Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 10-02-2014, 16:04     #201
Patzo
Senior Member

Дата на присъединяване: Apr 2007
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Можеш да изчакаш да пуснат филмче от Арте3 с превод на български късно в Сряда по някоя от бургаските кабеларки след 2-3 години, естествено раниците на манекени на които им изхвръкват поне няколко крайника и да се информираш по въпроса компетентно.....

За останалите, които се чудят - системата дърпа въздух долу в ляво на раницата с мембрана подобна на авалънга. Колко ефективно работи под сняг незнам....
Ама що не се опиташ да мислиш преди да си изливаш истеричните полюции тук?
Нали си учил математика, я сметни и ми кажи какъв дебит трябва да има тоя отвор, не да ми обясняваш къде се намира отвора. И внимавай- не ти говоря за обем на балона, а за литрите в секунда дето трябва да минат през отвора. И любезно ми обясни тая прахосмукачка, с тоя дебит колко въздух ще успее да извлече от снега преди да го вплътни и засмуче. Хората може и да са го измислили, но от клипчето не става ясно как може да се реши тоя проблем.
И пак ти казвам- ако истеричните ти пристъпи не са свързани с крайно завишени нива на естроген- трябва да се консултираш със специалист, проблемът ти е сериозен.
Patzo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-02-2014, 17:03     #202
mp2
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2003
Начално

По-пълен материал за jet-технологията на Black Diamond, която явно догодина ще е на пазара, но на доста солена цена. Предвид "пазара на марката в България", не мисля, че ни касае пряко, ама...

http://www.powdermag.com/stories/new...-changes-game/
Стари 25-02-2014, 17:04     #203
dimitard
Senior Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmp2 Разгледай мнение
Предвид "пазара на марката в България", не мисля, че ни касае пряко, ама...
Нищо му няма на пазара, има 3-4 дилъра на BD в България. Ако има желаещи ще се продава....и без да има, вероятно пак....
Стари 03-03-2014, 15:57     #204
moridinbg
CEO of Shred

Дата на присъединяване: Feb 2010
Изпрати съобщение чрез skype; на moridinbg
Начално

ABS карантията:
Стари 03-03-2014, 16:30     #205
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Дано не си познаете раницата тук.Ако пък я познаете-'зимайте мерки:
http://www.mammut.ch/airbags_aufruf_zur_kontrolle
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-07-2014, 14:00     #206
pablo
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2012
Начално

Някой има ли опит с пренасяне на еърбег раница с полет на България Еър?

По телефона ми казаха, че не допускат бутилки за такива раници на борда...
pablo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2014, 11:27     #207
dimitard
Senior Member

Начално

Не съм имал проблеми. Въпрос е на секюрити чек-а на летището, с който няма проблем...
Стари 28-07-2014, 14:07     #208
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение
Не съм имал проблеми. Въпрос е на секюрити чек-а на летището, с който няма проблем...
Митак, в крайна сметка, бутилката в ръчния или чекирания багаж трябва да се превозва, защото всеки говори различно? Иван например е превозвал и в едния, и в другия.Таааа, къде е най-безпроблемно, с оглед на минимални заяждания на секюрити чек-а?
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 28-07-2014, 15:26     #209
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отjoropc Разгледай мнение
Митак, в крайна сметка, бутилката в ръчния или чекирания багаж трябва да се превозва, защото всеки говори различно? Иван например е превозвал и в едния, и в другия.Таааа, къде е най-безпроблемно, с оглед на минимални заяждания на секюрити чек-а?
карго?.. цялата екипировка
Стари 28-07-2014, 16:39     #210
Version 7.0
Senior Member

Дата на присъединяване: Jul 2006
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отpablo Разгледай мнение
Някой има ли опит с пренасяне на еърбег раница с полет на България Еър?

По телефона ми казаха, че не допускат бутилки за такива раници на борда...
Както Митак каза, зависи от секюрити чек-а. Но от известно време насам има ограниченя за размерът на бутилките (и количестовото течности), които можеш да пренасяш в ръчния багаж. Ако чекираш раницата като нормален багаж, не би трябвало да има проблем.
Стари 29-07-2014, 00:53     #211
pablo
Senior Member

Дата на присъединяване: Nov 2012
Начално

Раницата ще ми е ръчния. Но бутилката не е проблем да я махна и да я сложа в чекирания.

Предполагам, че девойката, която отговаря на телефона, не беше напълно наясно с процедурите.

