Кафето на БАССЕС

Върни се   Кафето на БАССЕС > Екипировка - Дискусии

Отговор

Функции на темата Display Modes
Стари 04-12-2013, 09:26     #1
alejandro1
Member

Дата на присъединяване: Dec 2008
Начално Въпрос за Dynafit ZZero 4 C TF

Здравейте,
Интересува ме с какви автомати могат да се ползват тези обувки, тъй като информацията по различните сайтове е различна.
На места пише, че са само за Dynafit автомати, а пък на други пише, че стават и за UNI автомати.
Моля, някой с повечко опит с тези обувки да отговори на следните въпроси:
1. Какво значи UNI автомат?
2. Може ли да се ползват с Diamir панти?
3. Може ли да се ползват с Fischer/Tyrolia пистов автомат, който има Full Diagonal система за отваряне?

Ще се ползват от жена и никакви компромиси с отварянето на автомата не са желателни.

Благодаря предварително!
alejandro1 Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 04-12-2013, 10:34     #2
bob_beliata
Senior Member

Дата на присъединяване: Jun 2004
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отalejandro1 Разгледай мнение
1. Какво значи UNI автомат?
2. Може ли да се ползват с Diamir панти?
3. Може ли да се ползват с Fischer/Tyrolia пистов автомат
1. Незнам
2. Може, както може да се ползват и със всякакви други АТ автомати
3. Според мен ако обувките влизат в автоматът, не би трябвало да има проблем да се ползват с него. Обикновено при използването на АТ обувки с Алпийски автомати, има 2 проблема: 1. Ако автоматът няма опция за регулиране на височината, обувката може и да не влезне заради по-дебелата подметка. 2. Ако автоматът няма анти Фрикшън система, може страничното откачане да е компрометирано, заради гумената подметка. В случая, Тиролията гледам че има такава система и си мисля че не би трябвало да има проблем със откачането.
Стари 06-12-2013, 09:19     #3
viik
Senior Member

Дата на присъединяване: Feb 2005
Изпрати съобщение чрез ICQ на
Начално

аз ползвам зеро-та от вече 4-5 сезона и съм супер доволен,
ползвал съм ги с диамир, може и на други автомати да станат но трябва да имат опция за регулиране на предницата, най добре е да се пробва.. мисля че новите модели на динафит имат опцията да махнеш гумената подметка и да сложиш нормална пластмасова ...
viik Не е онлайн   Отговори с цитат
Стари 06-12-2013, 13:47     #4
joropc
Тъмен БалканСки субект

Дата на присъединяване: Dec 2009
Начално

Цитат:
Първоначално изпратено отviik Разгледай мнение
...мисля че новите модели на динафит имат опцията да махнеш гумената подметка и да сложиш нормална пластмасова ..
Не е точно така.На подметките на новите обувки Dynafit, в тази част, която ляга върху автомата, има две цилиндърчета с диаметър около 15 мм, направени от твърда пластмаса(пластмасата на черупката).Точно те лягат върху автомата, не гумената подметка.Същото се отнася и за задната част на обувката, която пък ляга върху стоперите.Ето тук се виждат-сивите цилиндри:

Снимка на предната част на обувките нямам, но е същата работа.Коментирам моите обувки-Dynafit Vulcan, но предполагам, че подметките на новите модели, които са по нанадолно ориентирани ще са същите за да се ползват не само с тел.На ТЛТ 6 не е така, което е разбираемо.
Доколкото знам, теА "цилиндърчета" са отмъкнати от Динафит от един модел на Далбело, който две години по-рано(от моделът на снимката), Глен Плейк презентираше.
joropc Не е онлайн   Отговори с цитат
Отговор

Функции на темата
Display Modes

Правила за писане на мнения
Не можете да публикувате нови теми
Не можете да публикувате отговори
Не можете да прикачате файлове
Не можете да редактирате публикациите си

BB code is включен
емотиконите са включени
[IMG] код е включен
HTML кода е изключен
Прескачане на форум

Всички времена са по Гринуич +2. Времето сега е 00:03.