Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > По пътя

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-10-2015, 10:05     #1
sugarfactory
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално Откриване на сезона края на ноември

Младежи, имам желание да открия сезона последната седмица на ноември или първата седмица на декември на някой глетчер, ама нещо хората около мен им се струва прекалено рано и не се организирахме...та ако някой има някаква бюджетна оферта за този период и му липсват един или двама човека за попълване на бройката да свирка...идеята ми е каране по писти, пък ако уцелим прогноза ще облажим допълнително.
Имам кола, в случай че някой има оферти за нощувки, а няма транспорт...
Нямам панти, колани и тн. така че мога да съм компания само за лифт зоната.
sugarfactory Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-10-2015, 13:07     #2
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsugarfactory Разгледай мнение
Младежи, имам желание да открия сезона последната седмица на ноември или първата седмица на декември на някой глетчер, ама нещо хората около мен им се струва прекалено рано и не се организирахме...та ако някой има някаква бюджетна оферта за този период и му липсват един или двама човека за попълване на бройката да свирка...идеята ми е каране по писти, пък ако уцелим прогноза ще облажим допълнително.
Имам кола, в случай че някой има оферти за нощувки, а няма транспорт...
Нямам панти, колани и тн. така че мога да съм компания само за лифт зоната.
Най-близкия е Mölltaler глетчер и там вече карат http://www.bergfex.com/moelltalergletscher/webcams/ 90cm сняг. За съжаление за края на ноември не мога да се организирам
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-10-2015, 14:48     #3
sugarfactory
Senior Member

Начално

Не го знам мястото, за което говориш, ще го чекна. Миналата година ходихме по това време на двете алпи и беше екстра, тази година обаче нещо не мога да организирам хората, много семейни ангажименти... та ми се иска ако някой си е направил организация и има място да се включа наготово
Ако си ходил на Molltaler имаш ли някакви координати там за някакви по-тънки нощувки нещо?
Ако не можеш за края на ноември може и нещо за началото на декември...
Стари 28-10-2015, 21:01     #4
Сале
Senior Member

Начално

Цитат:
Не го знам мястото, за което говориш, ще го чекна. Миналата година ходихме по това време на двете алпи и беше екстра, тази година обаче нещо не мога да организирам хората, много семейни ангажименти... та ми се иска ако някой си е направил организация и има място да се включа наготово
Ако си ходил на Molltaler имаш ли някакви координати там за някакви по-тънки нощувки нещо?
Ако не можеш за края на ноември може и нещо за началото на декември...
В този район съм ходил съм два пъти, в началото на февруари 2016 отивам за трети и за огромна моя изненада намирам най евтини оферти през booking.com. В момента имам резервация през booking за 8 човека в къща с 4 двойни спални 1,050€ за 7 нощувки. Излиза по 19 евро на калпак на вечер

До Мьолталер през зимата се стига само с едно подземно влакче. Най-близкото село е Flattach. И там и в съседните села има много приятни къщи и пансиончета. Горе в курорта има само една - много е маниашко да се качиш да спиш там, но не съм питал за цените. Там дет се вика може да не си сваляш ските за през нощта в леглото
http://www.weisseehaus.at/

Ако не си намериш компания до седмица пиши тук. Не знам дали мога да се измъкна но, имам много неизползвана отпуска и кола, която вече е утъпкала пътя дотам
Стари 29-10-2015, 07:35     #5
sugarfactory
Senior Member

Начално

Еми 20 евро за човек за нощувка не е чак толкова евтино по-скоро е нормално. Миналата година попаднах на някакъв пич с туристическа агенция и тоя младеж изкара оферта за двете алпи за 180 евро 7 нощувки със ски картите включени тази година още от август месец се опитвам да се свържа с него, но нито тела му е активен нито на мейли отговоря, та или е фалирал или и аз незнам ...
До там обаче пътя е значително по-дълъг, с около 600 км., а сега гледах, че някъв тунел нещо е пропаднал и трябва да се заобикаля та още около 100-ина км. допълнително.
Ще поразгледам аз за тва Флатах и ще пиша.
Пък ако някой изскочи с няква готова оферта най-добре
Стари 29-10-2015, 15:39     #6
Сале
Senior Member

Начално

Цитат:
Еми 20 евро за човек за нощувка не е чак толкова евтино по-скоро е нормално. Миналата година попаднах на някакъв пич с туристическа агенция и тоя младеж изкара оферта за двете алпи за 180 евро 7 нощувки със ски картите включени
Евтини неща винаги може да се намерят, но зависи какво търсиш. В моята компания понеже сме на годинки предпочитаме самостоятелна къща или етаж от къща и свободна програма за ските
Стари 01-11-2015, 21:30     #7
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Понеже по-горе стана дума за проблем с пътя около 2-те Алпи - има огромно свлачище и до колкото разбрах от една презентация, пътят към Ла Грав от Гренобъл ОСТАВА затворен СЛЕД разклона за 2-те Алпи. Много са се нашашкали (целият склон се движи) и може би няма да го оправят скоро - затворен е голям тунел, а алтернативен път е много рисков. До 2-те Алпи се пътува от Гренобъл, до Ла Грав се пътува през прохода от Италия към Бриансон (по принцип нормалния път за Сери-и-ше-вали и Ла Грав)
Стари 01-11-2015, 23:26     #8
raddy
селянин с коуеуо

