Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 14-01-2013, 15:34     #61
k_v_v
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
Аз лично на 4-5 чаосо каране на писта се потя толкова малко, че нямам нужда от някакво сериозно рехидратиране.
Обезводняването зимата става най-вече от дишането на студен въздух.

Запоследно променено от k_v_v : 14-01-2013 в 15:36.
k_v_v Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2013, 17:58     #62
risto_turisto
Дръвен ШОП

Дата на присъединяване: Sep 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отНики Разгледай мнение
...
Относно поста на Ристо:
Принципно си прав, но ако не надхвърлиш моментните ти възможности, няма как да получиш свръх възстановяване след това и да достигнеш едно ново ниво на издържливост и възстановяване.
Немаше ме в ефира за няколко дни (бяхме под прицел на авджиите по Алиботуш ).
Ники, тя границата се вдига с всяко сериозно натоварване. Особено след третия ден. Не е като да не съм го установил опитно...
Както се казва - количествените натрупвания водят до качествени изменения.
2. Montane, Mountain Hardwear, Icebreaker, Smartwool, Ortovox, Darn Tough, Super.Natural, Devold, Mammut, CMP.
3. Tracker 2, Stealth 260 Carbon, Avi Tech D-handle
4. Sony Alpha NEX-3NL.
risto_turisto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2013, 21:36     #63
Cloun
Fancy Noddle

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Най-опасно е обезбиряването по време на скияне(разбирай всякакви дейности със ски освен пиене на бира със ски), което води до остро нарушаване диурезата и засилено чувство за паника от, това, че Коста може да е изпил всичката бира в съответната хижа!
Справка: питай Коста
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 14-01-2013, 22:31     #64
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отristo_turisto Разгледай мнение
Особено след третия ден. Не е като да не съм го установил опитно...
Три дни...това е някаква нова мега теория за свръхкомпенсацията явно...
Стари 14-01-2013, 23:05     #65
Capelle
Pocket Rocket

Дата на присъединяване: Dec 2003
Начално

Има и по сериозни проблеми.. Клаустрофобия...
Клаустрофобията е страх от затворени помещения. Примерно - след ски, отивайки до магазина за бира, ме е страх да не е затворено.
2005/2006 - 42, 2006/2007 - 37, 2007/2008 - 36, 2008/2009 - 33, 2009/2010 - 37, 2010/2011 - 28, 2011/2012 - 38, 2012/2013 - 41, 2013/2014 - 26, 2014/2015 - 22, 2015/2016 - 24, 2016/2017 - 17, 2017/2018 - 20, 2018/2019 - 17, 2019/2020 - 12
22
Capelle Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2013, 00:21     #66
manev
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
Клаустрофобията е страх от затворени помещения. Примерно - след ски, отивайки до магазина за бира, ме е страх да не е затворено.
хахааааааа много сме ! силни сме !
Стари 15-01-2013, 08:48     #67
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отCapelle Разгледай мнение
:worsh ippy:
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2013, 13:07     #68
n-teen
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2010
Начално

Цитат:
Фитнеса и клякането преди сезона помага, но като караш 5 дена всеки ден и въпреки 2 дена почивка днес вече установих, че ми идва много. Че номера става с каране е ясно, но възстановяването е важно, колкото и предварителната подготовка.
Ако в предварителната подготовка на всеки 2 и половина - 3 месеца, се пробва за период от седмица да се симулира натоварване равносилно на 5 дни яко ски, като дойде момента да се ръчка на снега, тялото ще приеме това като поредната доза хумор и няма да откаже. Не е пробвано. Но пък не виждам причина да не проработи.

Цитат:
Относно поста на Ристо:
Принципно си прав, но ако не надхвърлиш моментните ти възможности, няма как да получиш свръх възстановяване след това и да достигнеш едно ново ниво на издържливост и възстановяване.
тъй де, защо да се чака зимата

Аз такива многодневни подвизи нямам, но гласувам също за: водата, киселото мляко, бирата /ебаси комбинацията/ масажа, разтягането след каране. Задълже.

Запоследно променено от n-teen : 15-01-2013 в 13:12.
n-teen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2013, 14:26     #69
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отn-teen Разгледай мнение
Ако в предварителната подготовка на всеки 2 и половина - 3 месеца, се пробва за период от седмица да се симулира натоварване равносилно на 5 дни яко ски, като дойде момента да се ръчка на снега, тялото ще приеме това като поредната доза хумор и няма да откаже. Не е пробвано. Но пък не виждам причина да не проработи.
това звучи като не лош вариант за пробване за идното лято, ама трябва да се дефинира каква ще е тази тренировка близка до 5 дни яко каране със ски, която и да не отнема по цял ден де
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2013, 15:57     #70
Cloun
Fancy Noddle

Начално

Момчета пак ли аз трябва да ви ограмотявам....
Чуйте какво казва човекот накрая - демек почивката ражда шампиони и такова майката на умората!

Корлиц, само 2-3 часа е...!
Cloun Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2013, 16:16     #71
steppenwolf
Senior Member

Начално

Aksel
е
жесток.
Стари 15-01-2013, 17:34     #72
korlitz
Senior Member

Начално

добре де Аксел не се ли готви с цел да е в мега топ форма за 3 минути а не толкова за издържливост за много карания много дни подред?... (не че очаквам да го затруднят 9 дена на лалето, по-скоро ще го убием от скука) просто си разсъждавам "на глас" ...?

