Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 26-03-2009, 20:05     #521
sportsmed
Junior Member

Дата на присъединяване: Mar 2009
Начално

Galiu, ne se pritesnjavaj. Dr. Petrov e moje bi naj-dobrijat uchenik na nebezizvestnijat Dozent Georgiev. Ne e mnogo prikazliv i e dosta zatvoren chovek, no raboti izkluchitelno prezizno i e neverojatnono dobre teoretichno podgotven. Bil sam na kursove pri povecheto izvestni balgarski artroskopisti i spokojno moga da kaja, che si napravila otlichen izbor.
sportsmed Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-03-2009, 15:50     #522
galiu
Junior Member

Начално

Останах с много хубаво впечатление от Петров. Надявам се да се възстановя напълно. Вече 10 дни след операцията горе долу имам сили да си правя физиотерапията. Лошото е, че непрекъснато ми е изтръпнал крака и леко подут долу при стъпалото. Гледам да го вдигам нависоко, но няма голям ефект от това. Казаха ми, че след 25 ден ще мога да започна да стъпвам. Но предполагам, че не трябва да се отпускам напълно на крака. Някой знае ли?
galiu Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2009, 15:23     #523
gandi
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

Здравейте.Hебях писал в тази тема сигорно от година,тейкато и яз имам проблеми с коляното които ги влача сигорно от 2 години,но вече сам решил тази година да направя нещо по въпроса и теи като тука има бая хора препатели на тази тема искам да се консолтирам по някои въпроси. Та моят проблем както казах е от около 2 години,както някои казват от квартален футбол, грубо флизане в краката и от там на татък почват мъките в подромности няма смисъл да влизам.заклиочението от ямр скъсаnа предна връзка и минискус.през първата година почити не осещах нестабилност в коляното и си бях решил да оперирам само минискусa,при ословие че прекратя кварталната си кариера на футболист .но последните 2-3 месеца взеx да осещам тази нестабилност и сега сам пред дилема,дали ако започна чрез фитнес да стабилизирам колянот и да оперирам само минискусa и до колко това стабилизиране ще е постояно спрямо годините за напред,или да не рискувам втора операция след някоя година а да оправям и връзката едновремено с минискусa.
.

Запоследно променено от gandi : 01-04-2009 в 00:27.
gandi Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2009, 16:40     #524
Kiril_nedkov
Junior Member

Начално тъпотиии

Момчета и момичета Имамм нужда от съвет( или по скоро мнение на някои който повече разбира). Искам да питам има ли някакво негативно влияние солариума на травми като реконструкцията на ПКВ...щото ходих 2 пъти и след това изпитвах някакви болки...дали има нещо или си въобразявам? сигурно изглежда тъп въпроса ама моля ако някои знае нещо да ми пише...Благодаря предварително!!!
Kiril_nedkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2009, 21:08     #525
ventsip
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Gandi, аз бях в почти идентично на твоето положение. Преди 2 години при футбол скъсах пкв и менискус, но кварталните доктори ме мотаха много време. Чувствах голяма нестабилност в коляното и бях забравил за футбола. В крайна сметка д-р Хубенов ми диагностицира проблема и преди 5 седмици се оперирах. Направи ми пластика на пкв и отсрани скъсканата част на менискуса. Още при първия преглед при него той ми каза, че има два подхода към проблема ми. Консервативния подход е да работя върху укрепване на мускулатурата и след време много да внимавам при по рискови натоварвания като футбол и ски, което не знам дали е възможно Вторият начин е оперативния, който той препоръчва особено на хора под 40 годишна възраст, които имат намерение да продължат активно със спорта. Когато говорехем за операцията той беше на мнение, и си мисля с пълно право, че след като се прави артроскопска интервенция в коляното, е добре да се решат всичките проблеми наведнъж. Няма смисъл да ти ръчкат в коляното и да ти оправят само менискуса, при положение, че липсата на кръстна връзка допринася според мен повече за нестабилността отколкото скъсания менискус. Разбира се ако не се оправи своевременно скъсания менискус има вероятност след време да се появи артроза, което въобще не е добре. Но ако искаш здраво коляно върви докрай. Вярно е, че за нова пкв плащаш допълнително, но това е положението.