Дата на присъединяване: Mar 2013
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmp2 Разгледай мнение
Понеже по-горе стана дума за проблем с пътя около 2-те Алпи - има огромно свлачище и до колкото разбрах от една презентация, пътят към Ла Грав от Гренобъл ОСТАВА затворен СЛЕД разклона за 2-те Алпи. Много са се нашашкали (целият склон се движи) и може би няма да го оправят скоро - затворен е голям тунел, а алтернативен път е много рисков. До 2-те Алпи се пътува от Гренобъл, до Ла Грав се пътува през прохода от Италия към Бриансон (по принцип нормалния път за Сери-и-ше-вали и Ла Грав)
Абсолютно точно! Още лятото пътя беше затворен на езерото долу на Mont de Lans преди 2-те алпи. Aко все пак някой пътува от Гренобъл или Марсилия за La Grave има обходен път през Gap и Briancon, като е означен със знаци и информационни табла!
Стари 02-11-2015, 09:44     #9
fromhell_
който го е страх от мечки

Начално

а през зимата всички пътища освен този през Гренобъл(който е затворен от свлачище, както се казва по-горе) са много рискови и почти винаги затворени заради паднали лавини...
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-11-2015, 13:02     #10
sugarfactory
Senior Member

Начално

Да, четох и аз за този проблем със свлачището, май няма да могат в скоро време да го оправят пътя става към 1800 км. до двете алпи, което си е малко прекалено освен ако не отиваш за един два месеца

Запоследно променено от sugarfactory : 02-11-2015 в 13:05.
Стари 02-11-2015, 13:04     #11
sugarfactory
Senior Member

Начално

Айде някой с няква оферта да изкача за края на ноември тука по наблизо по австрийско
Стари 02-11-2015, 13:30     #12
blueavalanche
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отfromhell_ Разгледай мнение
а през зимата всички пътища освен този през Гренобъл(който е затворен от свлачище, както се казва по-горе) са много рискови и почти винаги затворени заради паднали лавини...
Ами аз съм ходил 5 поредни години в Двете Талпи и пътят Бриансон-Ла Грав-Двете алпи НИКОГА не е бил затворен. Т.е. ако се търгва от България достъпът до Ла Грав не е проблем, а ако се пътува за Двете алпи трябва след Торино да се тръгне към оня дългия платения тунел и от там по магистралата към Гренобъл. Така или иначе между двата курорта има връзка през планината (вече срещу допълнително заплащане), така че който иска може да кара и в двата.
blueavalanche Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 03-11-2015, 08:49     #13
steppenwolf
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Ходя в Двете Алпи от няколко години и винаги минаваме през Бриансон, Пътя си е идеално почистен. Веднъж минахме през Гренобъл-по дълъг път и скъп тунел-май около 50 евро беше.
Тази година ще ходим Декември, четох за срутеният тунел, но казват, че може да се мине по път, който е от другата страна на язовира и са го понаправили. Дано да става, защото мислим да минем оттам.
Инфо чета оттук:
https://bikelodging.wordpress.com/20...-and-new-road/

http://bikelodging.com/blog/tunnel-d...-open-october/

October 2, 2015 at 12:44 pm
Hi Mark, no the tunnel is still closed and looks set to be so for a long time yet or even permanently. They are now in the process of building a temporary single lane road on the other side of the lake which should be open in time for the winter season 2015/16. However this side of the lake is avalanche prone, which may cause frequent closures of the road. A new tunnel cut deeper into the mountain has been proposed on the original side of the mountain. I read recently that it was hoped that this would be built by next summer, but this sounds optimistic.
Стари 03-11-2015, 09:01     #14
sugarfactory
Senior Member

Начално

Кога по-точно ще ходите декември, имате ли някакви оферти конкретни и евентуално едно място ако е за ранния декември За това алтернативното минаване ще се поразровя и аз да видя какво що ...
Стари 03-11-2015, 09:54     #15
Сале
Senior Member

Начално

Аз малко не мога да схвана за какво сте се хванали за тези двете Алпи при положение, че темата беше за предсезонно каране на някой глетчер. Дотам е два пъти повече път отколкото до който и да е глетчер в Австрия а ако ще е за два дни път и в Швейцарско и в Доломитите има по-близки места.
Стари 03-11-2015, 15:22     #16
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
Аз малко не мога да схвана за какво сте се хванали за тези двете Алпи при положение, че темата беше за предсезонно каране на някой глетчер.
Да малко се измести темата...аз все още не съм намерил желаещи за ходене, иначе на мен ми остана първата седмица на декември като възможност, за края на ноември не ми дават отпуска, а и то много наближи...та така
Стари 03-11-2015, 16:03     #17
steppenwolf
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2004
Начално

Powderweek-a тази година е от 05.12. Там сме Ако се организирате кола, ще караме заедно. Изкочи ли място, ще ти пиша.
Стари 04-11-2015, 20:09     #18
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отsteppenwolf Разгледай мнение
Powderweek-a тази година е от 05.12. Там сме Ако се организирате кола, ще караме заедно. Изкочи ли място, ще ти пиша.
Аз ще мога за първата седмица на дек. ако нещо изкочи, но пиши все пак ако ви се отвори някое място, до тогава има време та може и да има някви промени около отпуската
Стари 06-11-2015, 15:22     #19
Weider
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2014
Начално

https://www.facebook.com/groups/333384170107922/
November 1 at 6:39pm
Pavel Angelov:
имаме две места за към Австрия средата/края на ноември/началото на декември. Инсбрук най-вероятно.
Weider Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 07-11-2015, 09:29     #20
sugarfactory
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отWeider Разгледай мнение
https://www.facebook.com/groups/333384170107922/
November 1 at 6:39pm
Pavel Angelov:
имаме две места за към Австрия средата/края на ноември/началото на декември. Инсбрук най-вероятно.

писах му на момчето да видим дали ще успеем да сглобим нещо
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 06:14.