Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 24-01-2017, 15:20     #21
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отltsharky Разгледай мнение
В България си карам едно черно-бяло фойлче.
хехе ретро-манЯк ...

аз карам Liberty Helix 182 понастоящем единствен чифт с идеята да имам нещо гонещо универсалност, но непрекъснато поглеждам към още нещо.
Няма да споделям надълго, че вече писаха за тях - навсякъде са добри, включително и на фирн, за където са блестящи (някой не си беше карал хеликса на такова).
Но да питам
Никой ли от тук пишещите не кара Line Mordecai ... доста хубаво изглеждат но това:
Stance mm: Eric’s Choice -20 / Recommended -60
ме интригува..
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2017, 15:25     #22
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmi11er Разгледай мнение
Stance mm: Eric’s Choice -20 / Recommended -60
Ските на Ерик се карат САМО и ЕДИНСТВЕНО на Eric’s Choice -20! Всеки друг монтаж скопява зверски ската.
Стари 24-01-2017, 17:00     #23
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отrosen_talov Разгледай мнение
... с NAXO NX02 ...

това читаво ли е още
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 24-01-2017, 17:41     #24
exta
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2013
Начално

Опа

1) Black Crows Nocta 177, 2012 - 176.1 / 141-122-135 / 18
Да "къса" според много съветващи, ама ми върши повече от чудесна работа. Един Маркер Барон монтиран си на посочения център и вече четири години нямам никакви ядове. Ската мачка всичко, достатъчно устойчива, че да минава без никакви затруднения през бабунки, малки клонки на клекове и такива работи, учудващо за мен карвира мега лесно, е не правя бързи и малки завойчета, ама за тая геометрия е уникално маневрена (говоря и за писта). В горите е пъргавелка, абе само суперлативи мога да кажа за Враните, евала на измишляторите й. Иначе тежичък комплект си е и е доста зор за дълги преходи, но все пак това е ска за забавление, а не за турове.

2) Dynafit Se7en Summits 178, 2011 - 178 / 113-80-100 / 22
Монтирани са Dynafit vertical st автомати .......... няма кой да ме настигне нагоре. Супер леки и удобни, стават и за писти, при по-висока скорост обаче малко ми играят крачетата, дори и когато съм с твърди обувки. Иначе дори с TLT5 обущак, при внимателно слизане от някъде с 20+кг раница си е що годе екстра. Не бих си позволил трещене надолу, но за преходи са си чудни.

Запоследно променено от exta : 24-01-2017 в 17:44.
exta Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-01-2017, 18:45     #25
MrVaset
Member

Дата на присъединяване: Mar 2014
Начално

Armada JJ 185 + griffon - аз съм си много доволен, на твърдо се държат доста добре, в пудра са си бомба. Не са тромави, имат много тейпър и се връткат лесно.

Rossignol s3 178 + axium - не съм ги карал много, ама за няколкото дни на тях - доста универсални са и въпреки че са (сравнително) тесни, се карат доста приемливо в дълбокото, това го тествах обстойно
Бих се кефил ако бяха малко по-меки и игриви, ама тогава на твърдо нямаше да са толкова добре.

Atomic BentChetler 183 + jester - още не съм ги пробвал, ама само заради графиката си заслужават
MrVaset Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-02-2017, 12:01     #26
Myashkov
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2015
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMrVaset Разгледай мнение
.....
Atomic BentChetler 183 + jester - още не съм ги пробвал, ама само заради графиката си заслужават
Като го тестваш BentChetler-a, моля те да споделиш... много интересни ски!
Myashkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-02-2017, 12:46     #27
zenk
манекен

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMyashkov Разгледай мнение
Като го тестваш BentChetler-a, моля те да споделиш... много интересни ски!
карал съм първото поколение на тази ска 183 см в продължение на два сезона, както в супер дълбоко /2012 година/, така и на писта - невероятна ска! без аналогия любимия ми модел ски въобще! държат и на твърдо, на лед е трики...после си взех модела с орлите и карбона - повече държи и е по твърда - в дълбокото първата генерация е по-фън...последния модел все още не съм го карал /а много искам /, но 100% съм обеден, че и той ще е доста готина ска...
п.с.карал съм и armada JJ 185 и определено атомика ми хареса доста повече, а и като изработка и здравина няма база за сравнение

Запоследно променено от zenk : 06-02-2017 в 12:50.
zenk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-02-2017, 12:56     #28
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Не "лъжи". Още не си карал JJ. Даже още не си го монтирал. Като го подкараш, мини през OLX и да пуснеш линка тука.
Стари 06-02-2017, 16:58     #29
zenk
манекен

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
Не "лъжи". Още не си карал JJ. Даже още не си го монтирал. Като го подкараш, мини през OLX и да пуснеш линка тука.
аз никога не лъжа - говорих за по-старото поколение JJ, а не JJ 2.0 , който все още е в найлоните и чака да му монтирам автомата...
zenk Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-02-2017, 23:54     #30
Brozestian
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2015
Начално

Еми и аз да се разпиша, въпреки че тука всеки знае отзиви за ските, дето ще спомена, та няма да е нещо ново.

