Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екология

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 12-01-2018, 09:29     #101
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Ето малко други картинки:

Gressoney-Saint-Jean

Hintertux

Mayrhofen (най-големият град в долината на река Ziller)

Ако виждаш прилика с Банско, моля, да ми я покажеш.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2018, 09:57     #102
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Дата на присъединяване: Feb 2005
Начално

Всъщност нямам за цел да сравнявам Банско с каквото и да било.Аз моя избор и сравнение съм го направил преди 10г и поради тази причина не съм стъпвал от тогава там.Амо когато някой от Варна по джапанки плещи глупости от рода " там има само шалета на по 2 етажа и никой не строи в момента ) някак си ми се струва тъпо.Имам чувството ,че ме ебава..
По-голям кенеф от това,което е сега Банско не може да стане,със или без лифтове и строителство. Виж франсетата могат да се пробват да закарат гмешта от Банско в Брезовица ...и не е далеч времето,когато ще се случи.Дето се вика ще им ударим едно рамо под предлог ,че клецаме Цеко(който си го заслужава де)
Стари 12-01-2018, 10:06     #103
batAssen
чичка

Дата на присъединяване: Mar 2012
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
Всъщност нямам за цел да сравнявам Банско с каквото и да било.Аз моя избор и сравнение съм го направил преди 10г и поради тази причина не съм стъпвал от тогава там.Амо когато някой от Варна по джапанки плещи глупости от рода " там има само шалета на по 2 етажа и никой не строи в момента ) някак си ми се струва тъпо.Имам чувството ,че ме ебава..
По-голям кенеф от това,което е сега Банско не може да стане,със или без лифтове и строителство. Виж франсетата могат да се пробват да закарат гмешта от Банско в Брезовица ...и не е далеч времето,когато ще се случи.Дето се вика ще им ударим едно рамо под предлог ,че клецаме Цеко(който си го заслужава де)
Много по-зле може да стане Банско и мисля, че следващите 5 години ще станем свидетели (за мое съжаление). Преди 20 години то ми беше любимото място - зиме и лете. Сега също като теб не стъпвам.
batAssen Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2018, 10:55     #104
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Така е ,когато селяните от полето и морето започнат да ти правят планински и зимен туризъм.....Разбира ти свиня от кладенчова вода...
Стари 12-01-2018, 10:59     #105
mi11er
наХазматизиран

Дата на присъединяване: Jun 2005
Начално

а къде са им кемпинските и къде са им яките казина на тия мъничета ?

http://www.valthorensguide.co.uk/ima...sortmapnew.png

... Val Thorens e на 2300м и лифт-зоната е нагоре до над 3000. Никакви кубици дръвца не е имало за сечене. Миленките ми жабарчета, не моат му стъпат на хиперБанско
mi11er Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2018, 11:02     #106
bobber

Дата на присъединяване: Dec 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

На фона на тези пейзажи и с подкрепа на интелектуалци от политическия елит в България оживя новото лице на Бананско и родния ни туризъм. На живо пред Храм-паметника Александър Невски - непреклонни ценности и идеали за поколения напред!

https://www.actualno.com/video/tita-...?autoplay=true
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 12-01-2018, 11:25     #107
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmi11er Разгледай мнение
а къде са им кемпинските и къде са им яките казина на тия мъничета ?

http://www.valthorensguide.co.uk/ima...sortmapnew.png

... Val Thorens e на 2300м и лифт-зоната е нагоре до над 3000. Никакви кубици дръвца не е имало за сечене. Миленките ми жабарчета, не моат му стъпат на хиперБанско
Тези аргументи на протеста и за протеста...пълна глупост са

И мега казината са си там и дръвца бая са посекли ... жабари и кравари и франсета. С други аргументи трябва да се бори простотията
Стари 13-01-2018, 11:55     #108
bobber

Начално

Чудесна статия
http://gradat.bg/news/2018/01/11/311...ata_na_rasteja
bobber Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2018, 13:24     #109
pumana
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2016
Начално

Като гледам проекта от тогава, кабинката е била планирана много по-смислено до Шилигарника. Има даже нова гара до кабинката

Запоследно променено от pumana : 13-01-2018 в 13:28.
pumana Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2018, 15:53     #110
misho2003
Member

