Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 27-06-2016, 14:09     #1
БАССЕС
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Начално Избор на нов Управителен съвет, нов Председател и нов Надзорен съвет на БАССЕС

Тема: Избор на нов Управителен съвет, нов Председател и нов Надзорен съвет на БАССЕС

До всички членове, приятели и съмишленици на БАССЕС.

Здравейте,
Идващата есен предстои да бъдат избрани нов Управителен съвет, нов Председател и нов Надзорен съвет на Асоциацията. По този повод обявяваме старт на своеобразна "предизборна кампания", която да се развие в "Кафето", на ежеседмичните сбирки или както кандидатите намерят за добре. Нека кампанията бъде повод за конструктивно обсъждане за това как си представяме БАССЕС, в което да се включат всички с отношение към организацията, а не само бъдещите членове на УС и НС. Ще бъде чудесно да се чуят мнения, културна критика и нови предложения от членове, приятели и хора, които по един или друг начин са се докоснали до Асоциацията. Идеята е в това обсъждане да се очертаят бъдещата посока и дейности на организацията.

Процедурна информация:

1. Избираме:

1.1 5-ма членове на УС;
1.2 от 5-та избираме Председател на УС (а.к.а "Председател на БАССЕС", "Президента", "Шефа на фрирайда" и други популярни, но юридически неточни наименования);
1.3 3-ма членове на НС на БАССЕС.

2. Формалната процедура (по устав и закон) вероятно ще започнем в края на септември. Настоящият УС е склонен да проведе изборите и по-рано, ако са налице кандидатури. Така новият УС ще има повече време за организация на предстоящия сезон.

3. За повече информация относно процедурата можете да погледнете в Устава на БАССЕС, публикуван на сайта.

Успех!
Стари 09-09-2016, 11:09     #2
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Баси, наистина ли няма нито едно мнение? Никой не иска да каже нищо за потенциалното бъдеще на БАССЕС, за посоката, в която би искал да види да се развива тази организация???
Стари 09-09-2016, 12:52     #3
geleto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2007
Начално

Еми Момчи, то няма много разминавания какво искат хората от БАССЕС - лавинни курсове, турове, състезания (с FWT квалификация ), джамборета и партита, фотоконкурси, активно участие в обсъждания на ПУП-ове, взаимодействие с курортите , горските и институциите, поставяне на предупредителни маркировки, правене на филми, търсене на спонсори, промоции за членската маса и т.н.
Проблема не е в концепцията, а да се намерят хора с време и желание да ги изпълнят тези неща защото повечето само говорят - в това число и аз.

Запоследно променено от geleto : 09-09-2016 в 12:57.
geleto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-09-2016, 13:59     #4
БАССЕС
Senior Member

Начално

http://befsa.com/?q=node/view/20687

Нека да дойдат колкото се може повече хора.

Запоследно променено от mp2 : 21-09-2016 в 14:12.
БАССЕС Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-09-2016, 14:49     #5
-gesh-
плешиф лифтар

Дата на присъединяване: Dec 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез MSN на -gesh- Изпрати съобщение чрез Yahoo на -gesh- Изпрати съобщение чрез skype; на -gesh-
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmp2 Разгледай мнение
Баси, наистина ли няма нито едно мнение? Никой не иска да каже нищо за потенциалното бъдеще на БАССЕС, за посоката, в която би искал да види да се развива тази организация???
Аре бе Момчи-Президент, напиши една предизборна програма да знаят всички какви ги мислиш за добруването на БАСЕТО и да те избираме единодушно

28.01.2009г. "Дирекция Национален парк Пирин предупреждава всички любители на зимните ски спортове, че карането на ски и сноуборд извън трасетата на ски пистите е опасно, крие много рискове и е забранено съгласно Плана за управление на Национален парк Пирин."

да ама в чл. 1.16.7.4. пише - "Видове спорт, които могат да се развиват в парка: Зимни преходи (ски с панти) и Ски преходи с ползване на алпийска екипировка"!

04.10.2010г. "Шефът на парк "Пирин" подава оставка заради близки връзки с "Юлен""
-gesh- Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-10-2016, 23:57     #6
*izkukal*
хвърколет

Изпрати съобщение чрез skype; на *izkukal*
Начално

Преди доста време разменихме няколко приказки с Любо. Той иска да освободи секретарския пост. Също трябва да е почти сигурно, че Радо няма да се кандитира. Скоро не сме се засичали с него, за да съм обеден за това. Боян, който също е в УС, вероятно пак ще прави цяла зима в Австрия. Което няма нищо лошо, благородно му завиждаме. Той, Сашо Гипса и още няколко младежа са в оснавата на пратито за закриване на сезона.
Та тези тема искаше да каже, че няма предварително сигурни кандидати, а напротив. Няма хора, който да са готови да дадат малко повече свободно време, за да продължат дейностите на БАССЕС.