Каменарки - Armada ARV някъде летото на 2008 май е модела, 176 високи 92 под крака. До сега бяха в графа реликва, ама вече попреминават към графа артефакти. Въпреки всичко ската си държи, твърдичка, ама това което казва Ники за кантовете на Армада се оказва вярно. Просто няма кант тая ска, наточен, ненаточен, на 90, на 87 да е, все тая. Което от друга страна пък е добре, щото те принуждава да караш бавничко на тегавото. Иначе карвира добре, мен ме забавляват, пък и картинките са си стайл.

За Дните - Salomon Q-98 с Marker Squire монтиран на център. 180 високи, 97 под крака. Лека, подвижна ска, понеже са нови досега имах възможност съвсем малко да я пробвам на "дълбокото" и си "плува" много добре, но в гори и тн. все още не съм я вкарвал. На писта държи много приятно, стига да не е прекалено твърдо или заУедено. Ако е "масълце" пистата, изненадващо държат на яко газ и лопатите не треперят при скорост. Доволен съм от ската, само трябва да сменя ъгъла на кантовете, че заводски не знам как са ги пуснали, но като "легна" малко повече на завой на писта, вътрешният кант хапе нещо.

Тука ще отворя една скоба, относно класически марки и ... по-новите. Има си фирми които правят ски от сто години (всеки знае Rossignol, Kastle, Blizzard, Dynastar и тн.) и по-младите марки просто им отстъпват. Под по-малди имам предвид точно Armada, Faction, Liberty, Black Crows и тн. Еми няма как да открият топлата вода някакси. Eдно е да произвеждаш ски от 10 - 20 години, друго е да си започнал на чертожната дъска с чисто дървените ски някъде около първата световна.
Та нещо съм се насочил към класическите марки и следващите ски ще бъдат някакви такива.
Стари 07-02-2017, 09:07     #31
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBrozestian Разгледай мнение
Тука ще отворя една скоба, относно класически марки и ... по-новите. Има си фирми които правят ски от сто години (всеки знае Rossignol, Kastle, Blizzard, Dynastar и тн.) и по-младите марки просто им отстъпват. Под по-малди имам предвид точно Armada, Faction, Liberty, Black Crows и тн. Еми няма как да открият топлата вода някакси. Eдно е да произвеждаш ски от 10 - 20 години, друго е да си започнал на чертожната дъска с чисто дървените ски някъде около първата световна.
Та нещо съм се насочил към класическите марки и следващите ски ще бъдат някакви такива.
Тезата ти е напълно погрешна според скромния ми опит. Говоря за реален, практически опит със ски както на "класически", така и на "нови" марки.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-02-2017, 09:28     #32
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Ами не, не греши.
А моя опит е по-добър от твоя.
Аз одавна съм го казал. Няма как фирми дет правят ски от 10-15 г да правят ски като фирми правещи ски от над 100 г.
Навсякъде е така. Иновациите са хубаво нещо и няма как да го отречем, ама мазната возия, която докарват Саломон, Росиньол...няма как да я докарат другите.
Стари 07-02-2017, 09:37     #33
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Ами не, не греши.
А моя опит е по-добър от твоя.
Аз одавна съм го казал. Няма как фирми дет правят ски от 10-15 г да правят ски като фирми правещи ски от над 100 г.
Навсякъде е така. Иновациите са хубаво нещо и няма как да го отречем, ама мазната возия, която докарват Саломон, Росиньол...няма как да я докарат другите.
Саломон имат тъпи модели и хубави модели. Същото важи за Росиньол. Подобно генерализиране е абсолютно грешно.

Мазна возия... Моят опит е на доста повече терени от твоя .

Или това за кантовете на Армада - ми те същите като на Атомик (стара марка). Защо ли?

Ако пък зачекнем темата с материалите, големите марки са склонни да правят евтинджоси със скапани материали, които имат доста по-къс живот. Ширпотреба...

