Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 27-10-2008, 19:50     #421
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

как бе оня ден оперира голямата звезда на Лефски Еньо
Viktor Sickhead Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 20:56     #422
mmanev
Junior Member

Дата на присъединяване: Aug 2008
Начално

Най-добрия метод за разбиране какво ти има е артроскопията!Направи си такава,ако имаш възможност!Поема се от здравната каса докато ЯМР е с пари,ако няма квоти за това и я го разчетат,я не!Така от пипане и бутане нищо не могат да разберат освен ,ако ти е супер нестабилно коляното!По пренцип може да се установи нестабилността дори и да е малка,но това може и да е причинено от менискуса!Аз лично си направих артроскопия ,когато си усуках коляното и разбрах,че имам скъсани ПКВ.След това последва операция ,от която вече 4-ти месец се възстановявам!Има едно основно нещо след това-бързо започвайте раздвижване,много упражнения трябват,за да запазите четириглавия мускул от атрофия,не бягайте преди 4 месец от операцията!Това е!Успех и бъдете здрави!
mmanev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-10-2008, 21:49     #423
Viktor Sickhead
Crazy and lost

Изпрати съобщение чрез skype; на Viktor Sickhead
Начално

Как може да кажеш, че артоскопия е най- добрият метод за диагноза бе ти нормален ли!?!?!? Вярно е,че дава най- точна диагноза, но това коляно да не е за два дена да се отваря ей така- да се види какво точно му е. Колкото повече се отваря коляното ти, толкова повече страда то, както и мускулите на крака. Ако ще се прави атроскопия, след това е задължително да следва оперативна намеса, а не просто докторите да гледат какво става вътре и после да те затварят, това е супер безсмислено и вредно за пациентите!
Viktor Sickhead Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-10-2008, 10:51     #424
BADGANAKA
Member

Дата на присъединяване: Oct 2008
Начално

Според мен един добър лекар практикувал много време тази професия в област травматология , със своя опит би трябвало с натискания тук там раздвижване на кракъ в определена посока да каже с точност какво не е наред ... Може и да не е точно така но аз така го разбирам .
BADGANAKA Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-10-2008, 16:35     #425
kuzatameduza
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2007
Начално

в много случай артроскопията се оказва единствения метод за точна диагноза, например при мен така стана операцията е сравнително лека и не се води "отваряне на коляното"...

при всичко случай първо трябва да се иде поне на трима лекари естествено преди да се легне под ножа

иди при хубенов бе човек, всеки ден е в дианабад от 8.00 до към обяд, човека няма да тръгне да те реже без нужда. освен в дианабад, оперира и в частна клиника, ако те притесняват условията там или искаш да стане по-бързо
kuzatameduza Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-10-2008, 19:38     #426
mmanev
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkuzatameduza Разгледай мнение
в много случай артроскопията се оказва единствения метод за точна диагноза, например при мен така стана операцията е сравнително лека и не се води "отваряне на коляното"...

при всичко случай първо трябва да се иде поне на трима лекари естествено преди да се легне под ножа

иди при хубенов бе човек, всеки ден е в дианабад от 8.00 до към обяд, човека няма да тръгне да те реже без нужда. освен в дианабад, оперира и в частна клиника, ако те притесняват условията там или искаш да стане по-бързо
Това имах предвид!Артроскопията е миниинвазивен метод за диагностика на коляното!Няма отваряне на коляно,няма атрофия на мускули и т.н. ,но щом повече разбираш ,може би ти е ясно !Доколкото начина за констатация на травмата-може да се установи нестабилността в коляното,но това може и да е причинено от увреден менискус
Стари 28-10-2008, 23:15     #427
BADGANAKA
Member

