Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 15-04-2008, 16:51     #41
princa
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Въх какво направих забърках хората в такива екзистенциални спорове, че мее срам че товорих темата
Метрона (за който стана въпрос) определено е пистова ска - в това няма съмнение - тясна талия и голяма собствена маса - подводница. Но се надявам следващата зима да съм екипиран с един B5i и да можете да го тествате на писта - усещането е невероятно Ако някои може да предложи ска с дължина около 172 и радиус 12м ... да каже сега или навеки да замълчи
Напоследък мисля, че решението на Ники да има няколко чифта под ръка е най-доброто - има пудра - има 100мм под краката, има твърда хубава и непрепълнена с англичани, гърци и други утрепки писта - метрон
Хайде и Весело изкарване на хижата!!!
princa Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 16:52     #42
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Напоследък мисля, че решението на Ники да има няколко чифта под ръка е най-доброто - има пудра - има 100мм под краката, има твърда хубава и непрепълнена с англичани, гърци и други утрепки писта - метрон
Последното, което ще си сложа на краката е Метрон. Аз на писта мога да си карам и със Тръбъла и кефа ме е гарантиран..
Стари 15-04-2008, 16:53     #43
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

Цитат:
Originally posted by Ники@Apr 15 2008, 04:37 PM
хе-хе Ники откъде го взе тва камионче бе много яко

"...а защо ли някои от най-трудните спускания НЕ СА НАПРАВЕНИ С ШИРОКИ СКИ?"
Най-трудните спускания в ДЪЛБОКИЯ сняг ?
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 16:55     #44
Ники
Екстремен лифтар

Дата на присъединяване: Aug 2004
Начално

Цитат:
Originally posted by mi11er+Apr 15 2008, 04:53 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (mi11er @ Apr 15 2008, 04:53 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Ники@Apr 15 2008, 04:37 PM
хе-хе Ники откъде го взе тва камионче бе много яко [/b][/quote]
Ми не можах да си немеря иконката с пишката, та реших да си мерим камиончетата.
Стари 15-04-2008, 16:57     #45
vlaio
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на vlaio
Начално

еииии са и аз да драсна един ред
зана4и с Хеликс-о 176 дето бе6е далаг такива серии от каси верижни завои праих у раздробеното ЦЕЛО, или както му се казва-ПОПАРАТА,
дето 4а ме прощавате ма и насрани с по 2 4ифта метрони немой напраите
опааа- станааа пове4ко редовете - СОРИ
vlaio Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 17:04     #46
Mitko
Señor Member

Дата на присъединяване: Oct 2004
Начално

брех.. та кои пишкомерците, всички други освен Капелето ли? Х-рей ти току-що се регистира във форума и успя вече да ни разбереш кой какъв е и колко разбира и кара, прекрасно ..
Нека да почнем отначало - с прави и тесни ски са карали хората извън писти и по есктремни терени, когато други ски не е имало. Ние - пишкомерците, също ( аз стигнах до 195 см, Атоми Акр не знам какво си). С тея ски разбира се , може да се кара навсякъде, стига човек да има желание и достатъчно добра техника. После, някъде през втората половина на 90-те , почнаха да излизат едни митични ски - карвинг ски, за които тука само чувахме, ама ги нямаше никъде. После се появиха по магазините и всички взеха да си купуват къси ски с профил и да се кефят колко лесно се завива с тях ( аз включително, Росиньол не знам какво си , 170 см, 70 тина мм в средата). С тея ски изкъртих всички гори и пудри по Витоша, Банско и Пампорово и си мислих, че по-голял кеф няма. А междувременно ски производителите измислиха едни други ски, които по ред причини са хем широки, хем по-дълги от карвинг ските за писта. Проблема с потъването в дълбокия сняг няма друго решение освен по-широки ски. Който не е карал широки ски в дълбок сняг няма откъде да знае какъв е кефа да глисираш без никакво съпротивление в голямата пудра, няма нищо общо с въртенето на завои на задната седалка с карвинг ски..

