Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 25-10-2008, 22:15     #401
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Шойлев не оперира от години.
Стари 25-10-2008, 22:30     #402
BADGANAKA
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

Ем не знаех ... това е писано миналата година маи ... Все едно аз мислех че клиниката е негова ... няма значение . Решил съм вече . Утре съм в пирогов при д-р Андреев да каже какво мисли като заключение и независимо какво каже отивам и в дианабад при Хубенов ... Само не знам дали работят в неделя или трябва в понеделник да отида ? И къде точно се намира мястото ?
BADGANAKA Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-10-2008, 15:44     #403
BADGANAKA
Member

Начално

Днес бях в пирогов при д-р Андреев ... Тои потвърди първоначалната диагноза ... скъсан менискус . Във вторник е насрочена операция в горна баня в к-ка Протезиране ... При д-р Андреев ... ще правят атроскопия ... Проблем ли е че нямам пари да си взема собствен нож с които да режат или и с онези дето имат и режат други става ? Исках и мнение от д-р Хубенов но тои е чужбина и маи утре е е на линия ... Кажете на мое място какво бихте сторили ...?
Стари 26-10-2008, 17:44     #404
*izkukal*
хвърколет

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез skype; на *izkukal*
Cool

Цитат:
Първоначално изпратено отBADGANAKA Разгледай мнение
Днес бях в пирогов при д-р Андреев ... Тои потвърди първоначалната диагноза ... скъсан менискус . Във вторник е насрочена операция в горна баня в к-ка Протезиране ... При д-р Андреев ... ще правят атроскопия ... Проблем ли е че нямам пари да си взема собствен нож с които да режат или и с онези дето имат и режат други става ? Исках и мнение от д-р Хубенов но тои е чужбина и маи утре е е на линия ... Кажете на мое място какво бихте сторили ...?
Може ако бях на твое място щях да спра и да не се оперирам току така без второ мнение. По описанието ти - като си бил на врата и коляното ти е изпуснало - смятам че си И за операция на ПКВ. Това се вижда от повечето специалисти на ЯМР, но от малко доктори се напипва с ръце. Внимавай , на обикновен скенер нищо не се вижда - само кости.
Ако си от София си много лесен освободи си 1-2 дни провери доцентите. Тони Георгиев приема в понеделник, но със запазен час и 60лв. За Хубенов май че не взима пари за преглед!

Това с парите и ножа не го разбрах. опасяваш се че ще те оперират със стари - използмани инструменти .. !? Абе България сме , верно, ама не ми се вярва.

Ако ходиш в частните клиники на докторите няма да имаш клинична пътека и ще трябва да платиш цялата операция.

Надявам се ти помогнах ... УСПЕХ

*izkukal* Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-10-2008, 17:59     #405
BADGANAKA
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено от*izkukal* Разгледай мнение
Може ако бях на твое място щях да спра и да не се оперирам току така без второ мнение. По описанието ти - като си бил на врата и коляното ти е изпуснало - смятам че си И за операция на ПКВ.

Това с парите и ножа не го разбрах. опасяваш се че ще те оперират със стари - използмани инструменти .. !? Абе България сме , верно, ама не ми се вярва.

Ако ходиш в частните клиники на докторите няма да имаш клинична пътека и ще трябва да платиш цялата операция.

Надявам се ти помогнах ... УСПЕХ
това с испускането не съм го видял ... ако имам проблем с ПКВ като стъпвам не би ли имало проблем ? мен ме боли само на едно място и то е на коляното дясно от вътрешната страна малко по надолу ... в ляво от капачката ... Няма да ме оперират с стари инструменти ... Просто един нож издържал до 10 операции ... и след това нов и така ... просто ако искам отделно ... 360 лева но нямам тези пари ... искам колкото се може по рано да се оперирам ... исках да отида при хубенов но явно го няма в БГ ....
Стари 26-10-2008, 18:02     #406
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Цитат:
... искам колкото се може по рано да се оперирам ... исках да отида при хубенов но явно го няма в БГ ....
Защо не изчакаш седмица две? Проверил ли си кога се връща Хубенов? "дваж мери и тогаз режи" ми се струва много приложим принцип в случая.
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-10-2008, 18:03     #407
BADGANAKA
Member

Начално

Търсех му телефона и само този намерих ... къде да проверя ? в болницата в дианабад? тои там трябва да е от понеделник до петък ?

В частната клиника колко е прегледа при д-р Хубенов ?

Запоследно променено от BADGANAKA : 27-10-2008 в 10:09.
Стари 27-10-2008, 00:12     #408
muni
Junior Member

Дата на присъединяване: May 2008
Начално

Привет и от мен - също отдавна четяща настоящата тема и отлагаща операция (ПКВ). Най-накрая се реших, всъщност реших се отдавна, но момента наближи - вторник, при д-р Чанков. Много се радвам и надявам че всичко ще е ОК и съм решила след всичко което ме предстои да изляза с много позитивен резултат - не само по отношение на коляното и възсановяването му, но и като начин на живот - да спортувам редовно както едно време, нещо което обичам, но заради работа и слаба дисциплина в последните години бях занемарила. И, благодарение и на този форум много съм се надъхала да успея - момчета и момичета които пишете тук, тенкс че споделяте и вдъхвате кураж на всеки който е закъсал.