За първи път ще летя с такава раница и ми е малко мътна работата. Посъветваха ме да се свържа с компанията преди да отида на летището, но нещо трудно ми върви комуникацията с тях.

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard
т.е. минаваш с раницата + бутилка като ръчен багаж?
pablo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 29-07-2014, 20:37     #212
moridinbg
CEO of Shred

Начално

Раницата се носи с бутилката заедно, иначе още повече се объркват хората.
В чекирания багаж рискуваш да го спрат заради бутилката с газ под налягане и да не си наоколо, за да се разправяш.
Ако е ски/борд сак, него го носиш сам до oversize baggage рентгена и там можеш да се обясняваш лично. Ако е в нормален сак, който заминава по лентата на чекина, рентгена е някъде в дълбините на терминала и там като намерят бутилката може да решат да не го качват.

По въпроса с Bulgaria Air не мога да кажа. Както ти разправях, януари ми донесоха раницата в Берлин с тях, не се обаждахме в компанията, приятел просто отиде на летището с нея и на IATA таблицата. Малко разправия и напрежение и го пуснаха. Бутилката и патрона обаче бяха в оригиналната картонена кутия, на която изрично пише, че е ОК за летене и има едно листче, на което пише какво и колко има в бутилката и патрона.

Бутилките с течности в ръчния багаж са съвсем друго. Контейнер не повече от 100мл, и не повече от 10 контейнера. Не може да имаш контейнер за 300мл пълен с 100мл. Бутилката на еърбега е друг случай и не се засяга от това.
История от истинския живот - един познат пиянка се качва с 10 малки шишенца от спирт напълнени с ракиджос (:

Аз имам друг въпрос, който изглежда съм забравил да напиша тук - някой с раница може ли да отвинти клапаните и да ми каже размер на болтовете? Трябва да са два размера. Като извадих ABS системата, за да си ползвам нормално раницата след Индия, прибрах болтовете, за да не ги загубя, но се попрестарах и сега не мога да ги намеря

Запоследно променено от moridinbg : 29-07-2014 в 20:40.
moridinbg Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 30-07-2014, 17:12     #213
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отpablo Разгледай мнение
т.е. минаваш с раницата + бутилка като ръчен багаж?
Сертификацията е само за ръчен багаж, нямаш право да я слагаш в чекирания. Поради ред причини.

Иване, тая раница идеята и е да ти спаси живота, не развивай болчета никакви и не вади системата от вътре. Не е предвидено да го правиш ти това сам.
Стари 01-08-2014, 23:12     #214
moridinbg
CEO of Shred

Начално

То и техника от ABS така ми каза като им писах

В IATA пише, че може и чекиран багаж, носил съм в такъв. Или имаш в предвид друга сертификация?
Стари 02-08-2014, 14:27     #215
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmoridinbg Разгледай мнение
В IATA пише, че може и чекиран багаж, носил съм в такъв. Или имаш в предвид друга сертификация?
Грешно или нещо старо си чел. Минал си метър. Принципно не ги забелязват много много особенно карбоновите
Стари 02-08-2014, 16:44     #216
moridinbg
CEO of Shred

Начално

http://www.iata.org/whatwedo/cargo/d...A-DGR55-EN.PDF

Permitted in or as carry-on baggage YES
Permitted in or as checked baggage YES

Цитат:
Avalanche rescue backpack, one (1) per person, containing a cylinder of compressed gas in
Div. 2.2. May also be equipped with a pyrotechnic trigger mechanism containing less than
200 mg net of Div. 1.4S. The backpack must be packed in such a manner that it cannot be
accidentally activated. The airbags within the backpacks must be fitted with pressure relief
valves.
Това е и последното издание от 1 Януари 2014

Първия път беше от София с България Еър в куфар Януари. Там ми е малко съмнителна история, защото сега на Павел не дават, тогава с малко разправии пуснаха без изобщо да сме ги предупреждавали.
Вторият път в чекиран беше от Heathrow с Qatar Airlines през Доха за Делхи. След пращане на допитване до тях по мейл, отговориха ми да им пратя номер на резервация, за да предупредят хората на гишето да не се притесняват. Това е и изобщо авиокомпанията, с най-първокласно обслужване, с която съм летял.
Третият път беше със Spice Jet от Кашмир. Те там IATA не са много сигурни какво е, но се навиха.
Като интересен факт свързан със сигурност, а не конкретно с раниците отбелязвам, че за да се влезне в летището в Сринагар се минава през 3 КПП-та на армията с къртечни гнезда и 2 рентгена за багаж + обиск. След това се влиза в самото летище, където се минава вече през секюрити за гейта. А като си пуснеш чекирания багаж, преди да се качиш на самолета излизаш на пистата и си разпознаваш багажа подреден до самолета, отбелязват те и чак тогава го качват