А за улеите - с тесните и твърди състезателни ски ще ти перфектно там, докато не се натресеш на кора, навевка или някое друго препятсвие и неравност, при което ще трябва да правиш чудеса от техника, за да минеш успешно. С т.нар. ол маунтин ски ( митичния черен скреч например) , с такава ска, поради особеностите на конструкцията й - различен флекс отзад и отпред, профила, теглото и ширината, през неочаквани препятсвия по терена и рязка смяна на снежните условия се преминава с лекота, просто държиш ската здраво и тя мачка всичко. Не казвам, че не става и с метрон или друга там рейсърска-пистова ска, просто е голяма мъка, все едно да караш по драгалевската пътека с пистов бегач, или много яко градско колело, с тесни гуми и без амортисьори,.. пак ще ти е кеф, ама на мен с байка na GP ще ми е по-добре май?
Х-рей загледай се как карат хората от филма Steep - през 70-те и 80-те години онези луди франсета как завиват и подскачат по стръмните терени.. после си пусни някой филм на TGR или Machstick и се загледай как карат сегашните про-та по върховете на Аляска и Алпите, разлики в техникта има, и то сериозни.
А после виж с какви ски се правят големите спускания съвременните ски алпинисти, защо никой от тях не ходи по баирите със рейсърски ски, ами влачат тея легенди, мантри, скречове и дайнафит фрирайдърски ски? Сигурно не е от 'пишкомерене' ...
Mitko Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 17:08     #47
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Мите, да те поправя - не "глисиране", то си е направо сърфиране, бре момШе :thup:

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 17:12     #48
Mitko
Señor Member

Начално

еми квото е там, важното е , че явно не е кеф тва, и ние нищо не разбираме.
А аз изписах тоя ферман, щото ми е писнало да обяснявам на разни приятели да не си купуват рейсърски ски, и че с широки ски единсвеното, което се губи е да се правят завои тип Австрийски карвинг-ски учител без щеки...всичко друго е по-добро, по-лесно и по-приятно, само крака се иска и техника..
Стари 15-04-2008, 17:16     #49
princa
Senior Member

Начално

като стана дума за легенди да се изфукам :P
Легенда 1 Легенда2

Ха сега

Аз съм оня с бежовото яке и Giro-то
Стари 15-04-2008, 17:19     #50
Къртач
Филти Мадафака

Дата на присъединяване: Oct 2002
Начално

Принце, не ги качвай по тия сайтове тези ави файлове, че се лепят Spy ware, качвай Vbox или youtube

в "Whitebox-а" за сезон 11/12
Къртач Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 17:20     #51
princa
Senior Member

Начално

Къртач бих ги качил ама мее страх да не стана известен като кен лии
ще го имам в предвид за напред
Стари 15-04-2008, 17:23     #52
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

Цитат:
Originally posted by Mitko@Apr 15 2008, 05:12 PM
че с широки ски единсвеното, което се губи е да се правят завои тип Австрийски карвинг-ски учител без щеки...
ми там е работата, че и това не се губи ... със широките ски с радиуси 20 до към 26 метра си става яко карвинг ...

губи се само некоя и друга стотна на колците ... па ако си с по-добра вакса и по-добра техника и това даже не се губи ...
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 18:48     #53
x-ray
ексКремист

Дата на присъединяване: Apr 2008
Начално

"брех.. та кои пишкомерците, всички други освен Капелето ли? Х-рей ти току-що се регистира във форума и успя вече да ни разбереш кой какъв е и колко разбира и кара, прекрасно .."
та аз никъде не казвам дали можеш да караш или не
а виждам ,че стигнахме и до единомислие:
( аз стигнах до 195 см, Атоми Акр не знам какво си). С тея ски разбира се , може да се кара навсякъде, стига човек да има желание и достатъчно добра техника.
за филмите-имам ги повечето,гледал съм и стийп,и респект и...да знам добре каква е разликата в стила на каране от преди 10 ина и повече години и сега.
само че ставаше въппрос за "най-трудните спускания".не за шусовете по склоновете в аляска с "копринения" сняг (цитирам един от познатите ни филми),а за спусканията от шиша пангма,к2 и т.н и т.н....
и какво ще ми кажеш за ските динафит,като талията на най-широките им не достига 90 мм?та това според теб е смешно за каране!ами виж спусканията от гашербрум 2 и мустаг ата с кой размер и коя марка ски са пуснати(нещо не виждам "легенди, мантри, скречове...".а може би там няма навявки,кори и други препиятствия :baby:
x-ray Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 18:51     #54
mi11er
наХазматизиран

