Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 02-12-2008, 10:07     #21
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Кранска Гора е на границата с Австрия. Като ще биеш толкова път по-добре като хората мен ако питаш....
Стари 02-12-2008, 12:02     #22
gilgamesh
Member

Дата на присъединяване: Aug 2006
Начално

Преди време имаше една тема :

http://www.befsa.com/forum/showthrea...1762#post21762

Има ли вече някой, който да е стигнал до Брезовица в Косово и да даде малко прясна информация?
Ако в момента там има сняг, това определено е най-близкото място - мисля че беше общо 350 км. в едната посока.

Запоследно променено от gilgamesh : 02-12-2008 в 12:19.
gilgamesh Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-12-2008, 12:18     #23
gilgamesh
Member

Начално

Ето още малко информация за същото място, изглежда сръбската държава е инвестирала в инфраструктура до курорта тази година и се очаква силен сезон.
http://www.skijanje.co.yu/forum/forumdisplay.php?f=26

Пътя през Ниш от София бил 355 км. прочетох.

И положението в момента:

http://www.skijanje.co.yu/forum/showthread.php?t=2071
Стари 02-12-2008, 13:22     #24
malir
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2008
Изпрати съобщение чрез MSN на malir
Начално

ako planirate da odite za brezovica,podobro e da pominete preku makedonija, od skopje do brezovica e okolu 100 km. na granicata pomegu kosovo i srbija moze da imate problem, srpskata policija ne gi priznava kosovskite pecati vo pasaportite i mislam deka baraat okolu 50 evra.
malir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-12-2008, 13:50     #25
gilgamesh
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmalir Разгледай мнение
ako planirate da odite za brezovica,podobro e da pominete preku makedonija, od skopje do brezovica e okolu 100 km. na granicata pomegu kosovo i srbija moze da imate problem, srpskata policija ne gi priznava kosovskite pecati vo pasaportite i mislam deka baraat okolu 50 evra.
Ти бил ли си там скоро? От сръбските сайтове не мога да намеря актуална информация за цени на хотели, храна, къде е добре да се спи..... Спокойно ли е въобще да се ходи там? До колкото знам КФОР охраняват курорта, но все пак?
Стари 02-12-2008, 15:49     #26
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Адаш заеби Австрия, там е пълно с австрийци, друго си е тука по балкански да си покараме ски, идеята на такъв трип ще е да проучим какво има по нашия край на Европата, не да ходим на 10000 км писти в Алпите . А и като глетам ето тези снимки : http://www.tetongravity.com/forums/s...ad.php?t=43319 , смятам има какво да видим в Бовец.
Може и през Брезовица да се мине пътьом! А сигурно има още 2-3 скрити съкровища по пътя към Словения.. питах в ТГР и хората ми казват интересни неща, оттам излязоха и тея снимки.
Просто е смешно да се дават по 100 лв на уикенд за карти на курорто Банско, ако за тея пари може да се иде до Югославия и да се разбием от каране на пудра..
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-12-2008, 15:53     #27
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Ами според мен ще си разбием ските, валяло не валяло.....Москва не вярва на сълзи, нито на сноуфоркаст.

При тия надморски височини на куроротите, според мен ще е същия път като до австрия, същите пари и два пъти по-малко каране. За февруари ако е, да ама сега ми се струва наигравка....
Стари 02-12-2008, 16:58     #28
malir
Junior Member

Дата на присъединяване: Nov 2008
Изпрати съобщение чрез MSN на malir
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отgilgamesh Разгледай мнение
Ти бил ли си там скоро? От сръбските сайтове не мога да намеря актуална информация за цени на хотели, храна, къде е добре да се спи..... Спокойно ли е въобще да се ходи там? До колкото знам КФОР охраняват курорта, но все пак?
brezovica e kako bansko i siligarnik. dolu vo seloto ima hotel NARCIS, a gore na terenite hotel MOLIKA. konkretno za cenite ne znan nisto, no za sporedba sigurno e poeftino od vasite ski centri.mislam deka e spokoino, "NO VSE PAK" ???
malir Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-12-2008, 11:58     #29
yasho751
Member

Дата на присъединяване: Dec 2008
Начално Брезовица

Здравейте какво ви интересува за Брезовица, бях там преди седмица
yasho751 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-12-2008, 12:06     #30
yasho751
Member