И нещо което не намерих в темата (изчетена няколко пъти от мен) - кога започнахте да шофирате? След операция на десен крак (което за шофирането е по-кофти за жалост)?
muni Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 14:56     #409
cekupama
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Абе да ви кажа и ЯМР не дава 100% диагноза, както артроскопията. На мен лично най-точна диагноза ми направи д-р Хубенов. Преди това обаче бях взел направление за ЯМР във ВМА, там установиха че имам скъсан менискус и ПКВ на десен крак, но при артроскопията се оказа че имам само скъсана ПКВ, тъй че нямайте много доверие и на ЯМР.
BADGANAKA на твое място бих чул мнението и на д-р Хубенов, мисля че не ти е проблем да го изчакаш ако е в чужбина. А това което каза за ножовете ми е доста смешно, на мен лично ако ми го кажат се отказвам директно от тях. В Дианабад условията не са много добри, но специалистите са на ниво, което за мен е по-важно, пък и там ще седиш не повече от 2-3 дни, ако желаш можеш и да останеш 6 дена както си е по правилник.
muni Това кога можеш да почнеш да шофираш изцяло зависи от теб, ако се чувстваш добре, и крака ти има някакъв обем можеш и на 35 ден, аз тогава почнах, но недай по-рано, докторите по принцип не разрешават мисля по-рано от 60 ден след операцията.
cekupama Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 15:23     #410
mrt
Junior Member

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално

Цитат:
това с испускането не съм го видял ... ако имам проблем с ПКВ като стъпвам не би ли имало проблем ? мен ме боли само на едно място и то е на коляното дясно от вътрешната страна малко по надолу ... в ляво от капачката ... Няма да ме оперират с стари инструменти ... Просто един нож издържал до 10 операции ... и след това нов и така ... просто ако искам отделно ... 360 лева но нямам тези пари ... искам колкото се може по рано да се оперирам ... исках да отида при хубенов но явно го няма в БГ ....
Здрасти, незнам какви ти ги разправят в пирогов, но операция на менискус в дианабат е безплатна. Това първо, второ Хубенов не прави такава защото е елементарна, той оперира ПКВ (радвай се че не си за него).Има други хирурзи в екипа му, и то добри специалисти. Отиваш, ако кажат ,че си за операция се остави в ръцете им спокойно. На другия ден (след операцията) ти махат дренажа, и просто ставаш и ходиш (патерици и шини НЯМА да ти позволят да ползваш). След 10-15 дена ти махат конците, а след месец си забравил всичко
mrt Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 16:01     #411
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

мен Хубенов ми взе 20 за преглед (2 прегледа общо през 5-6 дни), за щастие си останах само с преглед и 2-3 седмици възстановяване преди да карам пак на макс
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 16:42     #412
BADGANAKA
Member

Начално

Говорих днес с д-р Хубенов и евентуално утре да отида до частната клиника в драгалевци ... Тъкмо се бех решил когато маика ми ми каза че ще говори с някои лекар дара дара и отидох както и казах и поисках при д-р Тони Георгиев във ВМА ... човека свали шината раздвижи коляното дали хлопа там ръчка нещо и вика не си за операция ... има скъсана медиална връзка която зарасвала сама ... 25 дена с шина и после възтановяване и така Мисля че е достатъчно ... Доста изчетох за да имам доверие на точно този специалист
Стари 27-10-2008, 17:25     #413
TOTEM
Junior Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

Ох, незнам за кой д-р Андреев говорите, но този който е в Горна Баня - Андрей Андреев не бих го препоръчала на никой. Преди 3 години паднах на ски и след огромен оток и болки повече от месец тръгнах по доктори. Бях при Тони Георгиев - каза скъсана предна кръстна връзка, при Мишо Илиев - също ПКВ, при Андреев - менискус и при още 2-ма (които изобщо не заслужават внимание) - също менискус, защото ги е страх да кажат връзки. Направих и ЯМР - разчете го д-р Андрей Иванов, който е всепризнат в тази сфера - заключението му беше скъсана ПКВ и съмнение за скъсан менсикус. Реших да си оперирам връзките в Горна Баня при Андреев, защото нямах пари за частна клиника. Влязох за ПКВ, с анестезия като за ПКВ, със закупени вече винтове и шина и по време на операцията ме събудиха и казаха, че ми е здрава предната връзка, имало само няколко влакна скъсани, но нямало смисъл да ми правят пластика. Казах ОК, махнаха ми парчето скъсан менискус и си трагнах щастлива на следващия ден. Върнаха ми парите, не ми казаха нищо за физиотерапия и се влачех сумати време без мускул. След това карах 3 сезона ски с една афифна шарнирна шина, но след като мой приятел, който си беше оперирал ПКВ при Андреев я скъса пак и след резонанс му казаха, че не му е сложен винта където трябва и просто не е държал връзката, се замислих как може Тони Георгиев, Мишо Илиев(все спортни ортопеди) и ЯМР да казват единодушно и категорично - скъсана ПКВ, а Андреев да види, че всичко е на мястото си. И пак отидох на преглед в клиниката на Мазнейков - д-р Михов беше категоричен - скъсана ПКВ и било руска рулетка да карам ски с това коляно - можело да си скъсам всичко, което е в ставата. А и каза, че не съм първият такъв случай от Андреев. Така, че 3 години след травмата, се подложих на пластика на ПКВ в "Света София" на Мазнейков и се видя много ясно на артроскопията, кое е било сбъркано за връзката при миналата операция. Сега се възстановявам вече 4месеца. Така че се надявам да ме разберете какво искам да кажа - не се спирайте на д-р Андреев, колкото и да е симпатичен всъщност.
TOTEM Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 17:33     #414
BADGANAKA
Member

