Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 21-11-2017, 10:43     #1
123simon
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално Къде избяга козела...

Здравейте,

Видях новото лого на асоциацията и малко се учудих. Не защото не ми харесва, което е друга тема, а защото не видях да е имало дискусия и обсъждане, освен в новината на сайта. Мисля, че когато се избира лого, което хората да харесат, е добра идея да се подложи някакво обсъждане и евентуално на гласуване. Може би трябва да има ново лого (макар че от новината не се разбира защо), но то трябва да е поне толкова яко колкото козела (той май не беше точно лого) или снежинката, за да го носят хората с кеф.

(между другото името на БАССЕС е сгрешено, поне в новината тук)

Поздрави,
Сай-мон
123simon Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 21-11-2017, 10:52     #2
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Аз си искам снежинката.
Стари 25-11-2017, 10:57     #3
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Следващите редове може да не се харесат на всички, включително и на няколко добри приятели. Ще се постарая да съм градивен в критиката си, защото "Новото лого" грам не ми харесва по няколко причини:
1. Типографията (мисля така се нарича визията на шрифта) на българския и английския вариант не си кореспондира
2. Има намесен втори светлосин цвят, който не ми е ясно за какво е освен да се пречка, ако ти трябва монохромно лого...
3. Логотипията не е разработена докрай и човек не може да го използва на тъмен фон без да го преработва. както написах в т.2 и монохромно.
4. Самият символ ми стои суров и недовършен. Със същия успех може да се замени с произволен символ.
5. Символът е доста дантелен и се губи. Не е ясно разпознаваем като снежинка. Лесно може да се види кака изглежда на главната страница към последните новини
6. Не смятам, че в едно лого трябва да се изписва пълното наименование на организацията. Нали затова е лого?
7. Подходящо е само за ляво равнене и не стои добре центрирано или с дясно равнене при използване в графични материали.
8. Прилича на изплюто от генератор за лога, в който са зададени символ име и слоган (в случая пълното наименование на бассес)

За козела смятам, че във времето се е превърнал в символ на БАССЕС и бранд за фрирайд състезанията.
Искрено се надявам, да не е избягал никъде....
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-11-2017, 09:36     #4
Георги
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2009
Начално

Здравейте,
едва ли има значение, но и аз да споделя за "Новото лого".
Не ми допада по няколко причини:
1. човек трябва да има огромно въображение, за да види "снежинката" а ските се разчитат като двама гушнати един в друг скиора;
2. шрифтът не е естетически издържан, оформлението на текста не е добро и дори забавна дума като "асИциация" не оправя настроението.
3. визията на логото е недовършена, за което в УАСГ щяха да ме върнат на вратата, така че дизайнерският екип да не се излежава;
4. по идеалната хоризонтала и вертикала или "сноубордовете" са чудна препратка към "плюса" на БЧК, което само по себе си до нищо хубаво не води.
Те това е.
В интерес на истината жена ми видя първо снежинка в логото.
Ако съм нагрубил с нещо, моля за извинение.
Вие знаете много добре, че критиката е най - лесното нещо на света, но въпреки логото, отново бих си закупил продукти на БАССЕС, само няма да оцветявам бордовете в червено.
Поздрави.
Стари 28-11-2017, 10:09     #5
vga
Ski Bum

Дата на присъединяване: Oct 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на vga
Начално

Хах, вярно пише "асициация", не бях обърнал внимание!
vga Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-11-2017, 08:12     #6
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Привет,
грешката в името беше от по-стара версия, сори, качил съм нея в бързането.
Защо ни трябваше ново лого - ами защото:
1. Не сме имали ясно старо. Като човек, който има поглед в документацията и историята на БАСССЕС, трябва да Ви кажа, че беше страшна анархия...
2. Козела е бил (и е)запазена марка за състезание. За това и се ползва. Не е лого, не може и да бъде. Представете си го как стои на бланка на официално писмо - нито може да го събереш, нито ще се вижда добре при много малък мащаб.
3. Снежинката и аз си я обичам. Тя обаче си е запазен дизайн, а дизайнера й (един от нас) е доста зает последните години и не можа да обърне внимание за преработването й, и "донастройване" за лого... Една година мина в желание, това да се случи, но така и не се случи.
3. Не съм дизайнер, не мога да говоря за детайли и шрифтове. Точно за това работата беше възложена като задача на човек, който ръководи голям екип в рекламна агенция. Бил е председател на БАССЕС, основател и т.н. - т.е. знае, какво е БАССЕС и знае и какво се търси при правене на лого (не само първа емоция). Той е възложил на избран от него дизайнер. Дизайнера е дал версия, тя е обсъждана, връщана и т.н. Е да, не е имало дискусия точно във форума, но, мисля, разбирате и защо. Опита ни е показал, че "дизайн през форум" не носи особено добри резултати. Преди години точно аз си спомням жестока критика към една тениска, която беше резултат точно от "дизайн с конкурс в сайта"...
4. Логото си е лого. То или ще се приеме, или не. С него света не се свършва, надявам се още повече да не се свършва пудрата и желанието ни да караме. Ако не се харесва и не върши работа - някой ще се заеме (надявам се от хората с постове и мнение по въпроса) и ще задвижи ново...

Ski Ya

Запоследно променено от mp2 : 29-11-2017 в 08:14.
mp2 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-11-2017, 09:07     #7
bobber

Начално

Концепцията на BEFSA safety ми допада повече за лого и лесно може да се трансформира.
Стари 01-12-2017, 10:22     #8
-gesh-
плешиф лифтар

Дата на присъединяване: Dec 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез MSN на -gesh- Изпрати съобщение чрез Yahoo на -gesh- Изпрати съобщение чрез skype; на -gesh-
Начално

28.01.2009г. "Дирекция Национален парк Пирин предупреждава всички любители на зимните ски спортове, че карането на ски и сноуборд извън трасетата на ски пистите е опасно, крие много рискове и е забранено съгласно Плана за управление на Национален парк Пирин."

да ама в чл. 1.16.7.4. пише - "Видове спорт, които могат да се развиват в парка: Зимни преходи (ски с панти) и Ски преходи с ползване на алпийска екипировка"!

04.10.2010г. "Шефът на парк "Пирин" подава оставка заради близки връзки с "Юлен""
-gesh- Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-12-2017, 12:57     #9
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

А, май и тук има от БАССЕС!
Да не се бъркам, ама това отзад е новата "снежинка", нали?
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-12-2017, 22:04     #10
bobber

Начално

Да сигурно е жената с черната бурка (само с дветее дупки за очи) - най-ляво на снимката.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 06:45.