Начално

Тук няколко дена чета нали обстойно че добрите специалисти и т.н. давали наи точна представа ... никъде не прочетох за артроскопия ... отидох при специалист и веднага се заговори за арт и пак ме наплашихте я менискус я нещо друго ... има ли проблем ако си седа с увреден менискус 25 дена както си ми казаха? до колкото четох колкото по бързо се оправи толкова по добре за възстановяване и т.н. не споря с никои че еди кое си е правилно но явно не трябва да чета толкова неща ... доста се влия човек от този и онзи ... а в случаите като моя ... само ми се пълни иначе празната тиква с щяло и нещяло ...
Стари 29-10-2008, 18:37     #428
mmanev
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBADGANAKA Разгледай мнение
Тук няколко дена чета нали обстойно че добрите специалисти и т.н. давали наи точна представа ... никъде не прочетох за артроскопия ... отидох при специалист и веднага се заговори за арт и пак ме наплашихте я менискус я нещо друго ... има ли проблем ако си седа с увреден менискус 25 дена както си ми казаха? до колкото четох колкото по бързо се оправи толкова по добре за възстановяване и т.н. не споря с никои че еди кое си е правилно но явно не трябва да чета толкова неща ... доста се влия човек от този и онзи ... а в случаите като моя ... само ми се пълни иначе празната тиква с щяло и нещяло ...
Виж сега!Ако имаш проблем се менискуса рано или късно ще ти блокира коляното и така или иначе ще се подложиш на операция ,но от седене няма да се оправи!При мен случая беше подобен!Казаха ми, че имам скъсан менискус и да карам така докато ми блокира ставата и нещата не станат неотложни ,но в крайна сметка се получи ,че съм карал 6 месеца със скъсана предна кръстна връзка, че даже и футбол играх!Отиди на лекар и си направи една артроскопия,ако имаш взможност!Знаейки ,че може да предотвратиш нещо по сериозно бъди спокоен!Така като ходиш от лекар на лекар само ще те въртят!Успех
Стари 29-10-2008, 21:49     #429
BADGANAKA
Member

Начално

Ако имам скъсан менискус като ми е прав крака и като седа боли ли ? при какви положения боли ? От както след мача отидох в пирогов съм с шина вече 4-5 дена ... Ще хода при д-р Хубенов да каже тои какво да правиме . Четох че ако се прави Артроскопия има вероятност да се напълни коляното после с вода , да се прават некви пункции и т.н. ... ще рискувам ... при скъсани връзки не би ли трябвало да имаш проблем с ходенето? болки някакви ? Единствено в краен случаи искам да лягам под ножа ... Знам че не е болезнена артроскопията но ... четох много хора си имат проблеми след това точно с тези води и т.н. ...
Стари 31-10-2008, 13:34     #430
BADGANAKA
Member

Начално

Отидох при д-р Хубенов при което тои каза никва шина никви 5 лева ( както е израза ) Имам разтегната вътрешна връзка . До 1 седмица трябва да утихне . Сега трябва лека да пораздвижа крачето и след седмица ще видиме .

pp: Мерси на адаша от форума за препоръката . Тои си знае кои е
Стари 31-10-2008, 18:57     #431
find
Junior Member

Начално

Здравейте
Не съм писала отдавна. Минаха 7 месеца от операцията (ПКВ), всичко беше наред до миналия месец, когато изведнъж коляното ми започна да пука и да се гипсира от време на време.
Хубенов ми каза, че трябва да ми се сложат инжекции с хилауронова киселина, за да се смаже коляното.
Някой има ли опит с това? А колко ме е страх от игли...
find Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-11-2008, 12:01     #432
cekupama
Junior Member

Начално

При мен почти минаха два месеца от както си оперирах ПКВ на десен крак при д-р Хубенов, ходя на реахабилитация, но не съм доволен от нея, не съм от София и нямам възможност да си я правя в Дианабад, в болницата където съм на реахабилитация ми обръщат малко внимание, общо взето сам си се подготвям по програмата, която ми я препоръчаха от Дианабад. Скоро мисля да си купя велоергометър и въобще няма да ходя в болницата да си губя времето, с нещата които имам в къщи ще се тренирам по-добре. Едно нещо ме притеснява, оперираният крак ми "хлопа" като го разклатя на ляво и дясно в седнало полужение, както преди да ме оперират, не знам дали е още не е рано за някакви притеснения, все пак едва 2 месеца са се минали, и възтановяването е още в начален стадиий, нормално ли е това ?
cekupama Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-11-2008, 19:46     #433
nmishev
Junior Member

Дата на присъединяване: Jun 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отcekupama Разгледай мнение
При мен почти минаха два месеца от както си оперирах ПКВ на десен крак при д-р Хубенов, ходя на реахабилитация, но не съм доволен от нея, не съм от София и нямам възможност да си я правя в Дианабад, в болницата където съм на реахабилитация ми обръщат малко внимание, общо взето сам си се подготвям по програмата, която ми я препоръчаха от Дианабад. Скоро мисля да си купя велоергометър и въобще няма да ходя в болницата да си губя времето, с нещата които имам в къщи ще се тренирам по-добре. Едно нещо ме притеснява, оперираният крак ми "хлопа" като го разклатя на ляво и дясно в седнало полужение, както преди да ме оперират, не знам дали е още не е рано за някакви притеснения, все пак едва 2 месеца са се минали, и възтановяването е още в начален стадиий, нормално ли е това ?
Здравей,
отиди си на профилактичния преглед при д-р Хубенов. В края на всеки месец след операцията е добре да ходиш, да те види. И аз се бях панирал, че пукам и чукам, но се оказа, че било нормално такива пукания де се появяват около 3-ти 4-ти месец заради срастване на тъканите.