Начално

Този при който бях аз се казва д-т Атанас Андреев ... тои ми каза че там са 2-ма андреевци но аз да търся атанас ... иначе много неприятно бързо възтановяване и как за 3 години не се е стигнало до фатален случаи ... оня горе си те пази явно ...
Стари 27-10-2008, 17:41     #415
kalcheva
Junior Member

Начално

искам да ви кажа за мен доктора е Георгиев на ЯМР ми се вижда само ПКВ а се оказа и мениск. операцията протече нормално сега съм на 6ти месец карам кола от 30 ден и тогава махнах и шината и патериците! Обръщат голямо внимание на пациентите си ,поне според мен и все пак се надявам никои да няма никакви травми защото е мн гадно!
ако някой има нужда от нещо нека пише и на kalcheva_assia@yahoo.com
Като си съсах връзката преди 2 год. коляното ми се вади 3 пати в един ден. Доктора при които бях ми каза че е " на психическа основа" (болката)
Внимавайте! Има хора които не разбират нищо!!!!
kalcheva Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 17:57     #416
yavka
джуниър мембър

Дата на присъединяване: Feb 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на yavka
Начално

След моята история с коляното мога да кажа, че независимо какво казва доктора на първи преглед задължително трябва да се минат всичките процедури, защото доктора, при който бях първоначално каза: "Наранена ставна капсула. Мажи се с репарил и не спортувай 2 месеца."
4 месеца след контузията при малко по-голямо натоварване ме болеше.
На 22-ри Август бях на ЯМР. На 28-ми правихме артроскопия и се оказа, че при падането съм скъсал предна кръстна връзка и малка част от медиалния мениск.

В крайна сметка ПКВ ми е зараснала и е халтава, а разкъсването на менискуса е малко и не се налага шиене (достатъчно стабилен) и ще трябва да карам с наколенка и с 1 на ум.
yavka Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 17:58     #417
BADGANAKA
Member

Начално

Ха това е много интересно ... това не го бях чувал за психическата основа ... възможно ли е тогава това че съм чувствал че кракът при коляното се разделя на 2 да е било точно на психическа основа ? мале само като се сета какво ми беше
Стари 27-10-2008, 18:22     #418
kalcheva
Junior Member

Начално

Няма начин болката да ти е на психическа основа, ама аз нали не съм на ясно и му вярвам и така замразява ми коляното и жсичко ми е наред до след 20 минути като опитам да скоча и пак се вади болката е звеска наместват ми коляното и всичко отново е наред, докато не се отворих да си доида в софия. Направих ЯМР и какво да чуя....
Красота......
И така приключих с спорта!!!
ЯМР и Георгиев 100% диагноза! мениск не се видя незнам защо ама и него го махнаха сега ЩЪКАМ малко ме наболва ама .... ще мине!!!!
Много важно също е рехабилитацията да се върне силата на мускула и подвижноста на ставата!
kalcheva Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 18:32     #419
BADGANAKA
Member

Начално

хмм не знам ... дано всичко ми е наред и така ... някои ако знае повече подробносит да каже за тази вътрешна разкъсана медиална връзка дали ако не се оправи следва операция и т.н. ... забравих от бързина да питам днес ...
Стари 27-10-2008, 20:41     #420
cekupama
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkalcheva Разгледай мнение
искам да ви кажа за мен доктора е Георгиев на ЯМР ми се вижда само ПКВ а се оказа и мениск. операцията протече нормално сега съм на 6ти месец карам кола от 30 ден и тогава махнах и шината и патериците! Обръщат голямо внимание на пациентите си ,поне според мен и все пак се надявам никои да няма никакви травми защото е мн гадно!
ако някой има нужда от нещо нека пише и на kalcheva_assia@yahoo.com
Като си съсах връзката преди 2 год. коляното ми се вади 3 пати в един ден. Доктора при които бях ми каза че е " на психическа основа" (болката)
Внимавайте! Има хора които не разбират нищо!!!!
Доколкото разбрах д-р Тони Георгиев не оперирал вече, поне така ми каза един пациент с който лежах в Дианабад.
cekupama Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:54.