Начално Брезовица

Хотел Нарцис и Молика не стават пълна разруха договори ли сме се с един 4астен хотел,скоро ще има ваучери за там които ще включват хотел+ски съоражения на цена 75лв на ден за повече инфо 0898977654 или 02 4922996
Стари 20-12-2008, 13:09     #31
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Не искам да наливам акъл на никого, но ако някой е решил да даде пари за ски ваканция в чужбина и иска да извлече максимума от това най-добре да го направи в някоя алпийска държава. 75 лв за карта и спане е постижима цена и в Австрия и в Италия, а там хората знаят как да живеят в унисон с планината и не страдат от синдрома планинска чобания developed in Govedartzy Ниските цени се постигат с масов продукт, а ски ваканциите се предлагат най-масово в Алпите правете си изводите. За мен пътуването за ски ваканция в страна от бивша Югославия ще е като пътуване с машината на времето, стари лифтове носталгични гледки напомнящи за Банско преди Цеко и так далее. Истината е че евтинията по българските скикурорти безвъзвратно си отиде и трябва да се приспособяваме към скиорстване в условията на глобална финансова и локална климатична криза
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-12-2008, 15:18     #32
-gesh-
плешиф лифтар

Дата на присъединяване: Dec 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез MSN на -gesh- Изпрати съобщение чрез Yahoo на -gesh- Изпрати съобщение чрез skype; на -gesh-
Начално

Брезовица - На ски в Косовските планини на границата с Албания и Македония - некакси секси звучи. Ама то ако търсите такава еротика има и по забавни места - Грузия, Кашмир, Иран, Ирак.... успех!
-gesh- Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-12-2008, 17:12     #33
Emo_bager4eto
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отMitko Разгледай мнение
А и като глетам ето тези снимки : http://www.tetongravity.com/forums/s...ad.php?t=43319 , смятам има какво да видим в Бовец.
Бовец и Канин са хубави места, с хубави хора. Днес Ян, един от организаторите на словенското фриирайд състезание пусна мейл, че имат над 650 сантима снЕг. Аз лично не мога да си го представя, бах мааааму

Just fly
Emo_bager4eto Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 20-12-2008, 21:49     #34
manev
Senior Member

Дата на присъединяване: Aug 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отEmo_bager4eto Разгледай мнение
Бовец и Канин са хубави места, с хубави хора. Днес Ян, един от организаторите на словенското фриирайд състезание пусна мейл, че имат над 650 сантима снЕг. Аз лично не мога да си го представя, бах мааааму
кога тръгваме аз съм гид за района то не че и ти не си бил, ама язе вече 4-та година посещавам махалата. Пък си спомням че в един магазин си харесах гребло, и сега ме е яд че не си го взех. Так че имам и причина
А ако чукна две ходения в годината до там, определено ще съм най-щастливия човек на земята
Стари 21-12-2008, 15:13     #35
yasho751
Member

Начално Брезовица

бе вие питате как е в брезовица аз ви казвам 4е сам бил там миналата седмица и няма нищо общо с екзотиката която някой споменават.Колкото до тва че в алпите има курорт в които мож да спиш и да караш за 75лв пожелавам ви успех
Стари 21-12-2008, 18:15     #36
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Thumbs down

Цитат:
Колкото до тва че в алпите има курорт в които мож да спиш и да караш за 75лв пожелавам ви успех
Благодаря, картичката от Австрия за ЧНГ ще ти я пратя в Косовска Митровица
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2008, 12:56     #37
yasho751
Member

Начално Brezovica

Цитат:
Първоначално изпратено отBORKO Разгледай мнение
Благодаря, картичката от Австрия за ЧНГ ще ти я пратя в Косовска Митровица
A i propusnah da kaja 4e 75lv e cena na dvoina staq + 1 karta za saurajeniq ako shte kara i vtoriq si doplashta 8EUR karta
Стари 23-12-2008, 13:36     #38
blueavalanche
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Начално

За 75 лв спокойно може да се намери в Алпите особено във френските. Има даже и по-евтини оферти. Друг е въпроса кой какво търси. Ако някой се интересува за евтини оферти в Алпите да погледне http://www.snowtrex.com/ - вече имат представителство и в БГ. Аз лично вече втора година ползвам услугите им и съм много доволен.
blueavalanche Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 23-12-2008, 19:51     #39
gilgamesh
Member

Начално

Yasho - кажи моля те малко повече информация за Брезовица.
Тука не е въпроса в спора колко е по-хубаво или евтино в Алпите, а според мен става въпрос да има повече информация за повее места- осбено толкова блозо колкото е Брезовица.
Та кажи малко повече инфо - колко време епътя горе долу, от кде си минал, има ли пробелми по пътя или в самото Косово, колко излиза храната там и има ли въобще къде да се яде и може би на-важното - какво представляват пистите и колко се кара - колкото на Витоша събота (3-4 качвания) или нормално...... въобще аз лично бих оценил всякаква информация.

Има ли сняг в момента?
Стари 23-12-2008, 21:21     #40
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmanev Разгледай мнение
кога тръгваме аз съм гид за района то не че и ти не си бил, ама язе вече 4-та година посещавам махалата. Пък си спомням че в един магазин си харесах гребло, и сега ме е яд че не си го взех. Так че имам и причина
А ако чукна две ходения в годината до там, определено ще съм най-щастливия човек на земята
Манев, ако сериозно имаш намерения да ходиш натам сега около празниците, свиркай, аз съм винаги готов за ски трипове!
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 21:31.