Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Видео, музика и снимки

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 11-02-2010, 10:24     #1
w4rn1nG
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2005
Изпрати съобщение чрез skype; на w4rn1nG
Начално Ohh, Pamporovo!

Петък е, намирам се във факултета си и чета като луд преди да влезна в кабинета на зловещия чичко, който иска да ме изпита устно. Почти не съм спал, в деня преди този отново имах изпит. Клепачите автоматично се затварят, но фактът, че цялата ми екипировка е в колата и след 30мин. ще пътувам към Кабинка ме държи свеж. Решавам да не чакам до последно и да помоля няколко от колегите да ме пропуснат пред себе си. Е, колежката излезна с усмивка и книжка в ръка, дойде и моят ред...
След 15-тина минути вече бях в друго измерения и гледах с надсмешка на изминалите събития. Изпитът мина добре и с усмивка пожелах успех на другите, отправяйки се към колата. Влизам в нея, затварям вратата и звъня на майка си, а междувременно изклчвам от скорост и завъртам ключа.
-Ало, майче, изпита мина добре, не се притеснявай. Ъъ, хайде ще ти се обадя после, че нещо колата не иска да запали... Дам, пробвам пак и не получавам различен отговор. Често ми го прави този номер. Явно не може всичко да е наред.
След дълъг престой, ходене до студентския стол да хапна, приказки с колеги и познати и непознати, които ме бутаха, най-накрая успях да запаля, но часът вече беше почти 2 и ходенето на родната Витоша се обезсмисли.
Точно 5мин. вече бях в Гео Милев и оставях един от колегите, които ме бутаха за да запаля. Той слезна, а аз продължих още 10 метра и спрях на светофара. Туко-що беше светнало червено и имах доста време да се оглеждам. Изведнъж през една кола от мен видях Ставри с неговото Рено, както се оказа по-късно, също прибиращ се от изпит. Звъннах му по телефона и двамата бяхме на на около 300м. от блока му, а той ми каза това което очаквах: -Ела в нас да се видим бре.
Така след 2 часа и половина пътувахме към Пампорово. В колата бяхме аз, Ставри и Ники Малкия. Разказах всичко преди тръгването толкова подробно, защото наистина денят ми беше микс от чувства и емоции на двата полюса, сменяйки се нееднократно. След разочарованието, сега бях още по-зареден. Чакаше ме супер уикенд на непознато за мен място с готини хора.
Пътят до Пампорово не беше от най-кратките. Чак след около три часа и нещо стигнахме курорта и всички бяхме много изненадани от гледката която се откри пред нас. Нещата бяха по-различни, от това, което си представяхме. Имаше строителство, но то беше извършено със стил и мярка. Определено Пампорово има добър вид, а и както разбрахме от местните, вече със строителството се е попривършило, така че можем да сме спокойни, че засега ще остане така красиво. От начало идеята беше да се спи в самия курорт, но по непредвидени от нас обстоятелства трябваше да спим в Смолян. След кратко спиране за почивка и оглеждане на рейловете по пътя за евентуален джиб, се заехме с пропътуването на добавените 15-тина километра до квартирата.
Тук е мястото да направя и реклама на Донка, нашата домакиня, която беше така добра и гостоприемна с нас. Наистина ти благодарим! Краткият ни престой остави желание у нас да дойдем пак. Всеки, който е удовлетворен от условията да спи в Смолян за 7лв. на креват при наличие на баня с топла вода, чаршафи и парно нека ми пише, ще му дам кординати.
Бързо се настанихме в стаята за 3-ма. Всеки беше зажаднял да си полегне лекичко след дългия път. Разопаковахме багажа, хапнахме и се заехме да гледаме кадри от състезанието на Боровец, състояло се миналата седмица. Не след дълго аз заспах, а момчетата...всъщност не знам какво са правили, май бяха слезли долу да пийнат нещо. Питайте си ги тях.
На следващият ден единственото мрачно нещо беше времето. Това, обаче, не беше достатъчно да смрачи настроението у нас. Чакаше ни страхотен ден и здраво каране, което никой от нас не очакваше. Не отделихме много време на подготовката и събирането на екипировка и скоро всички се намирахме в колата, поели към Пампорово. Не съм наясно с наименованията на местата и хижите в околията на курорта, но скоро бяхме в Аспен, по-точно пред ски и сноуборд училището!

