Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Ски терени и условия

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 28-01-2018, 10:35     #21
boys_san
Junior Member

Дата на присъединяване: Jan 2018
Начално

18,19 и 20 съм там .
Имам един въпрос за ходилите и каралите там ?
С червени стрелки съм показал пътя,който искам да мина .
https://imgur.com/jF09XOL
Ще паркирам колата на долна станция на гондола
и тръгвам оттам . На финала като пусна Конярник ,въпроса ми е : мога ли по обратният ред да
се върна до колата ми или не ? В ютуб не мога да намеря връзка на пистите сунчана-бабин , има само бабин -сунчана .
Питам защото искам първият ден да обиколя всички писти и за следващите да си избера най-добрите писти за каране .
Ако не става ,ще трябва един ден да паркирам на гондола и да карам ябучко и бабин зъб и друг ден да паркирам долу на конярник и да карам само сунчана и конярник .
Благодаря на всички ,които ще ми помогнат

boys_san Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-01-2018, 12:06     #22
Weider
Senior Member

Дата на присъединяване: Oct 2014
Начално

можеш да го направиш ако не си бордист
има връзка и в двете посоки, но с доста равен участък
Weider Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-01-2018, 12:57     #23
boys_san
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отWeider Разгледай мнение
можеш да го направиш ако не си бордист
има връзка и в двете посоки, но с доста равен участък
С дъска съм и гледам че за съжаление горната станция на Бабин зъб е с 35м по-високо от горната станция на Сунчана долина. да се скейтва не става с такава денивелация ,само незнам колко е дълго от едното до другото.Само този участък би ми бил проблема на връзката между двете зони нали Weider ?
Благодаря
Стари 28-01-2018, 20:20     #24
Сале
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отboys_san Разгледай мнение
С дъска съм и гледам че за съжаление горната станция на Бабин зъб е с 35м по-високо от горната станция на Сунчана долина. да се скейтва не става с такава денивелация ,само незнам колко е дълго от едното до другото.Само този участък би ми бил проблема на връзката между двете зони нали Weider ?
Благодаря
Абе досадно е и в двете посоки ДъскЪ не съм карал ама и със сЧите ми беше много гадно връщането към кабинката миналата седмица. Не е равно, но наклонът е доста малък. Вземи си една сгъваема щека ...
Сале Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-01-2018, 19:45     #25
boys_san
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отСале Разгледай мнение
Абе досадно е и в двете посоки ДъскЪ не съм карал ама и със сЧите ми беше много гадно връщането към кабинката миналата седмица. Не е равно, но наклонът е доста малък. Вземи си една сгъваема щека ...
Да ,щеката е вариант,10ина минути ходене няма да ме съсипе,но сега се сетих че си е вариант да спра и на Конярника долу на паркинга и да си джиткам само сунчана и конярник,абе щом не е толкова тегаво ,ще взема да пробвам всички за един ден и после да преценявам следващите къде да се паркирам ))
Благодаря за отговора
Стари 31-01-2018, 19:09     #26
Goofy
Junior Member

Начално

@boys_san
Добре си се ориентирал как да стигнеш от долна станция на гондола до Конярник. Връщането е малко по-различно. Маркирал съм го на снимката в този линк:
https://photos.app.goo.gl/XvwF00elkVJBbu8F2

Имай предвид, че лифт 2 (Suncana dolina) е котва и е единствения начин да се върнеш обратно, като изключим катеренето разбира се. След като слезеш от котвата трябва да хванеш по ски път номер 5 (ски пътищата са маркирани с пунктири). Съветвам те да не закопчаваш задния крак, защото ще ти се наложи скейтване по този път. Като стигнеш момента, в който ски пътя пресече лифт 5 (Babin zub), спокойно можеш да закопчееш и да се пуснеш до долна станция на лифт 5. Взимаш лифта и се качваш пак до горе. Като слезеш от лифта в ляво ти се пада писта 5 и хващаш по нея, докато не стигнеш включването в ски път номер 7(имаше някакво дървено мостче доколкото си спомням). Този път ще те заведе до паркинга на гондолата, тук няма скейтване.

