Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-01-2012, 19:34     #1
saltydog
Member

Дата на присъединяване: Oct 2003
Изпрати съобщение чрез skype; на saltydog
Начално Шев и Кройка

Поради честото срязване на ски пантолоните ми и търсене на различни методи на зашиване, закърпване, залепяне (бизона за плат от практикер не върши работа), реших да ползвам малко от ноу-хауто на скиорите зад граница, попаднах на сайт, в който предлагаха използването на http://www.mcnett.com/Seam-Grip-Seam...pair-P133.aspx. Ползват го най-често за лепене на палатки, ципове и др., изнамерих го в amazon.de имаше най-малък шипинг 6 евро. За един два малки разреза, излиза скъпа кръпката, но в дългосрочен план си заслужава покупката. Това са резутатите :

Срязването:

Лекарството:

Резултата:

Получи се доста добре слоят е като гумиран и не пуска вода.
За по големи дупки в комлекта има специална лента.
saltydog Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-01-2012, 23:56     #2
Peperoncino
Аматьор

Дата на присъединяване: Jun 2009
Начално

Яко..
И аз имам същия проблем с рязането на панталона. Това може да е решение
Peperoncino Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2012, 10:56     #3
Junglist
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на Junglist
Начално

Супер! Точно нещо такова търсех..

Мерси!
Junglist Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2012, 19:36     #4
Herbaliser
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

И мен доста ми трябва такова нещо. Няма ли някаква алтернатива по outdoor магазините из София?
Herbaliser Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-01-2012, 20:06     #5
aora_bass
Member

Дата на присъединяване: Nov 2010
Начално

И аз се присъединявам към питането за алтернативен продукт в София ?
aora_bass Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2012, 05:44     #6
Zozo
Board_Budala

Дата на присъединяване: Dec 2011
Начално

Аз пък намерих това - http://www.ebay.co.uk/itm/McNett-Sea...-/250497588617 . Дали не може да се съберем няколко човека да си поръчаме няколко бройки и да излезе доставката по тънко?
Zozo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2012, 15:11     #7
Herbaliser
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Зозо,това което си намерил е прекалено скъпо и НЯМА доставка до БГ,не знам какво си гледал. Иначе няколко флакона в партия за доставка сигурно ще са оферта. Аз обаче съм убеден,че в Бг има някаква алтернатива по магазините, просто ровейки из форума едва ли ще я открием.
Herbaliser Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2012, 15:57     #8
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отHerbaliser Разгледай мнение
Зозо,това което си намерил е прекалено скъпо и НЯМА доставка до БГ,не знам какво си гледал. Иначе няколко флакона в партия за доставка сигурно ще са оферта. Аз обаче съм убеден,че в Бг има някаква алтернатива по магазините, просто ровейки из форума едва ли ще я открием.
Според мен във всеки магазин, в който продават палатки, би трябвало да има лепило, което да свърши работа, освен да се залепи скъсана палатка, би трябвало да свърши работа и за скъсан панталон или яке...
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-01-2012, 20:11     #9
saltydog
Member

Дата на присъединяване: Oct 2003
Изпрати съобщение чрез skype; на saltydog
Начално

Ползвал съм това http://junakastore.com/product/590/l...til-bison.html, обаче при него е добре да се постави отвътре на плата, защото е бяло и прилича доста на c200, като излезе повече материал и се зацапва иначе е решение има го в практикер на щанда за лепилата, също и в бриколаж.
saltydog Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-07-2012, 09:01     #10
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отaora_bass Разгледай мнение
И аз се присъединявам към питането за алтернативен продукт в София ?
SeamGrip-а се използва за лепене на кайтове като алтернативa на Kitefix GluFix, което го има в БГ:
http://sunnyx3m.com/eshop/kitesurf/2...ix-glufix.html

Основната разлика е, че gluefix-а съхне много по-бързо.
За допълнително подсилване може да се използва една мрежичка, която е идентична с армиращите стъклотекстилни ленти които се продават в строителните магазини.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2012, 19:15     #11
pablo
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2012
Начално

Днес си разпорих единия крачол на панталона и от няколко човека чух, че се продавали някакви лепенки за скъсвания по такъв тип дрехи.

Някой има ли идея къде в София се продават подобни лепенки или някакво лепило от сорта на това от мненията по-горе? Цепката е около 10 см широка, дали изобщо такова лепило ще свърши работа?

Ходих до Стената, от там ме пратиха в Бриколаж/Практикер. В Практикер нямаше, в Бриколаж пък ме пратиха обратно в Стената.

Не ми се правят поръчки, искам да го поправя до 1-2 дни - мисля панталона да се ползва почти ежедневно по празниците.