Искам да попитам някой от вече преминалите през всичко как стои въпроса с наколенки, скоби и т.н. при каране на ски. В края на декември стават 6 месеца и не ми се иска да изтървам сезона - разбирате ме

Поздрави!
nmishev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-11-2008, 22:28     #434
dochev
Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfind Разгледай мнение
Хубенов ми каза, че трябва да ми се сложат инжекции с хилауронова киселина, за да се смаже коляното.
Някой има ли опит с това? А колко ме е страх от игли...
Не се притеснявай за инжекциите. На мен ми ги би Хубенов и противно на очакваниата ми бяха абсолютно безболезнени.
dochev Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-11-2008, 10:51     #435
BADGANAKA
Member

Начално

Здравейте пак ... раздвижих си доста кракъ последните 2-3 дена и вече мога да кажа че си хода нормално ... обаче е ми е много странно ... като си свивам крачето и отзад зад коляното нали на десния крак от към страната на левия нали има един хрущял ли е нз какво е ... е като си свивам кракъ и усещам пукане там ... като си задържа ръката и се усеща по осезаемо ... има ли нещо общо това с медиалната връзка и какво може да е ... ? в петък съм на преглед при доктор хубенов така че тои ще каже какво е всичко и т.н. ... но искам да се информирам да вида какво мислите вие по въпроса .
Стари 04-11-2008, 11:45     #436
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално BORKO

Тва диагнозата по интернет е сложно нешо ама според мен само да не ме нахрани някой доктор може да е едно от следните неща:
1. да се е получило някакво срастване
2. да имаш захабени хрущяли хондропатия май беше заболяването
3. скед операция трябва да мине определено време докато се възстанови налягането в колянната капсула, там някаква синовиална течност трябва да има

Абе с две думи иди на доктор и си намери добър физиотерапевт
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-11-2008, 18:04     #437
mih
Junior Member

Дата на присъединяване: Jul 2008
Начално

Цитат:
Здравейте пак ... раздвижих си доста кракъ последните 2-3 дена и вече мога да кажа че си хода нормално ... обаче е ми е много странно ... като си свивам крачето и отзад зад коляното нали на десния крак от към страната на левия нали има един хрущял ли е нз какво е ... е като си свивам кракъ и усещам пукане там ... като си задържа ръката и се усеща по осезаемо ... има ли нещо общо това с медиалната връзка и какво може да е ... ? в петък съм на преглед при доктор хубенов така че тои ще каже какво е всичко и т.н. ... но искам да се информирам да вида какво мислите вие по въпроса .
маняк
бил си на преглед при Хубенов и Тони Георгиев доколкото разбрах
успокой се и се възстановявай без притеснения
тези двамата са най-добрите в бранша и ако имаше нещо нередно щяха да ти кажат
mih Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 05-11-2008, 18:40     #438
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отBORKO Разгледай мнение
2. да имаш захабени хрущяли хондропатия май беше заболяването
хондромалация се казва,Борко,аз съм с такова..
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 10-11-2008, 10:47     #439
BADGANAKA
Member

Начално

Хайде да ходиме да ритаме Бях на контролен преглед при д-р Хубенов които каза да почвам да натоварвам коляното лека полека ... това пукане го имам и на другия крак каточели но може да ми съм го имал и преди но да не ми е правило впечатление Иначе нямам никакви болки и се надявам скоро време да съм готов за футбол Да ходих при доктор тони георгиев който каза да си взема една шина и да я носа 1 месец ... е взех тази шина и носих точно 2 дена , тогава когато д-р хубенов каза че ако я носа 1 месец се получава срастване и после е много по трудно да се оправи както си му е редът ... сега ако някои може да каже някаде форум или нещо такова дето да си продам шината защото не ми е нужна ....
Стари 10-11-2008, 11:35     #440
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Хайде да ходиме да ритаме
Крачката от футболното игрище до болничната стая е само една, много малка и обикновено крива!

Tags
докторе защо, рехабилитация, коляно, операция, скъсани връзки

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 02:33.