Дата на присъединяване: Feb 2007
Начално цермат vs банско

Едно сравнение с района около Цермат. Брой легла 16400 . Заети в момента 16000 това ми направи впечатление ( имаше предаване по някоя от телевизията). Въпрос колко километри писти и колко кабини/влекове има за да се кефат скиорите? В Банско се предполага че броя легла е около 25000. Ами сега ? Май няма да ни стигнат Пирин, Рила и Родопите взети заедно и направени на писти?!
misho2003 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2018, 15:56     #111
pumana
Senior Member

Начално

Значи в Швейцария мерилото е 80 скиора на хектар писта, за толкова се проектират съоръжения и трасета. При нас не знаем какво са проектирали и изчислявали, но виждаме, че даже довозващия капацитет не са успели да го сметнат.
Стари 13-01-2018, 21:19     #112
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отmisho2003 Разгледай мнение
Едно сравнение с района около Цермат. Брой легла 16400 . Заети в момента 16000 това ми направи впечатление ( имаше предаване по някоя от телевизията). Въпрос колко километри писти и колко кабини/влекове има за да се кефат скиорите? В Банско се предполага че броя легла е около 25000. Ами сега ? Май няма да ни стигнат Пирин, Рила и Родопите взети заедно и направени на писти?!

Препоръчвам ти да прочетеш тук, че телевизията не е много ОК напоследък. В Цермат има 32000 легла. Местните са 6000. От тия 32000-6000, не всички се дават на туристи, но все пак са толкова. Капацитета на лифт системата е 55000 човека на час. Пистите, са 200км, но рядко са отворени всички, заради някой особености. Това е без да броим в системата италианската част, понеже там има още легла и още писти. Та....

И да му е*а ма*ката, кои каза, че трябва да ставаме Цермат, при положение, че можем и бяхме нещо друго, което те нямат?

Запоследно променено от dimitard : 13-01-2018 в 21:21.
dimitard Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2018, 21:24     #113
pumana
Senior Member

Начално

Ако ще даваш толкова точна информация за Цермат може да споменеш все пак и че там лични автомобили не се допускат и градския транспорт е изцяло електрически. Къде може да се мери Цермат с Банско, където изобщо няма градски транспорт? До скоро и светофари нямаха хората, за шофьорски изпит се ходеше в Разлог, защото там беше единствения светофар в цялата долина на р. Места. Банско е уникална работа, може да се мери единствено със Слънчака:

Стари 13-01-2018, 21:31     #114
P-Str
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2015
Начално

АбсоФакингЛютли, Dimitard!
Пирин е нещо уникално, от което имаме само едно а и никъде другаде по света няма такова!
За какво сравняваме с Австрии, Швейцарии и т.н.
Ето така простичко си го обяснявам и не ме интересува друго.
Айде!
P-Str Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 13-01-2018, 22:29     #115
Redeemer
Junior Member

Дата на присъединяване: Feb 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отP-Str Разгледай мнение
АбсоФакингЛютли, Dimitard!
Пирин е нещо уникално, от което имаме само едно а и никъде другаде по света няма такова!
За какво сравняваме с Австрии, Швейцарии и т.н.
Ето така простичко си го обяснявам и не ме интересува друго.
Айде!
Ми то всяка планина е уникална.

https://www.google.bg/maps/@46.50845...7i13312!8i6656
Примерно тука освен уникалните върхове има и уникален асфалтов път и уникален хотел
Redeemer Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 15-01-2018, 15:13     #116
stenly666
СНЕГОЛАЗ

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отdimitard Разгледай мнение

.......

И да му е*а ма*ката, кои каза, че трябва да ставаме Цермат, при положение, че можем и бяхме нещо друго, което те нямат?
Не ти харесва Цермат ли
Стари 16-01-2018, 15:55     #117
dimitard
Senior Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отstenly666 Разгледай мнение
Не ти харесва Цермат ли
Принципно намирам извънпистовото каране точно в Цермат и Доломитите (понеже някой ги спомена) за далеч по-смотано от Пирин. Комбинацията от разстояния, терен, опасности, време, сняг и т.н. - като теглиш чертата, Пирин ми пасва повече.

Иначе самото село, колкото и да те обезглавяват финансово на всеки сантиметър, ми харесва. Особенно есенно време, като няма хора и има сняг на ледника е много яко .

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 05:25.