Та утре продължавам търсенето. Ако някой е срещал нещо подобно някъде или има друго решение на проблема ще съм благодарен да сподели информацията.
pablo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2012, 19:42     #12
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отpablo Разгледай мнение
Не ми се правят поръчки, искам да го поправя до 1-2 дни - мисля панталона да се ползва почти ежедневно по празниците.
за ден-два варианта е един - дъктейп . Междувременно можеш да си поръчаш ей тези китове за оправяне на мембрани:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_tr...at=0&_from=R40

Иначе мойте крачоли вече трети сезон са разпрани и двата след застъпване с котки, зашиха ми ги сръчни шивачки и нямам никакви грижи, така или иначе е в долната част на крака около гетата над ски обувката.. не се мокря по никакъв начин..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2012, 19:44     #13
vga
Ski Bum

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на vga
Начално

Не мога да ти бъда много полезен, но и аз се интересувам от същата тема, защото якето ми има разни дребни дупчици. Ако намериш да кажеш! Ако пък ще поръчваш може да поръчаме заедно.

Потребителят rado има лека цепка на крачола също, може да го включим и него в поръчката
vga Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2012, 19:55     #14
pablo
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
за ден-два варианта е един - дъктейп . Междувременно можеш да си поръчаш ей тези китове за оправяне на мембрани:
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_tr...at=0&_from=R40

Иначе мойте крачоли вече трети сезон са разпрани и двата след застъпване с котки, зашиха ми ги сръчни шивачки и нямам никакви грижи, така или иначе е в долната част на крака около гетата над ски обувката.. не се мокря по никакъв начин..

И аз с котки ги закачих, обаче успях стабилно парче да спраскам, вътрешната изолация направо си виси отвън, не става да се носи така...

Ще обиколя и утре магазините, за които се сещам и ако намеря нещо ще пиша. Ако не, може да се замисля за поръчката...
Стари 24-12-2012, 12:34     #15
i.slavchev
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2012
Начално

Гети си трябват, аз лятото се разхождах по фирна без такива с идеята, че не се потъва и панталона ми го отнесе здраво. В тази връзка - по - големите отпрани парчета се зашиват добре, ако се подложи парче плат от вътрешната страна - добра работа върши широк черен ластик (без да се опъва като се шие). Продава се по шивашките магазини, дебел е и държи шевовете стегнати.
i.slavchev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-12-2012, 17:33     #16
pablo
Senior Member

Начално

В крайна сметка ги закарах на шивач и ми ги зашиха. Мембраната се прецаква, но е долу под коляното, така че не е фатално (а и плачат за нови вече). Пробвах и с дъктейп но падаше почти веднага, не е добра опция май
Стари 29-12-2012, 19:18     #17
cool_dd
Member

Дата на присъединяване: Nov 2011
Начално

Един приятел си залепи с дъктейп якето, не пада като минеш с ютия отгоре, лепилото хващало яко. Внимавай само с материята на дрехата да не я прегориш
cool_dd Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-12-2012, 19:25     #18
pablo
Senior Member

Начално

Сега видях и в сноубордския форум, че някой е постнал ето тези лепенки:
http://www.ebay.com/itm/Mcnett-GEAR-...item4aae732da4

Излизат около $9 с доставката.
Стари 03-03-2013, 20:34     #19
big_air
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Здравейте, на долното яке(виж снимката) му се е раздърпала малко мембраната от вътрешната страна. Дупка за сега няма. Някой знае ли как може да се оправи?

Намерих тези лепенки в нета:
http://www.amazon.de/McNett-Gore-Tex...pr_product_top

http://www.sport-conrad.com/page/pro.../shop/prod/925

Някой ползвал ли ги е и дали ще свършат работа?

Стари 04-03-2013, 16:28     #20
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отbig_air Разгледай мнение
Някой ползвал ли ги е и дали ще свършат работа?
Да, ползвал съм ги и определено вършат работа.Имам бая от тях по крачолите на панталоните(ма..а им и котки).
Тези лепенки след залепването, няма никакъв шанс да се отлепят.Не им пречи мокрене, пране и т.н.На старият си панталон имам 1-2 такива отпреди 4-5 години, и даже повърхностният слой от плат е паднал, но лепенката с текса си стои и не мърда.Имам предвид, за външната страна на дреха.При теб щом е отвътре, хептен няма да имаш проблем.
Между другото, в раницата винаги имам такава лепенка за разни ситуации.
Говоря за тези от Амазон.Иначе имам и от другите.С тях пък съм "кърпил" палатка без проблеми, но за дреха си вземи тези от първият линк.

Запоследно променено от joropc : 04-03-2013 в 16:32.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 10:12.