В интерес на истината след операцията се чувствам добре. Минаха пет седмици. След 20-ия ден движа без патерици и без шина, шофирам и ходя, макар и все още по-бавно и на моменти леко накуцвайки. Старая се да си правя упражненията в къщи. Ходя и на уреди (по 5 минути на велоергометър, кростренажор и преса), отделно ме слагат на една машина, която при отпусната мускулатура ми сгъва и разгъва коляното и всеки ден увеличавам ъгъла на сгъване (вече съм на 120 градуса).

Това мога да кажа от личен опит, но говори и с доктора, който би те оперирал, той най-добре може да ти опише плюсовете и минусите на всяко едно от решенията.
ventsip Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2009, 21:13     #526
ventsip
Junior Member

Начално

За солариума не знам точно, но в постоперативния период се препоръчва охлаждане на коляното с лед. Оперираното коляно понякога е по топло от здравото и се нуждае от охлаждане. Също така ме посъветваха когато тръгна да плувам да не ходя в басейни с топла вода, защото не е добре за коляното.

Така че май студа е по-добър от топлината. Та направи си сметка със солариума...
Стари 30-03-2009, 21:50     #527
gandi
Junior Member

Начално

Ventsip мерси за отговора.а колко долу горе ти излеzi операцията с консумативи и всичко останало,предварително ти благодаря.

Запоследно променено от gandi : 01-04-2009 в 00:27.
Стари 30-03-2009, 22:32     #528
mmanev
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2008
Начално

Абе колеги по съдба, на някой от Вас пука ли му коляното? Аз съм на 9 месеца след операция на ПКВ и коляното ми пука много при сгъване и разгъване.Направо е много дразнещо!
mmanev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-03-2009, 22:57     #529
ventsip
Junior Member

Начално

Gandi, операцията се поема от здравната каса. Но при пластика на пкв пациентът трябва да си плати консумативите (био винтовете, с които се закрепва новата връзка към костите). В Дианабад те струват 1650 лв., на други места има вариации на цената, но не съм запознат с цените на другите болници. Отделно ти трябва и една ортезна шина, която струва нова към 200-250 лв. Но има и по-ефтин вариант - 80 лв. от самата клиника, но в този случай шината не позволява сгъване, а държи крака постояно изправен. Друг вариант е да попиташ във форума дали някой не продава втора употреба - ще ти свърши работа, тя се носи 4-8 седмици. Разбира се и някакви патерици. Няма как
Стари 30-03-2009, 23:12     #530
Петре
Senior Member

Начално

Както и около 300 лева за рехабилитация...
може да добавиш и временна нетрудоспособност...
Петре Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 31-03-2009, 14:20     #531
gandi
Junior Member

Начално

mmanev i az sam ot Stara Zagora.ako nqma6 ni6to protiv da mi dade6 skype,da te razpitam za nqkoi raboti.
Стари 01-04-2009, 01:16     #532
Kiril_nedkov
Junior Member

Начално

ventsip : мерси za otgovora parvo...ta az sam na okolo 4ti mesec sled operaciqta i leda ve4e ne e zadaljitelen..smqtam 4e postignax dosta sas muskulaturata (2 pati na den po 25 min. veloergometyr) i se spravqm dobre zasega... mnogo e vajno i pluvaneto...
ako ima nqkoi koito e v po ranen period na vazstanovqvane ( govorim za rekonstrukciqta na pkv) neka da pita 6te pomagame s kakvoto mojem..ta mersi i bydete zdravi!
Kiril_nedkov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-04-2009, 18:58     #533
me4eidiot4e
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

Здравейте! Аз съм на 3-тия ден след операцията. Оперирах се при д-р Хубенов и съм много доволна от отношението там. Хората са много любезни и търпеливи. Имам обаче един въпрос и много бих се радвала ако някой ми отговори от опит. От упражненията, които ми дадоха за заздравяване на мускулите има едно, според което трябва да си вдигна последователно 2-та крака като съм легнала по гръб. Проблемът е, че не мога да го повдигна сама и ми трябва помощ, но помогнат ли ми съвсем малко от едно положение нататък го вдигам леко сама. Това нормално ли е или трябва да съм по - упорита в упражненията (правя всяко поне 1-3 пъти повече от даденото)? Моля ви за отговор, защото това доста ме притеснява.
me4eidiot4e Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 01-04-2009, 21:53     #534
WooHoo
Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Начално