Междувременно си валеше обилен сняг и затова се отправихме към Черния кон да се спретнем и запознаем с хората от Пампорово и околностите, с които щяхме да караме.
Причината, поради която се намирахме точно в Пампорово, а не където и да било другаде е състезанието на Халфпайп, което ще се проведе на 19-21.02.2010г. Кажи-речи трябваше да се върши работа...Опознахме се с местните карачи и хората, които организират ивента и започнахме да се оправяме и отправяме към лифтовете.

Първоначално се запътихме да огледаме халфпайпа. Хората от Пампорово бяха свършили чудесна работа, та някои от нас се заеха направо с тестване.

Малко поза след тестването.

Тъй като по-голямата част от нещата за правене всъщност бяха направени. Пред нас се откри възможността да караме през по-голямата част от времето, а карачите от курорта се заеха да ни показват пистите и горите. Междувременно не спираше да вали сняг.
От този ден снимковият материал е малко. Карахме до последно, а когато си тръгвахме все още валеше.

Изглед към Стената.

Иван, един от главните организатори на състезанието.

Ставри към мен: -Снимай, снимай. Не, не, мини от там.

През вчерта се случиха много неща. Ники, за съжаление, трябваше да си тръгне...а на мен и Ставри в квартирата ни показваха с какво се различават Родопите от другите места в България гайдата, хубавото сирене, гостоприемните хора и много други. Междувременно не спираше да вали, чак се притеснихме дали ще можем да изкачим лекия баир до главния път...
Сутринта, сутринта е пак мрачна, а по време на изминалото денонощие са наваляли нови 40см. та и отгоре. По всичко личеше, че със Ставри ни чака още един от онези дни...
След майсторското изкачване на задна скорост, успешно се добрахме до главния път, който в 8:15 вече беше изчистен и опесъчен. Дори и около кваритрата бяха изчистили, но наистина баирът беше стръмен, поради което без вериги беше трудно изкачването му. По пътя случайно качихме един ски учетил, с когото пихме предишната вечер, а това ме подсети, че още докато си чистехме колата, качихме и друг чичко, когото не познавахме. След около 20 минути вече бяхме пред Студенец и след кратък проблем с картата ми (машината не разчиташе баркода, но лелката на касата беше така добра да оправи проблема сравнително бързо. Може би наистина е било бързо, но в такива дни всяка секунда чакане в съзнанието ти се умножава десетократно.) бяхме на лифта.

Доволни ли сме?

Скоро отново започна да вали. Освен, новата снежна покривка, натрупана през нощта, бяха останали и много недокоснати места още от преди това. Правим едно разгряващо по Европейската, която още не беше обработена в горната част. Трябва да спомена, че в този ранен час по-голямата част от пистите бяха обработени и състоянието им беше перфектно. Но това беше по-скоро минус предвид условията. Нищо де, тук играта е в горите както ще видите след малко.
След загрявката се запътихме към разни дропове из местността. Ставри ни показва как се прави.

Следва още един рън през въпросния дроп, който си беше с летеж около 6-7м.

Иван към Ставри след дропа: -В последните три години този дроп го показвам на немалко хора, но ти си единственият, който го скочи.
Вече добре загрял, Ставри показва стил и в гората.

Все едно гледах Believe на живо. Перфектно приземяване и стилно продължаване на линията...

Излизаме от тази гора и влизаме в друга.

И пак...

Клипче от 15-тина снимки една след друга.

И с всеки рън в горите накрая минавахме и през тръбата.

Към 4 краката ни вече едвам ни издържаха. Неусетно се бяхме събрали 10-тина човека, които си карахме заедно. Част от тях познавахме от вчера, а с други се запознахме на лифта или пистата...Качихме се за по още едно.
Имам право на 10 000 символа, така че спирам с разказа.

Запоследно променено от w4rn1nG : 12-02-2010 в 14:14.
w4rn1nG Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 11:13     #2
sashko_bashko
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

сууупер.Страшно каране сте направили. Цъкнете и една галерия със снимки в сайта. Даже това трябва да влезне и в секцията с историите.
sashko_bashko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 11:19     #3
Nebel
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Супер снимки, яко каране. Уцелили сте момента да сте по едни от най-яките гори в БГ.
Nebel Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 11:37     #4
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

Цитат:
Вече добре загрял, Ставри показва стил и в гората.

