти ги казвал
Стари 06-04-2015, 15:53     #14
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
... а преди 2-3 години, защо фул рокър ските трябва да са твърди.
има ли смисъл ? Втвърдявали се били ските в средата заради рамката на комбинирания автомат , ами чудесно, тъкмо ако са меки точно в частта на ската, която е предвидена за контакт със снега при завой, няма да има толкова усукване и гънене, съответно - по-добър контрол. Отделно.. предвид къде караш Ники.. чудя ти се.. как точно ти пречи това че ската ти е с 5% по-твърда... Ако искаш да си запазиш 'флекса' на ската под автомата, сложи си диамир, Fr Pro модела имаше някакво 'решение' на този въпрос - хем се гъне, хем не се откача задницата при това гънене.. а за пантенето с адаптори.. егати, направи един траверс на твърд сняг някой път и пак пиши ... Изобщо.. егати и темата, машина на времето отвсякъде .
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 16:00     #15
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
.

това го бях пропуснал .. за другото ок, ските си променят флекса, поведението и не ги 'усещаш' както си свикнал да ги усещаш, каквото и да е това 'усещане'... ама да даваш оценки за неща които през живота си не си правил .. Ела из Пирин идните празници да видиш какви неща правят хората, с точки, садаптори, с комбета, с диамири.. и изобщо не се сещат че им 'пречи флекса', ами плющят улеи, склонове, скали..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 16:08     #16
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Митко, нормално е да не схващаш какво се опитвам да обясня, но това с оглед на хуманитарното ти образование е разбираемо...донякъде. Все пак в 6-ти клас се учи и предмета физика. От който очевидно си отсъствал.
Въобще не коментирам, че ми пречи това, че се втвърдява. Коментирам, че дюк-а(примерно) ИЗПРАВЯ кембъра на ската. От там ска с кембър добива поведение на ска без кембър. И докато за ска тип Геном, Дабълхеликс е допустимо(все пак са ски за съвсем други условия), то за ска 100-110 в средата е пагубно. И точно поведението на писта и твърдоч, какъвто на Витоша преобладава, ската се превръща в леген. Защото няма какво да "натисне" върховете. Отделно, когато искаш да изкарвираш една ска, а не да се носиш като прани гащи с генома по пистата, ската трябва да се сгъне по цялата си дължина. Иначе на прани гащи карайки със замятане на задника се нагледах този сезон горе.
Отделно на бабуни, които се получават под лифта или покрай Помагалски ска с блокирана среда си е живо мъчение. А защо, просто погледнете какво правят ските на състезателите по могулс.
Както и да е. Темата така или иначе е за:

Търся си адаптори.

За да се кача до гъбата на Резана май месец ще са ми абсолютно достатъчни. До Полежан който иска да си ходи.
Стари 06-04-2015, 16:13     #17
bobber

Начално

Задниците не са фиксирани в посока по дължина на ската и позволяват автомата да шава там напред-назад (и за дюк и за диамир), съответно ската отдолу може да се гъне.
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 16:20     #18
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Мда за това с Къртача като монтирахме Хеликса с Дюк и първата ми реакция беше-А те новите Хеликси нямат кембър.
И се чудехме стоперите ли са виновни. Много ми е любопитно специално на Дюк-а като е заключен как аджеба се двизи ската под него, като отпред е вързан на 5 болта, отзад на 20 см шина.
Стари 06-04-2015, 16:31     #19
bobber

Cool Comming soon...

Очаквам темата "Продавам ш...ни адаптори"

Цитат:
Продавам ш...ните адаптори защото по време на стръмен траверс адаптора се усука и откачи. В резултат паднах и ми се счупи кръгчето на щеката, което като остскочи ми надра маската. В същото време вероятно заради променения флекс на ската по време на пантене, вместо тя да се огъва, триенето се премести в обувката, та ми се образуваха мазоли на кутретата и на двата крака. Също така заради лошото разположение на точката на сгъване ми се промени походката и ми се подсече много сериозно гъ...а ... и всичко това само заради тези ши...ни адаптори.

Подарявам ги на половин цена. Ползвани са два пъти. Един пред блока в пясъчника, върху килим от добре намокрена изкуствена трева. Втория път пантих до Черни връх, което тотално ме отказа от тях. Реално са неразличими от нови. Давам ги с подарък пакетче анкерпласт и бебешка пудра.
От TGR форума
Цитат:
try hand flexing alpine skis w/ boots in them. strangely, a DEAD SPOT will be creating. great minds are huddled together, urgently trying to figure this one out.
Цитат:
If you wanna be really gay, mount some Dukes to a salomon Pilot system.

Запоследно променено от bobber : 06-04-2015 в 16:41.
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-04-2015, 16:35     #20
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Немат лошо адапторите на БЦА. Цъках 4 сезона с тях, включително на дълги преходи до Тевно, а бех млад и не им изоставах и на пантаджиите с точките даже Странно що не си се разбрал с Гардиана обаче. Втвърдява ската под крака, като всеки фрейм байндинг, но наистина надолу на 90% ми е усещането като с Ти 14-ките.
Иначе моите ги продадох за съжаление. Продават се по ибей на готини цени, ако не държиш да са нови.
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:20.