Ето ти и моите впечатления, бяхме там на 20-ти януари.
Конярника (1а) е най-добрата писта, ако ти харесва пистовото каране. До него има фрийрайд трасе (1). Беше доста остъргано, но ставаше.

5 и 5а не ми направиха особено впечатление, общо взето ги карахме за да можем да се върнем обратно до гондолата. Има доста широки пространства под лифта и ако има нов сняг ще е готино, но в този ден извън пистата си беше твърдо.

Писти 7, 7а, 7b са доста късички и бързо омръзват, горите около тях обаче правят нещата доста по-забавни. Снегът там беше запазен. По-голяма част от времето си прекарахме там. Маркирал съм горичките със зелени спирали.

Запоследно променено от Goofy : 31-01-2018 в 19:19.
Goofy Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 02-02-2018, 18:30     #27
boys_san
Junior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отGoofy Разгледай мнение
@boys_san
Добре си се ориентирал как да стигнеш от долна станция на гондола до Конярник. Връщането е малко по-различно. Маркирал съм го на снимката в този линк:
https://photos.app.goo.gl/XvwF00elkVJBbu8F2

Имай предвид, че лифт 2 (Suncana dolina) е котва и е единствения начин да се върнеш обратно, като изключим катеренето разбира се. След като слезеш от котвата трябва да хванеш по ски път номер 5 (ски пътищата са маркирани с пунктири). Съветвам те да не закопчаваш задния крак, защото ще ти се наложи скейтване по този път. Като стигнеш момента, в който ски пътя пресече лифт 5 (Babin zub), спокойно можеш да закопчееш и да се пуснеш до долна станция на лифт 5. Взимаш лифта и се качваш пак до горе. Като слезеш от лифта в ляво ти се пада писта 5 и хващаш по нея, докато не стигнеш включването в ски път номер 7(имаше някакво дървено мостче доколкото си спомням). Този път ще те заведе до паркинга на гондолата, тук няма скейтване.

Ето ти и моите впечатления, бяхме там на 20-ти януари.
Конярника (1а) е най-добрата писта, ако ти харесва пистовото каране. До него има фрийрайд трасе (1). Беше доста остъргано, но ставаше.

5 и 5а не ми направиха особено впечатление, общо взето ги карахме за да можем да се върнем обратно до гондолата. Има доста широки пространства под лифта и ако има нов сняг ще е готино, но в този ден извън пистата си беше твърдо.

Писти 7, 7а, 7b са доста късички и бързо омръзват, горите около тях обаче правят нещата доста по-забавни. Снегът там беше запазен. По-голяма част от времето си прекарахме там. Маркирал съм горичките със зелени спирали.
Значи ,като прочета такива отговори ...... направо си сипах едно за твое здраве,коментарът който ми беше напълно необходим . Нямам проблем с пистовото,но ми се кара мноооого лежерно и леко да си се пързалям,което за съжаление ми липствува и през седмицата на боровец ,и нощни ,и незнам вече къде. Просто се надявам да си се кефя(стига наистина да има снежец) на возийката и това е .
Много благодаря още веднъж
Стари 23-02-2018, 19:50     #28
boys_san
Junior Member

Начално

За мен Бабин зъб беше жестоко,изучих всичко,на мен лично писта бабин зъб под лифта както и сунчана+конярника ми харесаха най-много,не съм толкова пистов ,лекичко си карам и затова те ми допаднаха. Отзивчиви са братята,къшата за гости в която бяхме в Црни връх беше жестока(Вила Кула),кръчмето при Ждрма -прилично,изобщо като цяло всичко много добре .
Стари 01-11-2018, 10:44     #29
Airbus
Junior Member

Дата на присъединяване: Dec 2017
Начално

Airbus Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-12-2018, 23:30     #30
ficho
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2014
Начално път

Здравейте,
Ходихме с приятели до Миджур миналата седмица и видяхме, че вече я няма отбивката на магистралата след Пирот.
В момента варианта за пътуване е през Пирот. Ремонтирали са пътя и вече е ок.

Иначе сезона го отварят на 20 декември.
ficho Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 04:36.