Все едно гледах Believe на живо. Перфектно приземяване и стилно продължаване на линията...
С тази снимка май някой ще печели конкурси?

Ако нямаш против, защо да не го качим в сайта като история? А снимките, на сигурно място ли са там, или да ги метнем в нашия сайт?
Стари 11-02-2010, 12:44     #5
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

след това и снимките от осогово ... продавам ски и фотоапарат ...
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 12:49     #6
Vladimir Gergov
Лешпер

Дата на присъединяване: Apr 2005
Начално

Лудница, лудница!
Vladimir Gergov Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 12:53     #7
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

наистина снимките в последните теми са от силни по-силни и вече ми се изчерпаха суперлативите ..ще почна да пускам само изцъклената иконка...мерси за хубавия разказ
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 14:04     #8
NIK
Member

Дата на присъединяване: Aug 2006
Начално

И аз бях там , и аз цепих. Наистина беше идеален уикенд за каране, получи се много добре п.с. аз бях този ,който го чакахте след почти всяка гора и питахте дали е добре
NIK Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 15:56     #9
ToHu
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2007
Начално

МММММММММда беше страшнооооо....там има една горичка която мисля да я кръстя "Ставри" направо не исках да излизам от неяПолучаваха се много добри "рънчета" , като се почне от гора и пудра , в последствие дропчета и ръбчета за скачане,Халф-пайп и накрая едно 15 метрово ПВЦ така се получи едно от наи-добрите ми карания за сезона.....Само хубави работи се случиха в това Пампорово и дано на 19-21.02.2010 (състезанието) пак да е така
ToHu Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 16:08     #10
sunny_day
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2007
Изпрати съобщение чрез skype; на sunny_day
Начално

Къде си бе ПРО
Много готини снимки Чак ме хваща яд, че не дойдох с вас, въпреки че и моя уикенд беше доста добър.......

sunny_day Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 16:24     #11
StAiNd
Celo Selo Smrce Belo

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Снимките са уникални. Като гледам даже и времето сте уцелили. И аз бях по-рано на Пампорово и останах много доволен като се има впредвид, че не бях ходил от доооста дълго време там.
Качете снимките на сайта.
StAiNd Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 11-02-2010, 17:41     #12
vertrider
хъшлак

Дата на присъединяване: Feb 2007
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на vertrider
Начално

Страшни снимки Тони ... и дропа изглежда много добре хехе ... ...
Пампорово определно има какво да предложи хехе ... другата седмица пак!!!
Стари 11-02-2010, 18:51     #13
Ицко
LINE SKIS

Дата на присъединяване: Sep 2007
Начално

Stavri i Nikola, neveroyatnata kombina

Ицко Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-02-2010, 17:41     #14
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Евала момчета!!!

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-02-2010, 14:36     #15
Rojo
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2005
Начално

След 5 дни каране на Пампорово, ето ги и моите впечатления (плюс няколко снимки):

- за 5 дни, над метър снеговалеж (писна ми да чистя колата);
- снегът, който вали там, трябва да се нарича "Родопски цимент" (запазена марка);
- в горите няма хора, в курорто няма "фрийрайд цирк", като на някой други места напоследък - от време на време се чувствах малко самотен, но рядко ;
- Double Helix-а ми предизвика сериозен смут у доста хора - както ски учители, така и обикновени туристи;
- някой от любимите ми гори имат нужда от леко почистване - твърде много нови храсти и ниско паднали клони (чакам позволение от Момчи да си взема трионче в раницата за следващия път).

Ето ги снимките...

Rojo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-02-2010, 14:40     #16
StAiNd
Celo Selo Smrce Belo

Дата на присъединяване: Feb 2009
Начално

Също много яки снимки.. явно тази година Пампорово е мястото. Наистина мнооого сняг има.. Освен скоро пак да ходя на Пампорово.. А иначе ти внасяш смут с Double Helix-a, а хората с Genome какво да кажат..
StAiNd Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 16-02-2010, 15:18     #17
Къртач
Филти Мадафака

Начално

много яки снимки Ричка

Стари 16-02-2010, 15:21     #18
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Уникални снимки.
Един въпрос. На кой център ти е монтиран ДХеликс-а? Или Къртача ако го е монтирал да каже.
Стари 16-02-2010, 15:22     #19
Къртач
Филти Мадафака

Начално

Да си призная честно не си спомням

Стари 16-02-2010, 15:23     #20
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Изглежда симпатично напред.

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 05:27.