Сега с Iberia ми писаха (през Twitter, защото мейл за комуникация нямат ), че ако от летището (Франкфурт на Мейн) ме пуснат - може.

http://snowheads.com/ski-forum/viewt...2233&start=240 - Тук има доста коментари за различни авиокомпания, предимно от АНглия към Франция и Австрия. То това ще да е нещо като английското БАССЕС. Или поне има потребителска активност, за разлика от фрийрайд форумите им, ама тоо и какъв фрийрайд... в Англия...

EDIT 434623:

А болтовете?

Запоследно променено от moridinbg : 02-08-2014 в 20:01.
Стари 02-08-2014, 23:53     #217
dimitard
Senior Member

Начално

Почти съм сигурен, че преди беше YES, NO...може да има нова версия. Чудесно.

Иначе аз бих си я носил в ръчния бутилката и въобще не ми пука. Минава се.

В Германия вкл. FRA, Швейцария, Норвегия, Австрия - т.е. обичайни ски дестинации - нула интерес към тия раници, никога не съм имал проблеми и винаги са информирани какво са, та нямаш никакви грижи и там.

За болтовете - ако могат да се видят без отвиване - да проверя, но аз поне нищо няма да отвивам АБС е изключено да ги накарам да кажат, те са педанти в това отношение...
Стари 24-09-2014, 15:21     #218
fromhell_
който го е страх от мечки

Дата на присъединяване: Jan 2011
Начално карбонова бутилка за ABS раница

Здравейте, карбоновите бутилки за ABS раниците имат ли "срок на годност"...? на моята бутилка има малка жълта лепенчица, на която пише 279.13г. и 07/03/12 - мерих я на доста прецизна везна и излиза 280г., без металната капачка, която се завива, с нея е 291г.
Предварително Благодаря!
fromhell_ Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-09-2014, 10:49     #219
banzai
"чакаме се долу"

Дата на присъединяване: Mar 2010
Начално

Патроните ги дават за три години (годината я пише отстрани на дръжката), кертриджите са на брой зареждания. АБС препоръчват цялостна проверка на системата на три години и по едно гърмене в началото на всеки сезон.
https://www.abs-airbag.com/en/faq.html

ПС> Цените падат, вече и под 500Е за варио 15-ка с кертридж и патрон
http://www.sport-spezial24.de/CartAr...se+Unit+Set+15
Stay safe!

ПС2> https://www.abs-airbag.com/en/kontaktformular/
banzai Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 25-09-2014, 16:38     #220
moridinbg
CEO of Shred

Начално

Свеж разказ от няколко летища

Франкфурт - На гишето на Iberia (испанските) са в пълно удивление, звъни се в Мадрид, ИАТА-шката табличка си я подмятат. Накрая викат "Взимайте си я в ръчния". На секюритито "Ааа, лавинна раница, минавайте".

Мадрид - имахме 8 часа престой и излязохме от летището. На влизане секюрититата се удиха доста, аха да ни пуснат и дойде някакъв старшинка, който директно ни вдигна скандал и каза да се разкарваме от там или ще унищожат раниците о.О Трябваше да ги вкарваме в екирания багаж, а бяхме с полет на Иберия с престой и багажът се прехвърляше автоматично.
Последва доста абсурдна ситуация, на гишето на Иберия ни казаха да слезнем на пристигащи и да изчакаме да почнат да излизат хора, за да влезнем през еднопосочните врати?!?! Вътре да намерим гише на Иберия и да искаме да изкарат багажа от самолета?? След това се чекира обратно. Още разправии за чекиране на багаж с бутилка и накрая човекът на гишето ни пусна по собствено усмотрение...

Яко нерви. Накрая и само ги мъкнахме да тежат... На връщане ги гръмнахме. Аз бях възпрепятстван да летя, но Жоро е минал без проблеми обратния път + Сантяго - Буенос Айрес с Канадските.

Pavelp може да разкаже подробности за своята сага, но той с ТАМ е натоварил без проблем раницата във Франкфурт и при трансфера в Сао Паоло вее е бил вътре в самолета, когато са го изкарали на пистата и са изкарали бутилката от багажа и са я задържали... След това щяха да я връщат уж, да я пращат, да бе да..

И те така се пътува с АБС.

Запоследно променено от moridinbg : 25-09-2014 в 16:41.
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 11:02.