Начално

Цитат:
Originally posted by x-ray@Apr 15 2008, 06:48 PM
само че ставаше въппрос за "най-трудните спускания".не за шусовете по склоновете в аляска с "копринения" сняг (цитирам един от познатите ни филми),а за спусканията от шиша пангма,к2 и т.н и т.н....
и какво ще ми кажеш за ските динафит,като талията на най-широките им не достига 90 мм? "легенди, мантри, скречове...".а може би там няма навявки,кори :baby:
Емии те за това са "най-трудните спускания" щото са с тесни скички
:chrs:
Стари 15-04-2008, 18:52     #55
x-ray
ексКремист

Начално

Цитат:
Originally posted by mi11er@Apr 15 2008, 07:51 PM
Емии те за това са "най-трудните спускания" щото са с тесни скички
:chrs:
Стари 15-04-2008, 18:56     #56
mi11er
наХазматизиран

Начално

A Atomic Metron май са доста по-далече от тия Динафитки...
в Steep например единия пич при катеренето в Исландия беше с телемаркерски модел на К2 мисля Mt. Baker (88 талия), а не с рейсърски Атомик. Друг участник в експедицията беше с карбонови Goode-и.

Запоследно променено от mi11er : 17-05-2008 в 08:48.
Стари 15-04-2008, 19:15     #57
Mitko
Señor Member

Начално

Е чакай, за алппинизъм ли говорим или за каране на ски? Ските за ски алпинизъм са първо леки, после каквото и да е друго, там приоритета е теглото, после идват другите елементи.Динафит имат един модел 7 summits ( седемте най-високивърха на всички континенти) , който тежи 3 кила и е с размери 113 78 - 100. Сигурен съм , че е 78 мм в средата влседствие от тестване на тестови модели с размери 74, 75, 76, 77, които не са ставали за нищо, това е бил най-лекия и тесен караем вариант.
А в Аляска по филмите никой не кара с такива ски, щото там не се качват пеша до горе , ами с хеликоптери, съответно не се притесняват да са с по-тежки и сигурни и надеждни ски, затова и карат с мантри, гънове, легенди и други такива дъски. Влез в ТГР форума и виж и там лудите хамериканци с какви ски пускат всичките кулоари по Скалистите планини, почти няма никой с тесни ски, всички са с големите летви. Крис Дейвънпорт е пуснал всичките 14 000 фута върхове със Фойл и X-Wing, не със рейсърски ски.Можем да проучим и по Френските Алпи с кво карат хората по техните кулоари, има нияколко души във форума, които имат наблюдения.
А ти с кво караш всъщност, и къде караш? Какви са тея твои митични ски, с които навсякъде се пускаш..
Стари 15-04-2008, 19:44     #58
x-ray
ексКремист

Начално

"А в Аляска по филмите никой не кара с такива ски, щото там не се качват пеша до горе , ами с хеликоптери, съответно не се притесняват да са с по-тежки и сигурни и надеждни ски, затова и карат с мантри, гънове, легенди и други такива дъски."
е ако кежеш,че на пичовете дето се спускат от върховете не им трябват надеждни ски...
а и аз не твърдя,че трябва да се кара само с рейс ски по кулоари,а това че има ски за различни терени и условия и че след има няма 5-6 дни на Отовишкия улей,ако са такива условията,ще ми е много по-лесно с ол маунтийн ските отколкото с фрийрайд ските.да не говориме за един "хубав"фирнец тогава с "лопатите" ще е бая трудничко май?
Стари 15-04-2008, 20:14     #59
danvan
Senior Member

Дата на присъединяване: May 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез skype; на danvan
Начално

Всичко въпрос на компромис когато се качваш нагоре със ски на гръб. Там всеки грам е от значение дори с цената на по тегаво пускане.
Друго важно нещо - може да ти звучи странно но права тясна ска от старите 200-210 см се държи по добре карвинг ска в мек сняг - карвинга е конструиран да захапва на писта и поради това потъва като пирон в кисело мляко
danvan Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-04-2008, 21:05     #60
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Цитат:
Всичко въпрос на компромис когато се качваш нагоре със ски на гръб.
Данване ти не си по компромисите бая излишно тегло изнасяш в планината
Нещо форума затъпя и се чудите за кво да се хванете май. Аз лично смятам да мигрирам в сърф форумите :sunbath:
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 17:49.