от известно време се чудя как е по-добре да тренирам - къси серии 6-10 клека с по-големи кила (100+) или с по-малки кила (50-70) но по-дълги серии (20-30) ... и към двете добавям и плиометрични упражнения със собствено тегло (+10). Малко повече клоня към дългите серии, но не съм се убедил още нито в едното нито в другото. Какво мислите по въпроса? (само моля без отговори 3х30х160 )
Стари 15-01-2013, 19:18     #73
Kenshin
ski driftar

Дата на присъединяване: Apr 2008
Изпрати съобщение чрез skype; на Kenshin
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkorlitz Разгледай мнение
добре де Аксел не се ли готви с цел да е в мега топ форма за 3 минути а не толкова за издържливост за много карания много дни подред?... (не че очаквам да го затруднят 9 дена на лалето, по-скоро ще го убием от скука) просто си разсъждавам "на глас" ...?

от известно време се чудя как е по-добре да тренирам - къси серии 6-10 клека с по-големи кила (100+) или с по-малки кила (50-70) но по-дълги серии (20-30) ... и към двете добавям и плиометрични упражнения със собствено тегло (+10). Малко повече клоня към дългите серии, но не съм се убедил още нито в едното нито в другото. Какво мислите по въпроса? (само моля без отговори 3х30х160 )
Е то тия три минути са... Аксел го бяха сложили на едни ски фрирайд и го накараха да пусне един склон. Не знам къде го гледах, ако някой се сети може да пусне сегмента. Работата беше такава, че той пусна бахти склона в стил супер Г, даже нагоре завиваше отвреме на време . Тия не са хора, неговата тренировка 100% натоварва толкова, ако не и повече отколкото нашо си каране 1 ден по лифтове.

ако искаш издръжливост по - дългите, ако трябва пауър по тежките.

Запоследно променено от Kenshin : 15-01-2013 в 19:24.
Kenshin Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2013, 19:28     #74
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отkorlitz Разгледай мнение
(не че очаквам да го затруднят 9 дена на лалето, по-скоро ще го убием от скука)
Понеже Свиндал не бута колци на писта по 5-6 часа на ден за това ще пукне от скука. Айде малко по-сериозно. Научете се да карате на писта и тогава се въдете големи фрирайдери. На пистата се става Скиор! Във вторника в голямата пудра имаше под лифта едно състезателче с клинче, яке на Витоша ски и ски Атомик GS. Е караше така, с тях, както повечето от тука пишещи тук могат да си представят само на сън. Така, че малко по-сериозно с изхвърлянията къде е скучно и къде не.
Аз за себе си установих, че мога да карам 9 дена без прекъсване и без странични ефекти за тялото. Явно програмата ми за крака през лятото е подходяща. А защо съм го направил-Защото ми е кеф.
Стари 16-01-2013, 08:08     #75
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
На пистата се става Скиор!
Не смятам, че на Лале точно може да се правят каквито и да било тренировки и да се стане какъвто и да било, просто лифта е прекалено бавен....
Стари 16-01-2013, 08:16     #76
f2f
ските са скъп спорт!

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Не смятам, че на Лале точно може да се правят каквито и да било тренировки и да се стане какъвто и да било, просто лифта е прекалено бавен....
мите, няма нужда чак толкова негативизъм. тренировки стават навсякъде. лично съм гледал преди години два дни преди спускането за световната купа в лейк луиз как няколко от швейцарския отбор минаха от сутринта до вечерта през поне 100 чифта стьокли модели за спускане (200+ см) на по-малко от 100 метра вертикал. 3 секунди до долу, 5 минути нагоре. файда ужким никаква, ама ония си знаят. даже бях писал за тях във форума навремето. 2004-2005 някъде...
f2f Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-01-2013, 08:24     #77
dimitard
Senior Member

Начално

Не съм негативен бре, просто при мен 18-19 мин. нагоре на вятър и студ, 1.5 мин. надолу имат само лоши ефекти. На Боро, където е малко по-бързо е доста по-добре....(нощно с нощно сравнявам).....така или иначе, тая част от сезона отмина...
Стари 16-01-2013, 08:26     #78
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Мите, тренировка можеш да си направиш и на бабуната пред блока. Стига да има желание. Лифта на Лале не е чак толкова бавен(справка Добринище и Езерата). Ф2Ф ти го е написал също.
п.с. Нагоре качването е точно 9 мин(една цигара изпушвам до пресичането с пистата и на горе има още 4-5 мин.) 18 мин е с Романски до горе.
Стари 16-01-2013, 09:01     #79
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
..........(една цигара изпушвам до пресичането с пистата и на горе има още 4-5 мин.) 18 мин е с Романски до горе.
Опааа и къде фърляме фасчето ????
Стари 16-01-2013, 09:04     #80
korlitz
Senior Member

Начално

Цитат:
Понеже Свиндал не бута колци на писта по 5-6 часа на ден за това ще пукне от скука. Айде малко по-сериозно. Научете се да карате на писта и тогава се въдете големи фрирайдери. На пистата се става Скиор! Във вторника в голямата пудра имаше под лифта едно състезателче с клинче, яке на Витоша ски и ски Атомик GS. Е караше така, с тях, както повечето от тука пишещи тук могат да си представят само на сън. Така, че малко по-сериозно с изхвърлянията къде е скучно и къде не.
Аз за себе си установих, че мога да карам 9 дена без прекъсване и без странични ефекти за тялото. Явно програмата ми за крака през лятото е подходяща. А защо съм го направил-Защото ми е кеф.
бутане на колци и каране на писта са две доста различни неща

както и да е ...кажи нещо за чуденката ми, знам че имаш какво да кажеш
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 05:43.