Единственото голямо предимство на големите марки е, че на разпродажба се намират с 50+ % намаление и можеш всеки сезон да си с нови.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-02-2017, 09:48     #34
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Не говорим за ширпотребата. Говорим за ски от един клас.
Покажи ми ска неразрушима като Покет Рокет? От американските или европейски нови марки? Ама такава, която е дупчена 12 пъти, като единият път е и заковавана за масата? Или пък Черен Скреч? Ска, която дори малко да се доближава до тях? Или S3,5,7. Говорим за високия фрирайд клас, не ски за начинаещи пистови скиори. Еми няма. На атомик-а кантовете са много далече от на армадата, ама много. Сори, ама ски, с които усещам всяка бабунка на трасето в коленете си няма как да ги нарека мазни. Или като ги пуснеш на снега да дрънчат, все едно ще се дезинтегрират всеки момент.
Но да, и от новите фирми има хубави модели, не мога да си кривя душата. Това LINE примерно е марка, която ме спечели от по-младите. Но има и такива, които просто не стават. Европейски при това.
Стари 07-02-2017, 10:23     #35
mi11er
наХазматизиран

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbatAssen Разгледай мнение
Саломон имат тъпи модели и хубави модели. Същото важи за Росиньол. Подобно генерализиране е абсолютно грешно.
напълно съм съгласен ... това е малко като да кажеш кафявите ски обикновено са много по-яки от зелените и затова като карам кафяви съм спокоен, че са много по-хубави
Стари 07-02-2017, 10:42     #36
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Не е важно котката дали е бяла или черна. Важното е да лови мишки.
Ама когато види мишка и бяга през глава има проблем.
Стари 07-02-2017, 10:53     #37
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Понеже ме влече да си купувам да пробвам ски от така наречените по нови, редки и не толкова разпространени марки, да кажа и аз - и според мен, както някой по-горе беше написал генерализирането е супер неуместно в случая. И при новите марки, както и при класическите просто имат модели които им се получават много добре и други не чак толкова. Моя опит с "по-редки" ски включва whitedot director, amplid c7, stockli y85, moment eldorado, kastle bmx108...Скот между другото не знам към класическите ли да ги слагаме или към новите марки...пънишер и скрапер съм карал на Скот и определено са от най-добрите ски, които съм имал.
За whitedot-a мога да кажа, че са най-здравите и добре направени ски които аз някога съм имал и виждал, така се получи че се задържаха доста години при мен и доста съм ги карал, в момента са с едни панти монтирани, което им е четвърто дупчене, не са мръднали от никъде нито базите нито топшиита.
Амплида е любимата ми ска която си карам в 70-80% от времето, вози мазно, завива, държи на твърдо, супер изработка, купил съм я втора употреба и при мен е вече 4 години - няма изгледи да сдава багажа.
Stockli 85 и Kastle bmx108, също много добре изработени ски, на мен лично не ми паснаха на стила на каране, което не ги прави лоши ски.
Момент-а ги имам от скоро и още не се наемам да дам категорични отзиви...
Та така, ясно е че класическите марки си имат ноу хау и знаят как се правят читави ски, но и от новите марки има доста сполучливи неща и от към качество на материалите и като возия и всичко останало. Да не забравяме, че много от новите марки се правят от хора, които преди това дълги години са работили за най-големите марки и няма как да не са "откраднали" ноухау...
В крайна сметка сняг да има и здрави крака, от липса на читави ски не можем да се оплачем.
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-02-2017, 11:25     #38
Ники
Екстремен лифтар

Начално

Да обобщим тогава.
Има ски за всеки. За всеки стил и маниер на каране.
Просто всеки трябва да си намери неговите.
Но да си карал 1 чифт 5 г и да твърдиш, че това са най-добрите ски е несериозно. Да за теб може, но същите ски за друг може да са кошмар и ако му ги препоръчаш после да те споменава "с добро" цял живот.

А ако вярваме на рекламите, всички ски са хубави.,

Запоследно променено от Ники : 07-02-2017 в 11:29.
Ники Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-02-2017, 11:33     #39
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Да обобщим тогава.
Има ски за всеки. За всеки стил и маниер на каране.
Просто всеки трябва да си намери неговите.
Но да си карал 1 чифт 5 г и да твърдиш, че това са най-добрите ски е несериозно. Да за теб може, но същите ски за друг може да са кошмар и ако му ги препоръчаш после да те споменава "с добро" цял живот.
абсолютно. това че за един човек някви ски са най-добрите, не значи че за друг няма да са ужасни, некараеми и тн....субективно е усещането при каране.
Виж качеството на материалите и изработката не са нещо субективно, просто или са здрави или се разпадат, и класическите марки не мисля че в тази част са категорично по-добри от по-новите и редки, бутикови или както и да ги наречем ски марки.
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-02-2017, 12:00     #40
mi11er
наХазматизиран

Начално

Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 04:47.