Не се опитвай да се претоварваш, нито пък да не бъдеш упорита. Прави всичко каквото има в програмата и ще се възстановиш добре. Ако някое упражнение не ти е лесно с малко помощ ще почнеш и сама да го правиш. Винаги можеш да изпреварваш програмата, но не се опитвай да измисляш нова Общо взето работите стават бавно, затова имай търпение, но резултатите ще дойдат и ще бъдеш удовлетворена.
WooHoo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2009, 11:11     #535
ddani
АматЙор

Дата на присъединяване: Jan 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на ddani
Начално

Здравейте,след пет дена д-р Хубенов ще ми възстановява предна кръстна връзка,та приемам съвети,касаещи тази манипулация.И един конкретен въпрос:патериците и шината да ми ги донесат на изписването или да си ги нося при постъпването ми?
ddani Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2009, 11:54     #536
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отddani Разгледай мнение
Здравейте,след пет дена д-р Хубенов ще ми възстановява предна кръстна връзка,та приемам съвети,касаещи тази манипулация.И един конкретен въпрос:патериците и шината да ми ги донесат на изписването или да си ги нося при постъпването ми?
Моят съвет е задължително да си вземеш болкообезпокояващо.Много хора забравят, а болката вечерта след операцията си е гадна... Шината и патериците най-добре си ги вземи в стаята, за да отпрашваш като му дойде времето. В Дианабад продават хубави дървени патерици. Шините са скъпички, ако нямаш шина мога да ти предложа моята на 50%, че не искам да я гледам вкъщи изобщо. Пожелавам ти успешна операция( а там 99 % са такива) и споко- само първите 10ина часа са отвратни
Viktor Sickhead Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2009, 11:58     #537
ddani
АматЙор

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отViktor Sickhead Разгледай мнение
Моят съвет е задължително да си вземеш болкообезпокояващо.Много хора забравят, а болката вечерта след операцията си е гадна... Шината и патериците най-добре си ги вземи в стаята, за да отпрашваш като му дойде времето. В Дианабад продават хубави дървени патерици. Шините са скъпички, ако нямаш шина мога да ти предложа моята на 50%, че не искам да я гледам вкъщи изобщо. Пожелавам ти успешна операция( а там 99 % са такива) и споко- само първите 10ина часа са отвратни
Благодарско за съветите,а за шината-уж са ми обещали,ама ако не стане ще те имам предвид.Respect.
Стари 02-04-2009, 12:31     #538
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

А- забравих да кажа, че в дните преди операцията е важно да се концентрираш върху това да си изпъваш коляното на макс в легнало положение- свивката на кракът ти да опира леглото, а капачката да е възможно най- вдлъбната. Така ще им е по-лесно на опериращите, а и на теб при възстановяването. Мамка му миналата година точно по това време ме рязаха и мен
Viktor Sickhead Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2009, 14:08     #539
Poroq
Junior Member

Дата на присъединяване: Apr 2009
Начално

Януари тази година претърпях инцидент и си обърнах коляното, като разстоянието между капачката и долната кост беше 10-15 см,почти щеше да ми пробие кожата отзаде на крака .Лекарите ми казаха ,че съм скъсал всичко възможно в коляното също съм засегнал и някакви нерви ,и вече 4 месец съм на легло сега ходя на някакви процедури лазери и ултразвук.Казаха ми ,че немогат да ми направят операция докато не се възтанови нерва.Някои имали представа сега е 4 месец възтановяване колко още ще трябва да чакам за операция и коко време ще се възтановявям след операцията да мога да махна патериците.
Poroq Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-04-2009, 14:56     #540
ddani
АматЙор

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отViktor Sickhead Разгледай мнение
А- забравих да кажа, че в дните преди операцията е важно да се концентрираш върху това да си изпъваш коляното на макс в легнало положение- свивката на кракът ти да опира леглото, а капачката да е възможно най- вдлъбната. Така ще им е по-лесно на опериращите, а и на теб при възстановяването. Мамка му миналата година точно по това време ме рязаха и мен
Извадил си същия "късмет" като мене-в края на сезона.
Отговор

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 07:27.