Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Общи дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 26-02-2010, 17:22     #1
XaXo
Member

Дата на присъединяване: Nov 2005
Начално Ски на полет на Lufthansa

Имам резервация за полет с Lufthansa и ще си взимам ските. В интернет сайта им пише:

The allowances are:
Economy Class: 20 kg (44lb) - plus 1 ski bag
on flights operated by Lufthansa and Swiss International Airlines

Обадих се по телефона на офиса на Lufthansa на летище София. Казаха, че ще трябва да платя 2х35 евро! Странно, след като пише, че мога да си влача ските безплатно и е написано в "Free baggage allowance" секцията!

Някой ако има опит и е пътувал с lufthansa и си е мъкнал ските ако може да сподели каква всъщност е истината. Мислих да се обадя направо в Германия, но пък може да има някакви изискавания на летище София
XaXo Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2010, 17:37     #2
big_air
Senior Member

Дата на присъединяване: Jan 2004
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

Nai-dobre e da pratish edin mail do Germaniq i ako ti otgovorqt polojitelno go printvash i ako(kato) ti kajat na letishteto, che trqbva da plashtash im go pokazvash s edna dovolna usmivchica.

sori za latinicata
Стари 26-02-2010, 17:42     #3
snowhite
снежинка

Дата на присъединяване: Jun 2007
Начално

ами за Луфтханза май е така,искаха да ми вземат пари за ските миналата зима в Дубай,но с малко мили приказки се разминах,обаче бях в безплатните кг заедно със ските..за Австрийските авиолинии от София няма такса за ски-питах ги
принципно на Летище София си затварят очите ако багажа ти е до 5 кг над разрешеното и не те карат да си доплащаш..
snowhite Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2010, 18:03     #4
BORKO
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2006
Начално

Луфтханза не взимат пари за един чифт ски поне така беше около Нова Година до Мюнхен, ако ти пише в билета че имаш право на ски бег не се плаши
BORKO Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2010, 20:35     #5
korlitz
Senior Member

Дата на присъединяване: Sep 2003
Начално

точно така. безплатно е, ако ти го пише на билета (трябва като резервираш и плащаш да си кажеш, мисля че може да се добави и допълнително, но трябва да се обадиш там където си го купил) ... ако не ти го пише на билета има шанс и да се заядат
korlitz Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2010, 21:17     #6
ubersoldat
Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Начално

На полетите в Европа на Swiss и Lufthansa имаш право на 1 ски чанта безплатно. Уловката е, че трябва да се обадиш на Lufthansa предварително и да заявиш, че ще имаш ски. Аз пътувах до Мюнхен с тях в края на Януари и нямаше грижи с ски чантата. Аз бях заявил предварително, че ще тежи около 15 кг чантата (бях включил и теглото на обувките).

Обади се на този телефон: +359 29 30 4242

Запоследно променено от ubersoldat : 26-02-2010 в 21:20.
ubersoldat Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 26-02-2010, 21:41     #7
XaXo
Member

Начално

На билета не пише нищо за багаж, а отдолу има Flight Information и отдолу пише разни неща и там има:

In advance of your journey, please note the current free
baggage allowance included in your ticket price and the
applicable hand baggage regulations.

в Adobe Readera като цъкна на "free baggage allowance" ми се отваря това: http://www.lufthansa.com/online/port...nodeid=1769603
но то това пише че е актуално при резаервация до 31.12.2009
а в сайта пише това:
http://www.lufthansa.com/online/port...gage%20allowan

което е едно и също де

Освен това не ми е ясно 20кг общо със ските или 20кг багаж и допълнително ски сака... Абе и аз ви занимавам с глупости ще ида там ще се боря до последно... сега като не са го направили като хората... уж немци ама нищо не става ясно.. пък може и тази оф*а в офиса да ме е излъгала.. нея я мързеше да говори... аз като и казах че ските са ми 1.86.. и тя вика лелелее много бе... Слагам ски сака и още един сак общо да са до 20кг и това е, въпреки че ми се искаше повече багаж да си взема.
Стари 26-02-2010, 21:42     #8
XaXo
Member

Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отubersoldat Разгледай мнение
На полетите в Европа на Swiss и Lufthansa имаш право на 1 ски чанта безплатно. Уловката е, че трябва да се обадиш на Lufthansa предварително и да заявиш, че ще имаш ски. Аз пътувах до Мюнхен с тях в края на Януари и нямаше грижи с ски чантата. Аз бях заявил предварително, че ще тежи около 15 кг чантата (бях включил и теглото на обувките).

Обади се на този телефон: +359 29 30 4242
мерси много ще звънна
Стари 26-02-2010, 21:55     #9
ostap
Member

Дата на присъединяване: Dec 2006
Начално

Луфтханза не взимат пари за спортен багаж мисля до 20-30 кг. миналата година летях с тях и носих цяло сърф оборудване (ветрила,мачта,дъска и т.н) не ми взеха нищо,но полета беше от Франкфурт за нащо летище не знам...би трябвало да имат еднакви правила навсякъде.
ostap Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 27-02-2010, 14:33     #10
odar
Senior Member

Дата на присъединяване: Mar 2005
Изпрати съобщение чрез ICQ на Изпрати съобщение чрез MSN на odar Изпрати съобщение чрез skype; на odar
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отXaXo Разгледай мнение
сега като не са го направили като хората... уж немци ама нищо не става ясно..

"Не може нация, която се напива с бира, да дава съвети на нация която изтрезнява с бира"!
Стари 28-02-2010, 13:15     #11
ubersoldat
Member

Дата на присъединяване: Jan 2008
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отXaXo Разгледай мнение
На билета не пише нищо за багаж, а отдолу има Flight Information и отдолу пише разни неща и там има:

In advance of your journey, please note the current free
baggage allowance included in your ticket price and the
applicable hand baggage regulations.

в Adobe Readera като цъкна на "free baggage allowance" ми се отваря това: http://www.lufthansa.com/online/port...nodeid=1769603
но то това пише че е актуално при резаервация до 31.12.2009
а в сайта пише това:
http://www.lufthansa.com/online/port...gage%20allowan

което е едно и също де

Освен това не ми е ясно 20кг общо със ските или 20кг багаж и допълнително ски сака... Абе и аз ви занимавам с глупости ще ида там ще се боря до последно... сега като не са го направили като хората... уж немци ама нищо не става ясно.. пък може и тази оф*а в офиса да ме е излъгала.. нея я мързеше да говори... аз като и казах че ските са ми 1.86.. и тя вика лелелее много бе... Слагам ски сака и още един сак общо да са до 20кг и това е, въпреки че ми се искаше повече багаж да си взема.
Имаш право на 20кг + допълнително ски чанта. Моята тежеше още около 12кг. Ски обувките ми бяха в куфара при другия багаж. Така че реално на чекина бях с 2 чанти с общо тегло 32-33 кг. Ако предварително си заявиш спортния багаж няма грижи нито в София нито в Мюнхен на летището. Просто ските се чекират и взимат от различни места (за по обемист багаж).
ubersoldat Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-03-2010, 22:53     #12
ltsharky
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2006
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

До къде летиш ?
ltsharky Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 14:14.