И още няколко мой лични мисли.
Според мен БАССЕС си изпълнява перфиктно целта. Това, че всички ние сме приятели и сме създали здрави връзки помежду си е страхотно. Всеки има на кого да разчита като отиде в планината. Аз това определям като БАССЕС цел. Защото това намерих някога в БАССЕС. Не познавах никой преди това. Сега обществото, медиите и зимите се прамениха и става по-трудно. Но вярвам, че с малко постоянство нови хора могат да се включат.
И ето тук обаче е тънкия момент. За който преди не се бях замислял, а и другите сигурно не са се сещали. Аз, като член на УСто, преди време не си давах сметка, че трябва да търся човек, който да заеме моето място след години. Забавлявахме се, карахме ски, пътувахме и изследвахме, обучавахме, състезания, организации и просто се изхабих. Първоначалния ми ентусиязъм стихна и аз не изпълнявах дори собствени идеи до край. Излязох от Бассес, пътувех, бях контузен и отдъхнах малко от асоцияцията. Постепенно се върнах в редиците и по склоновете. В момента работата ме завъртя много кофти, а чувствам че нещо ми липсва.
Смятам тази година пак да опитам с БАССЕС като секретар. Със сигурност с по-различен подход и ентусиязам.

Мисля си, че членовете и приятелите на БАССЕС твърде много разчитат на старите основатели и действащи лица. Асоциацията не е лична. Тя се води от хората в нея. През различни периоди с различен състав тя има различни посоки. Предполагам, че пред компютрите има някой който би искал да направи нещо. Надявам се захлаждането идната седмица да ви подкани.

Историята показва, че през 1-2 години се включва някой нов човек. Благодарности на Боян, на Любо, на Лъчо. Сега искаме още някой да се престраши.

За сега поздрави и до скоро
Владо

*izkukal* Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-10-2016, 17:06     #7
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Поне според мен БАССЕС може да е успешна организация, ако премине към "проектен тип" работа. Имаш идея, подготвяш си я като проект (какво да се случи, как да се случи, с кой ще се случи) и заявяваш, че искаш да се реализира от името на БАССЕС. УС-то има за роля да реши, дали може да се подкрепи дадено нещо и по какъв начин.

През годините се случи така, че много хора започнаха да разчитат, че един-двама-трима човека ще свършат всичко. И така много хубави идеи просто останаха нереализирани.

Поне аз мисля да продължа ангажимента си да работя за развитието и осъществяването на обученията за лавинна безопасност. Има няколко други човека, които в годините са проявявали упоритост и са участвали като инструктори и съ-организатори (миналата година Марто Неделчев беше основното действащо лице) и се надявам да продължат да работят в тази посока. Има нужда и от нови лица за реализирането на няколко идеи (+ досега работеното) и ще се радвам, ако желаещите ми пишат. Ако беше обява за работа, бих написал "търсим надъхани хора за малко работа на студено, но красиво място; Предлагаме не много атрактивно заплащане, но голямо удовлетворение"

Силно се надявам да има един-двама добри фриистайлъри, които да поискат да се заемат с организиране на тренировъчни кемп-чета.

Още е малко рано, но пък сега му е мястото да споделя, че има големи шансове да имаме подкрепа за реализация на различни добри идеи на територията на близък ски курорт.
Стари 06-10-2016, 12:44     #8
lubezen
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Изпрати съобщение чрез skype; на lubezen
Начално

Аз мога да кажа само, че с удоволствие ще се включвам във инициативи като лавинните курсове, туровете и всякакви други, за които ми остава време покрай семейството, като естествено ще уведомявам предварително мога или не мога. Но всички тези неща + административната работа в последната година ми дойдоха малко повече и не успявах да се справя адекватно.
С удоволствие ще отстъпя обратно на Владко секретарската работа, а когато той роди, ще я взема обратно
lubezen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-10-2016, 13:05     #9
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmp2 Разгледай мнение
Поне според мен БАССЕС може да е успешна организация, ако премине към "проектен тип" работа. Имаш идея, подготвяш си я като проект (какво да се случи, как да се случи, с кой ще се случи) и заявяваш, че искаш да се реализира от името на БАССЕС. УС-то има за роля да реши, дали може да се подкрепи дадено нещо и по какъв начин.
Момчи това е пътя
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-10-2016, 14:42     #10
ToYaGa
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2013
Начално

Аз като един не-член и като човек, който не се познава лично с по-голямата част от вас, подкрепям Момчи. Според мен това е правилната посока на работа.
ToYaGa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 18-10-2016, 11:18     #11
bo//gan
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2013
Начално

Вчера сред сериозните и забавни приказки забравихме нещо много важно:
ДА БЛАГОДАРИМ на екипа от последния мандат
bo//gan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-10-2016, 17:09     #12
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

http://befsa.com/?q=node%2Fview%2F20690
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-10-2016, 18:36     #13
steppenwolf
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Успех, сила и много дълбоки бели Зими на новият управителен екип. Яка Зима е имало и винаги ще има!Точете кантовете момци.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 19:24.