Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Функции на темата Display Modes
Стари 05-02-2010, 01:41     #11
venisk
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2010
Начално

Бях два месеца на легло заради счупването на костта - основната ми диагноза беше фрактура на еминенцията , спукване на тибията и някаква тайнствена "асептична зона на некроза" в костта, вследствие на пренабиване от удара. Скъсаните връзки и мениски се явиха просто като бонус към счупването. Носех абсолютно права шина (без корекция на ъгъла), 40 дни не трябваше да стъпвам и да сгъвам крака. Мускулатурата стана на каша, само оттока запазваше обема си. Нито един добър човек не спомена за противооточни масажи, никакви гелове, само лед на коляното. След 40 дни (счита се, че счупванията са зараснали)позволиха да стъпвам на крака със шина (то иначе и не можех, защото се огъваше настрани) и да я свалям, за да опитвам сгъване на коляното. Интересно е, че сравнително бързо постигнах почти пълен обем на сгъване без натоварване, което за съжаление не ме ползва особено в ежедневния живот. Мога да въртя часове на велоергометъра, но средно веднъж на ден опитвам да изкача стъпало или да приклекна - не става. Също така, нито един рехабилитатор не спомена, че трябва да правя изометричните упражнения с тежести, научих го наскоро и е съвсем различно. Изобщо , ако бях открила този форум по-рано, щях да си спестя поне един месец страдания. повечето колеги по съдба имат един активен следоперативен възстановителен период, аз имах четири мъртви месеца, затова толкова много искам нещо да се случи и да започна наистина да се връщам към живота. Благодаря на всички, които споделиха тук опита си, научих много полезни неща и сигурно ще продължа да споделям. При нашата организация на здравеопазването, очевидно делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се. Моля ви, продължавайте да пишете, защото може да се помогне на много хора в нашето положение. http://www.befsa.com/forum/images/icons/icon4.gif
venisk Не е онлайн   Отговори с цитат

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:01.